Skolēnu brīvlaiks ir lieliska iespēja ģimenēm ar bērniem kopā pavadīt laiku, ļauties piedzīvojumiem un iegūt pozitīvas emocijas. Jūrmalas tūrisma informācijas centrs apkopojis interesantākās brīvā laika pavadīšanas iespējas kūrortpilsētā ģimenēm ar bērniem un jauniešiem.

image

Skrituļo vai skeito Dzintaru mežaparkā

Lieliska vieta, kur aizraujoši pavadīt laiku ar ģimeni, ir Dzintaru mežaparks. Parks atrodas pašā Jūrmalas centrā un ir lieliska vieta gan aktīvās atpūtas cienītājiem, gan tiem, kas dod priekšroku nesteidzīgai pastaigai priežu spirgtajā gaisā. Parkā ir rotaļu laukumi, skeitparks, trase distanču slēpošanai, brīvdabas trenažieri un 36 m augsts skatu tornis ar 12 platformām.

Dzintaru mežaparks atvērts katru dienu no plkst. 9.00 līdz 22.00. Ieeja bez maksas.

 

Jautri nobraucieni “Līvu akvaparkā”

Par ūdens prieku karaļvalsti noteikti var saukt “Līvu akvaparku”, kas piedāvā izklaidi visai ģimenei. Bērni varēs sacensties ātrumā nobraucienos pa ūdens slīdkalniņiem, bet vecāki – izbaudīt peldi viļņu baseinā vai nodarbībās zemūdens trenažieru lagūnā. Akvaparkā pieejamas arī vairāku veidu pirtis – tvaika, turku un klasiskā, kā arī sauna.

“Līvu akvaparks” atvērts no trešdienas līdz piektdienai no plkst. 12.00 līdz 22.00, sestdien no plkst. 11.00 līdz 22.00, svētdien no plkst. 11.00 līdz 21.00.

 

Slidošana mūzikas pavadījumā Majoru sporta laukumā

Brīvlaiks ir īstais brīdis, kad vēl paspēt izbaudīt ziemas priekus pirms pavasara iestāšanās. Daļēji atklātajā ledus hallē Majoros noteiktos laikos darba dienās un brīvdienās var slidot mūzikas pavadījumā, kā arī ar hokeja nūjām. Uz slidošanu var ņemt līdzi savas slidas vai iznomāt tās uz vietas. Cena par stundu pieaugušajiem – 3 eiro, skolēniem, pensionāriem – 1, 50 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam bez maksas; slidu pāra noma – 1, 50 eiro stundā.

Aktuālo informāciju par slidotavas darba laiku un ledus noslodzes grafiku var apskatīt mājaslapā jssc.jurmala.lv sadaļā Majoru sporta laukums.

 

Saceri savu pasaku Jūrmalas pilsētas muzejā!

Ikvienam bērnam ir iespēja sacerēt pašam savu unikālo pasaku un to uzzīmēt “Pasaku darbnīcā” 13. martā plkst. 15.00 Jūrmalas pilsētas muzejā. Iespēja piedalīties arī bezmaksas smilšu spēļu terapijā, iepriekš piesakoties pa tālr. 29331883. Gaidot vasaru, bērni var iejusties pludmales atmosfērā muzeja izstādē “Bērns kūrortā”, kur var ne tikai iepazīties ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā laika posmā no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, bet aplūkot dažādas spēles, rotaļlietas, apģērbu un pludmales piederumus.

Muzejs apmeklētājiem atvērts no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.

 

Pastaigas pa purva takām Ķemeru Nacionālajā parkā

Nodrošinoties ar siltu tēju un gumijas zābakiem, aktīvās atpūtas un pastaigu cienītāji Jūrmalā var doties pa Ķemeru Nacionālā parka takām. Izstaigājot Lielā Ķemeru tīreļa taku, neizmirstiet uzkāpt purvā izvietotajā skatu tornī, kur redzama īpaši skaista ainava. Melnalkšņu dumbrāja taka ļaus iepazīt mitro mežu – pētot meža augus, to krāsas, apkārtnes smaržas un skaņas, kā arī meklējot atšķirības starp dzīviem un kritušiem kokiem. Slokas ezera takā varēs vērot, kā dažādi meža tipi nomaina cits citu. Pastaigas laikā esiet uzmanīgi, jo daļa takas var būt applūdusi.

 

Kino Jūrmalas Kultūras centrā

12. martā plkst. 15.30 un 19. martā plkst.13.00 Jūrmalas Kultūras centrā animācijas filma “Vilks aitas ādā”. Biļetes maksa bērniem līdz 12 gadiem un pensionāriem 1,50 eiro; pieaugušajiem 2,50 eiro.

 

Virtuālie tēli Aspazijas mājā Dubultos

Aspazijas dzimšanas dienas mēnesī vērts apskatīt interaktīvo ekspozīciju “Aspazija atgriežas Dubultos”. Ekspozīcija sastāv no desmit elementiem, kuru starpā ir trīs virtuāli tēli hologrammas veidā – Aspazija un divi kaķi. Ar jaunākās paaudzes spēļu ierīcēm ir iedzīvināts arī Aspazijas mājas viesistabas galds, kur apmeklētajiem pieejamas sešas interaktīvas, ar dzejnieces dzīvi un daiļradi saistītas, spēles.

Muzejs atvērts no otrdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.

 

Leģendāra zvejnieku sēta Jūrmalas brīvdabas muzejā

Jūrmalas brīvdabas muzejā ir bagātākā virvju vīšanas rīku un materiālu kolekcija Latvijā. Kolekcijā ir 49 jūrnieku mezgli, dažādu striķu, auklu, sviedlīņu un fenderu paraugi, virvju vijamie rati, salaidēji un tītavas. Muzejā var apskatīt arī enkuru un zvejas laivu kolekciju, kā arī iepazīties ar senā zvejnieka sētu ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamo māju, klēti ar ratnīcu, tīklu būdu, zivju kūri, pirti un citām interesantām ēkām. Pēc muzeja izstaigāšanas un apskates var doties pastaigā pa aptuveni divus kilometrus garo taku, kas ved cauri priežu mežam.

Muzejs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.

 

DJ Monsta un Laima Jansone Dzintaru koncertzālē

18. martā plkst. 19.00 Dzintaru koncertzāli piepildīs arfas skaņas Laimas Jansones izpildījumā, apvienojoties ar pieredzes bagātāko Latvijas dīdžeju, elektronikas un scratch meistaru DJ Monsta. Koncertā būs mūsdienīgi interpretētas tautas dziesmas un oriģinālskaņdarbi. Biļešu iegāde www.bilesuparadize.

 

Spa brīvdienas kūrortpilsētas viesnīcās

Pēc pastaigas pa mežu vai gar jūru iespēja relaksēties “Wellness centrā” viesnīcā “SemaraH Hotel Lielupe SPA & Conferences”, kas piedāvā izbaudīt dažādas spa procedūras. Viesnīcas bērnu klubs piedāvā izklaides bērniem vecumā no diviem līdz 14 gadiem. Šeit ir gan telpa ar rotaļlietām un aktivitāšu centriem mazākiem bērniem, gan lielākiem bērniem piemērotas izklaides – interaktīvo spēļu zona un džungļu stilā veidots rotaļu laukums. Viesnīcā “Baltic Beach Hotel & SPA” ir īpašs spa piedāvājums arī bērniem. Viesnīcas plašajā spēļu istabā ar daudzām rotaļlietām sev izklaidi atradīs dažādu vecumu bērni.