Pasākumu afišas
Gunāra Kroļļa personālizstāde “Notikumu arēnas. Pārdomas krāsās.”
30.03.2017 - 30.04.2017
Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu ielā 29
VI Starptautiskais džudo turnīrs “Young Stars Jūrmala 2017”
01.04.2017 - 02.04.2017
Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta zālē, Raiņa ielā 55
Jūrmalas pavasara sporta svētki
23.04.2017 - 23.04.2017
Jūrmalas pludmales centrā, Majoros, Kaiju ielas galā
Kino Jūrmalā aprīlī
09.04.2017 - 23.04.2017
Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas ielā 35
Lielā diena Jūrmalā
16.04.2017
Kauguru kultūras namā un pagalmā, Horna dārzā, Jūrmalas brīvdabas muzejā
Balle “Satikšanās dejā”
08.04.2017
Kauguru kultūras namā, Raiņa ielā 110
Pasākumu cikls “Ideju inkubators”
31.03.2017
Kauguru kultūras namā, Raiņa ielā 110
Atvērto durvju dienas gleznotāja Valda Buša (1924-2014) darbnīcā.
26.03.2017 - 26.11.2017
Mākslinieku namā, Muižas ielā 6
Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atvērto durvju diena.
Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, Smilšu ielā 7
Andra Vītoliņa izstāde “10 gadi pirms…”
02.02.2017 - 04.04.2017
Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas ielā 35
Izstāde "Rotas gardēžiem".
31.01.2017 - 08.04.2017
Aspazijas mājā, Z.Meierovica prospektā 18/20
marts 2017
10 februāris
piektdiena
10.00
Jomas ielā 17
10 februāris
piektdiena
19.00
Jūrmalas Džeza klubs aicina
Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas ielā 35

10 februāris
piektdiena
21.00
8.Jūrmalas pilsētas amatieru čempionāts hokejā
Majoru sporta laukumā, Rīgas ielā 1
8.Jūrmalas pilsētas amatieru  čempionāts hokejā

"HK Kauguri" - "HK Skydas"

09.04.2016 - 31.12.2017
Izstāde "Dzintaru koncertzālei 80. Personības un notikumi".
Dzintaru koncertzālē, Turaidas ielā 1
Izstāde "Dzintaru koncertzālei 80. Personības un notikumi".

Atskatoties uz Dzintaru koncertzāles aizvadītajiem 80 gadiem, vēsturniece Inga Sarma un arhitekts Matīss Mailītis kopā ar Jūrmalas pilsētas muzeju un Dzintaru koncertzāli izveidoja izstādi par koncertzāles vēsturi no tās izveidošanas līdz mūsdienām – „Dzintaru koncertzālei 80. Personības un notikumi”.

Izstāde iekārtota vēsturiskās atjaunotās Dzintaru koncertzāles kamerzālē. Tajā atspoguļoti krāšņākie un nozīmīgākie notikumi koncertzālē no tās atklāšanas līdz mūsdienām. Izstādes apmeklētājiem ir iespēja uzzināt, kādi pasaulslaveni mūziķi uzstājušies Dzintaru koncertzālē un kādi spilgti mūzikas dzīves notikumi – festivāli, pirmatskaņojumi un vēsturiski nozīmīgi pasākumi – ar to saistīti. Interesentu apskatei ir pieejami fotomateriāli, dokumenti, afišas, kā arī mūzikas instrumenti un priekšmeti, kas saistīti ar Edinburgas kūrmāju. Īpaša izstādes sastāvdaļa ir multimedijs, kas apvienos kinohronikas, mūzikas ierakstus un datoranimāciju.

06.01.2017 - 12.02.2017
Jūrmalas mākslinieku grupas 40 gadu jubilejas izstāde
Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu ielā 29

 

Jūrmalas mākslinieku grupa ar vērienīgu izstādi svin jubileju.

 

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmala) atklāta Jūrmalas mākslinieku grupas 40 gadu jubilejas izstāde.

Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados Jūrmalā dzīvojošie mākslinieki sāka saliedēties organizētā grupā, līdz 1977. gadā grupa pārtapa par Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļu. Šobrīd Jūrmalas mākslinieku biedrībā (ar šādu nosaukumu mākslinieku grupu pazīstam kopš 2013. gada) ir vairāk nekā astoņdesmit dažādās tehnikās un žanros strādājoši mākslinieki, kuri aicina skatītājus uz vērienīgu četrdesmit gadu jubilejas izstādi Jūrmalas pilsētas muzejā.

