16.februārī plkst.18.00 aicinām uz cikla “Kafija ar Aspaziju “ otro sarīkojumu – Ingas Beikules priekšlasījumu “Somas. Somiņas...”. 

image

Aspazijas mājā skatāma mākslinieces Ingas Beikules darbu izstāde “Rotas gardēžiem”, kurā varam aplūkot kolekciju no miniatūru somiņu, kurpju un cepuru formā izgatavotām piespraudēm. Tās autentiski attēlo dažādu laikmetu tērpa aksesuāru modes tendences. Katra piespraude satur unikālu informāciju par formām, rotājumiem, krāsām un stiliem, aktuāliem gan iepriekšējos gadsimtos, gan mūsdienās.  Tērpu aksesuāru stilu ietekmējuši gan populāri cilvēki, kuriem piemitis personības šarms, gan dažādu procesu norise sabiedrībā. Ekspozīcija ir ne tikai interesanta, bet arī informatīva un izglītojoša, jo tajā atklāti stāsti par iedvesmas avotu – somu un apavu stila izcelsmi un attīstību. Aspazijas mājas izstādē pirmo reizi redzēsim arī cepuru piespraudes, kas radītas, iedvesmojoties no Aspazijas cepuru paraugiem.

 

Mg.sc.ing. I. Beikule  ir Rīgas Tehniskās universitātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta lektore, Latvijas Amatniecības kameras ādas galantērijas un lietišķo priekšmetu amata meistare, TLM ādas studijas “Zemga” vadītāja un pasniedzēja “Hobiju kursos”  pieaugušajiem. 

 

Pati māksliniece savu kolekciju raksturo: “Manas rotas ir manas draudzenes, kas uzticīgi glabā manus noslēpumus, dižojas ar mani un nekad nav greizsirdīgas, daloties ar mani komplimentos. Tās ir kā gards kumoss, kas apmierina izsalkumu, bet nebaro... Šis būs stāsts par somas kā laikmetu liecinieces ceļojumu no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Tā būs aizraujoša ekskursija modes vēstures mīļiem, kurā kopīgi sekosim tam, kā kopš civilizācijas sākuma mainījusies somas forma, izmērs un dizains. Pētījums atklās somas slavas noslēpumus un to izcilās īpašnieces. Runāsim ne tikai par Somām un Somiņām…”.

 

Izstāde apskatāma līdz 8. aprīlim.