Jūrmalas mākslinieku grupas rašanās laiks bija pozitīva entuziasma pilns. Mākslinieks Andrejs Ģērmanis zina stāstīt, kā septiņdesmito gadu vidū Jūrmalas mākslas entuziasti ar gleznotāju Valdi Bušu priekšgalā noskatīja skaistu, bet pamestu Jūrmalas pamatskolas ēku Bulduros, Muižas ielā 6, kur notikušas talkas, lai māju atjaunotu un ar domes atbalstu izveidotu to par mākslas centru. Metāla vējrādītājā parādījās trīs burti JMG - Jūrmalas mākslinieku grupa. Par pirmo grupas vadītāju ievēlēja populāro jūrmalnieku, gleznotāju un scenogrāfu Daili Rožlapu, autoritāte bija arī gleznotājs Valdis Bušs, kurš pēc diviem gadiem uz ilgāku laiku pārņēma grupas vadību. Nākamie grupas vadītāji bija Staņislavs Astičs, Andris Bērziņš, Andrejs Ģērmanis un Dzintars Adienis, kurš šo amatu pilda vēl šodien.

Varam runāt par vairākām nozīmīgām aktivitātēm mākslinieku grupas darbībā. Jūrmalā plauka Mākslas dienu tradīcija. Parasti Mākslas svētkus atklāja Horna dārzā pie Majoru kultūras nama, vēlākā Kultūras centra. Jūrmalniekiem labā atmiņā 2005. gada Mākslas svētki, kad pilsētas muzejā varēja skatīt Maijas Tabakas izstādi Gaismas nakts, kad Majoros vērās vaļā Daiļa Rožlapas izstāde Rožlapa pavasarī, kad Horna dārzā darbojās bērnu radošās fantāzijas darbnīca Jāņa Anmaņa vadībā, bet bērnu radošās darbnīcas vadīja arī Zita Sudņika, Inese Ziemele un Edīte Zvagule.

Jūrmalnieki draudzējās ar Talsu mākslinieku grupu, ar māksliniekiem no Jūrmalas sadraudzības pilsētām Francijā un Somijā. Īpaši tuva draudzība nodibinājās ar somu māksliniekiem, pateicoties toreizējai Bulduru kultūras nama vadītājai Zinaīdai Skujai. Jūrmalnieki ciemojušies Somijā, piedalījušies izstādēs un plenēros, aicinājuši viesos somu māksliniekus, organizējuši Somijas kultūras dienas Jūrmalā. Skaistā Somijas daba un varenā Sibēliusa mūzika iedvesmojusi daudzus Jūrmalas māksliniekus, starp tiem - Andri Bērziņu, Mairu Veisbārdi, Andreju Ģērmani, Olitu Gulbi, Edīti Zvaguli, Inesi Ziemeli, Jāni Jēkabsonu, Alisi Landsbergu, Edīti Zvaguli, Ildu Sīlis, Zitu Sudņiku un vēl un vēl.

Jūrmalas mākslinieku darbība dokumentēta vairākos nozīmīgos izdevumos. Tā 2003. gadā tika izdots Jūrmalas mākslinieku katalogs Zīmes smiltīs (sastādītāja māksliniece Astra Krūmiņa), savukārt 2013. gadā, nu jau neatkarīgā Jūrmalas mākslinieku biedrība (vadītājs Dzintars Adienis) realizēja sen lolotu domu par mākslas albumu ar kvalitatīvām reprodukcijām, kurā pārstāvēti vairāk nekā piecdesmit mākslinieki.

“Pēdējos gados Jūrmalas mākslinieku izstādes bijušas ne vien pašu mājās, bet arī Cēsīs, Liepājā, Palangā, Klaipēdā, bet šobrīd mūsu mākslinieku darbi redzami izstādē Vitebskā, Baltkrievijā.

Četrdesmit gadu laikā mēs, Jūrmalas mākslinieki, esam šķīrušies no daudziem talantīgiem, mīļiem kolēģiem, starp kuriem ir arī divi bijušie grupas priekšsēdētāji, savukārt, grupai piebiedrojušies jauni daudzsološi mākslinieki”, stāsta Andrejs Ģērmanis.

Jubilejas izstādē līdzās mākslinieku jaunākajam veikumam īpaša vieta ierādīta mākslinieku grupas vadītāju darbu retrospekcijai. No Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma tiek eksponēti Daiļa Rožlapas, Valda Buša darbi, no privātām kolekcijām – Staņislava Astiča, Andra Bērziņa, Andreja Ģērmaņa un Dzintara Adieņa darbi. Jauns gads Jūrmalas pilsētas muzejā sākas ar krāšņu, daudzpusīgu izstādi, kurā katrs apmeklētājs atradīs sev tīkamāko mākslas darbu un atpazīs jau zināmu rokrakstu jaunā gaismā.

Jūrmalas mākslinieku grupas 40 gadu jubilejas izstāde Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Jūrmala) skatāma no 5. janvāra līdz 12. februārim. Muzeja darba laiks: P., O. – slēgts, T. – Sv. no 10:00 – 17:00. Ieeja – bez maksas.

Atbalsta: Jūrmalas pilsētas dome, Jūrmalas pilsētas muzejs

 

Informāciju sagatavoja:

Guna Kalnača, Jūrmalas pilsētas muzeja izstāžu un ekspozīciju kuratore, guna.kalnaca@jurmala.lv,

 tālr. +371 29112872

 

 

12.01.2017 - 24.02.2017
Mākslinieka Jāņa Jēkabsona gleznu izstāde.
Jūrmalas pilsētas domē, Jomas ielā 1/5

Darbdienās no plkst. 9.00 līdz 17.00 Ieeja bez maksas.

 

18.01.2017 - 12.03.2017
Izstāde "#Blumbergs. Bezgalība"
Mākslas stacijā "Dubulti"

Mākslas stacijā "Dubulti" atklāta sešu mākslinieku kopizstāde #Blumbergs. Bezgalība, kas veltīta izcilajam latviešu māksliniekam lmāram Blumbergam (1943 - 2016). 

 

Izstādē vienviet iespējams aplūkot 6 kultūrtelpā novērtētu mākslinieku daiļdarbus. Miķeļa Fišera, Anša Starka, Ginta Gabrāna, Voldemāra Johansona, Sabīnes Verneres un Andreja Strokina darbos vērojamas gan tiešas un apzinātas Blumberga ietekmes, gan apceres par pašu mākslinieku, tāpat arī darbus, kas veidoti individuālās trajektorijās.

 

Viss ir viens ir laiks. Ilmāra Blumberga mākslas izjūta nezūd kopā ar mākslinieku - tā dažādos veidos caurvij un formē ciklam #Blumbergs. Bezgalība. veidotos darbus - Miķeļa Fišera instalāciju Nemūžamnepiedošanas ekspresis, Anša Starka lielformāta fotoinstalāciju Pāri, Ginta Gabrāna darbu Ēdiens: 2050, Voldemāra Johansona skaņas skulptūras un zīmējumus Simetrijas lūzums, Sabīnes Verneres tušas gleznojumus Bez-kaunīgs un Andreja Strokina kolāžas Nezināmais dalāmais. Ilmārs Blumbergs modernās scenogrāfijas, izsmalcināto zīmējumu, savdabīgās glezniecības, kā arī neatkārtojamās vizuālās frāzes atpazīstamības dēļ ir dēvējams par vienu no laikmetīgās mākslas vēstnešiem un celmlaužiem Latvijā. Turpinot dialogu par mākslas tīklojumu, kontekstiem, atspulgiem un sastatījumiem, viņa daiļrade sniedzas mūsdienās un atbalsojas arī laikmetīgās mākslas procesos.

 

Izstādes apmeklēšanas laiks: katru dienu no plkst. 7.15 līdz 18.45

19.01.2017 - 20.03.2017
Mākslinieces Ievas Strazdiņas stikla dizaina izstāde "Paturi manu sienāzi"
Jūrmalas Mākslas skolā, Strēlnieku prospektā 30
Mākslinieces Ievas Strazdiņas stikla dizaina izstāde "Paturi manu sienāzi"

Stikla mākslinieces un Jūrmalas Mākslas skolas pasniedzējas Ievas Strazdiņas personālizstāde “Pieskati manu sienāzi” apskatāma Jūrmalas mākslas skolas izstāžu zālē no 18. janvāra līdz 20.martam.

 

Jūrmalas Mākslas skola  šogad rudenī svinēs 15.gadu jubileju un tāpēc jubilejas gads jau janvārī tiek iesākts ar skolas pasniedzējas un stikla mākslinieces Ievas Strazdiņas personālizstādi. Viņas darbiem ir raksturīgas tīras un lakoniskas formas, stikla plakņu spīduma pretnostatījums matēto virsmu atturībai. Viņas darbos var vērot stikla rotaļīgi spēli ar gaismu - faktūras atspīdumu un krītošajām ēnām uz sienas, kas harmoniski papildina mākslinieces darbus. Pati māksliniece par saviem darbiem teic, ka tos raksturo ūdens, smiltis un vējš. Bet šoreiz viņas darbos ir iezagušies arī sienāži. Vasarās tie čirkstina Jūrmalas pļavās un savrupmāju pagalmos, bet tagad  tos varēs atrast Ievas darbos.  Izstādes ekspozīciju veido gan lielformāta krāsainie darbi, gan  neliela izmēra smalkās toņu nianses darinātu darbi.

Ieva Strazdiņa ir Jūrmalas gada balvas kultūrā balvas autore.

25.01.2017 - 26.02.2017
Fotostudijas “Aspazija” izstāde “Mūzikas skaņās – Maestro Raimonds Pauls”
Sociālās integrācijas valsts aģentūras izstāžu zālē, Dubultu prospektā 71

Izstādes apmeklēšanas laiks: pirmdien – svētdien plkst. 9.00-21.00.

Ieeja bez maksas. 

31.01.2017 - 26.02.2017
Ķemeru mākslas plenēra dalībnieku darbu izstāde “Ķemeri – apslēptais dārgums”
Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu ielā 29
Ķemeru mākslas plenēra dalībnieku darbu izstāde “Ķemeri – apslēptais dārgums”

2016. gada septembrī Ķemeros notika mākslas plenērs un šī vēsturiskā un brīnumskaistā vieta kļuva par iedvesmas avotu desmit māksliniekiem no Jūrmalas, Rīgas un Tukuma novada. Plenēra dalībnieki bija dažādu mākslas žanru un dažādu paaudžu pārstāvji, kurus vienoja interese par vietu un vēlme iesaistīties kūrorta atjaunotnes pasākumos. Plenēra gaitā tapa mākslas darbi, kurus gada garumā būs iespējams aplūkot izstādēs visā Latvijā. Pirmā plenēra darbu izstāde “Ķemeri – apslēptais dārgums” atklāta Jūrmalas pilsētas muzejā 30. janvārī.

Mākslas plenērā Ķemeros piedalījās: Dzintars Adienis, Kristīne Belte, Ieva Caruka, Maija Matīsa, Ainārs Meiers, Iveta Meiere, Uldis Pauzers, Jana Rāve, Benno Tālivalds un Santa Vasiļjeva.

Plenēra dalībniekiem bija iespēja īstenot savu redzējumu par Ķemeru parka skaistumu, dabas harmoniju, arhitektūras mantojumu un kūrorta tradīciju atjaunošanu. “Ķemeri apvieno dabas bagātības, kas dziedē un sniedz fizisku un garīgu spēku, kā arī ievērojamu kultūrvēsturisko mantojumu. Mēs sakām lielu paldies visiem dalībniekiem par ieguldīto darbu,” stāsta Jūrmalas pilsētas muzeja vēsturniece un plenēra kuratore Inga Sarma.

Plenēra galvenais mērķis - Latvijas dabas cildinājums un senā kūrorta “apslēptā dārguma” atklāšana, ko mākslinieki centās atspoguļot savās gleznās, fotogrāfijās, zīmējumos un zīda gleznojumos.

Plenēra rīkotāju pārstāve “Park Hotel Ķemeri” wellness - eksperte, “Inbalans Group” vadītāja Alla Sokolova: „Apslēptais dārgums - Ķemeru sanatorija turpina atdzimt grandiozā un inovatīvā projektā “Wellness Community - Rītdienas Ķemeri”, kura ietvaros tiks atklāta grezna pieczvaigžņu viesnīca “Park Hotel Ķemeri” un mūsdienīga klīnika. Viena no Baltijas skaistākajām pērlēm - kūrortsanatorija “Ķemeri” jau kopš 19. gadsimta ir attīstījusies kopsolī ar dabas parka teritoriju, kurā tika koptas senās balneoloģijas tradīcijas. “Park Hotel Ķemeri” atjaunos šīs tradīcijas un iekļaus slavenos minerālūdens avotus un dūņas viesnīcas piedāvātajās veselības atjaunošanas programmās.”

Izstāde Ķemeri – apslēptais dārgums Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Jūrmala) skatāma no 31. janvāra līdz 26. februārim. Muzeja darba laiks: P., O. – slēgts, T. – Sv. no 10:00 – 17:00. Ieeja – bez maksas.

01.02.2017 - 13.04.2017
Mākslinieces Ingas Beikules ādas rotu izstāde “Rotas gardēžiem”
Aspazijas mājā, Z. Meierovica prospektā 18/20

 

Somu diēta jeb rotas gardēžiem

 

Aspazijas māja aicina uz gada pirmo izstādi, kurai dots intriģējošs nosaukums “Rotas gardēžiem”. Tajā skatīsim mākslinieces Ingas Beikules rotas. Autores iecere ir veidot kolekciju no miniatūru somiņu, kurpju un cepuru formā izgatavotām piespraudēm, kas autentiski attēlo dažādu laikmetu tērpa aksesuāru modes tendences. Katra piespraude satur unikālu informāciju par formām, rotājumiem, krāsām un stiliem, aktuāliem gan iepriekšējos gadsimtos, gan tagad. Tērpu aksesuāru stilu ietekmējuši gan populāri cilvēki, kuriem piemitis personības šarms, gan dažādu procesu norise sabiedrībā. Ekspozīcija ir ne tikai interesanta, bet arī informatīva un izglītojoša, jo tajā atklāti stāsti par iedvesmas avotu – somu un apavu stila izcelsmi un attīstību. Aspazijas mājas izstādē pirmo reizi redzēsim arī cepuru piespraudes, kas radītas, iedvesmojoties no Aspazijas cepuru paraugiem.

 

Pati māksliniece savu kolekciju raksturo: “Manas rotas ir manas draudzenes, kas uzticīgi glabā manus noslēpumus, dižojas ar mani un nekad nav greizsirdīgas, daloties ar mani komplimentos. Tās ir kā gards kumoss, kas apmierina izsalkumu, bet nebaro... Novēlu skatītājiem sajust vēlmi nobaudīt kumosiņu. Labu apetīti!”.

Mg.sc.ing. Inga Beikule  ir Rīgas Tehniskās universitātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta lektore, Latvijas Amatniecības kameras ādas galantērijas un lietišķo priekšmetu amata meistare. TLM ādas studijas “Zemga” vadītāja un pasniedzēja “Hobiju kursos”  pieaugušajiem. 

 

03.02.2017 - 03.03.2017
Fotoizstāde “8 stāsti”
Fotoizstāde “8 stāsti”

Izstāde veido nesaistītu, bet vienlaikus savstarpēji papildinošu stāstu virkni, atainojot katras mākslinieces dzīves redzējuma mikrodaļiņu. Tajā pašā laikā izstādes apmeklētājiem tiek dāvāts fantāziju un atmiņu lauks – noskaņu pasaule, ko izdzīvot savā pieredzē.

 

Astoņu tik dažādu personību satikšanās notika mākslinieces fotogrāfes Agneses Aljēnas vadīto radošuma darbnīcu ietvaros, kur desmit nedēļu garumā tika pilnveidotas gan fotografēšanas prasmes, gan pasaules pētīšanas un izzināšanas, gan prāta apstādināšanas, iedvesmas ierosināšanas un citi meistarstiķi.

 

“Radoša fotogrāfija 2016” izlaidums – Aija Zīlīte, Inga Bratēna, Linda Misēviča, Marina Pavlova, Liene Upeniece, Madara Lazdiņa un Inga Bērziņa – sarīkoja izstādi, lai radītu sev svētkus un tuvākajam lokam prezentētu mazu daļu no paveiktā, tobrīd pat nenojaušot, ka izstāde mazā Miera ielas kafejnīcā var kļūt par intereses objektu arī citām izstāžu telpām.

 

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā izstāde kļuvusi bagātāka – septiņiem stāstiem pievienojies astotais, jo savas bildes un stāstu uztic arī Agnese Aljēna.

 

Pieskaņojoties vietai un tās noskaņām, būs iespēja ļauties arī Raiņa un Aspazijas dzejas valdzinājumam, meklējot vienojošo elementu starp foto stāstu un kādu no viņu dzejoļiem.

 

Izstāde būs skatāma līdz 3. martam.

03.02.2017 - 19.04.2017
Andra Vītoliņa izstāde “10 gadi pirms…”
Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas ielā 35
Andra Vītoliņa izstāde “10 gadi pirms…”

Andra Vītoliņa māksla dzīvo divu laikmetu dzīvi. Padomju mehānisko, kas ir pagājusi un digitāli demokrātisko, kurā šobrīd dzīvojam. Impulsi mākslinieka darbos nāk no bērnības, skolas un studiju gadiem, kas sakrīt ar interesantu laiku Latvijas vēsturē. Padomju laiku norietu un sabrukumu, Atmodu 80tajos gados un Latvijas Republikas atkalatdzimšanu 90tajos gados,strauju sekošanu Rietumu valstu paraugam, identitātes meklējumi.

Andris Vītoliņš dzimis 1975.gadā Liepājā. Beidzis Rīgas Amatniecības vidusskolu, studējis Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas, Dizaina un Vizuālās mākslas komunikācijas nodaļās. 2002.gadā ieguvis maģistra grādu glezniecībā. Sākot ar 1996.gadu aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs. Kopš 2014.gada Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors, glezniecības katedras vadītājs.

Izstāde „10gadi pirms...” Jūrmalas Kultūras centrā ir atskats uz pēdējiem desmit gadiem mākslinieka radošajā darbā. Izstāde ir kā ievads vasarā iecerētajai kopizstādei ar māksliniekiem Aigaru Bikši un Kārli Vērpi Dubultu mākslas stacijā Jūrmalā. Daļa šīs izstādes gleznu līdz šim Latvijā nav izstādītas.

Andra Vītoliņa māksla, lai arī nostaļģiska un ar atsauci uz aizgājušajiem laikiem, noteikti ir moderna. Viņš necenšas pielāgot savus darbus Rietumu mākslas paraugiem, bet ir atradis savu gleznošanas identitāti. Mākslinieks gan pats ar piesardzību izturas pret vēsturi, paņemot no tās šodienai derīgo un to lieki neidealizējot. Lieko atmetot. Ne velti vairākās intervijās viņš uzsver, ka „svarīgi ir sekot līdzi laikam un dzīvot šodienai”.  Viņa darbos dominē industriālā un urbānā tēma, krāsas ir košas un ekspresīvas, tiek iezīmēti kontrasti starp vakardienu un šodienu.

Izstāde apskatāma līdz 19.aprīlim.

Jūrmalas Kultūras centra darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 13.00 līdz 18.00, sestdienās slēgts, svētdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00.

03.02.2017 - 28.02.2017
Izstāde “Kosmoss ikdienā”
Jūrmalas Mākslas skolā, Strēlnieku prospektā 30

Kosmoss ikdienā

Ceļojošā Izstāde “Kosmoss ikdienā” būs apskatāma Jūrmalas Mākslas skolā no 2. februāra līdz 28.februārim. Cik bieži mums sanāk ikdienā izmantot kosmosa tehnoloģijas? Izrādās teju katru dienu. Izstāde atbildēs uz šo jautājumu un stāstīs kā sasniegumi kosmosa tehnoloģiju attīstībā atvieglo mūsu ikdienu.

 

Zinātkāres centrs ZINOO ir izveidojis interaktīvu, izglītojošu ekspozīciju par kosmosa industrijas radīto tehnoloģiju pielietojumu ikdienā un kosmosa inovāciju ietekmi uz cilvēku dzīvi. Izstādē būs iespējams uzzināt, ka viens no videi draudzīgiem elektroenerģijas ieguves veidiem - saules paneļu sākotnēji bija izgudroti kosmosa kuģu vajadzībām. Vai arī ugunsizturīgie materiāli, kurus uzmanto rūpniecībā un arī ugunsdzēsēji, ir izgudroti kosmosa industrijā. Izstāde parāda cik cieši ir saistītas visas jomas un nozares, kā vienas nozares speciālistu atklājumi palīdz attīstīties citai nozarei.

Ekspozīciju veidos arī interaktīvi stendi  kā piemēram GPS satelīta touchscreen spēle.

Izstāde “Kosmoss ikdienā” tapusi sadarbojoties zinātkāres centram ZINOO ar Latvijas izglītības un zinātnes ministrijai. Izstādes mērķis ir popularizēt inženierzinātnes un tehnoloģijas, palielināt jauniešu interesi par kosmosu un ar tā izpēti saistītām specialitātēm.

03.02.2017 - 28.02.2017
Jūrmalas iedzīvotāju zīmēšanas, gleznošanas kursu “Mūžu dzīvo, mūžu mācies” gadskārtējā darbu izstāde
Kauguru kultūras namā, Raiņa ielā 110

04.02.2017 - 26.02.2017
Kino Jūrmalā februārī
Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, Smilšu ielā 7

05.02.2017 - 10.03.2017
Irēnas Nikkinenas foto izstāde “Atklāts kas apslēpts” .
Intas un Imanta Ozoliņu izstāžu zālē, Kāpu ielā 143/3
Irēnas Nikkinenas foto izstāde “Atklāts kas apslēpts” .

Irēna Nikkinena

Kādā tumšā, lietainā vēlā novembra vakarā Bauskas rajona Svitenes ciemā, ar skaļu brēcienu sevi pieteica Irēna Černika(tagad Nikkinena), kur arī  pavadīja bērnību, skolas gadus un par pārcelšanos uz  dzīvi pilsētā nemaz  nedomāja.

Skatoties uz savu četrus mēnešus veco meitiņu plikām pēdiņām spārdoties ratiņos, sapratu, ka vēlos šos mirkļus saglabāt , iemūžinot fotogrāfijās pašu skaistāko un mīļāko bērnu. Pirmie mēģinājumi ar tādiem fototehnikas vectētiņiem , kā „Smena-2”un „Fed”.

Lai apgūtu zināšanu minimumu, no meistariem iemācītos fotogrāfēšanas  „knifus” un uzlabotu savu attēlu kvalitāti Irēna Nikkinena iestājās fotoklubā „Gamma”.  Kaut gan aiz muguras dzirdēja korifeju spriedumu: „Atnākusi te čaļus ķert” un spītējot biedru spriedumam, viņā radās griba  pierādīt pretējo.

Savu varēšanu pierādīt izdevās fotokluba „Gamma” rīkotajā Starptautiskajā Diapozitīvu konkursā, kurā viņas darbs novērtēts ar galveno balvu.

Interese par fotogrāfiju kā mākslas veidu aizveda uz fotokluba „Rīga” organizēto fotomākslas fakultāti. Nobeidzot mācības Irēna Nikkinena saņēma uzaicinājumu turmāk darboties  fotoklubā „Rīga”, kuru nu jau kā senjore pārstāv vēl šodien.

Nostrādājot 10 gadus meliorācijā iemācījā jebkuros laika apstākļos – lietū, sniegā, spilgtā saules gaismā uztaisīt bildes uz padomju laika ne sevišķi kvalitatīvajām 130-GOST filmiņām. Iemūžinātas gan spartakiādes, salidojumi un fotoreportāžas no citiem tolaik svarīgiem notikumiem.

Pirmā personālizstāde ar 15 melnbaltām bildēm bija Bulgārijas pilsētā Tirnovā fotoplenēra laikā. Katru nākošo izstādi veido galvenokārt no jauniem , iepriekš nerādītiem attēliem. Veidojusi deviņas  personālizstādes un piedalījusies neskaitāmās kluba izstādēs.

Māksliniece smej: „Foto patreiz man ir vaļasprieks. Tas ir rekets, kas palīdz iztērēt pensiju, kas jebkuros laika apstākļos dzen no mājas ārā”.

Laika gaitā māksliniecei uzkrājušās aktu fotogrāfijas, kurās redzamais cilvēka ķermeņa skaistums pēdējā laikā ir piemirsts. It sevišķi vīriešu akti, kuriem modeļus sarunāt pēdējā laikā ir grūti.

Pēdējā laikā Starptautiskās izstādēs vairs nepiedalās, jo uzskata, ka dalības maksa tajās pensionāram ir nepārvarams šķērslis.

Māksliniece nodot savu veikumu skatītāju vērtējumam.

 

Ina Inta Liniņa-Ozoliņa

 

10.02.2017 - 25.05.2017
A.Kronenberga Slokas bibliotēkā, Raiņa ielā 3