13.janvārī Jūrmalas pilsētas domes ārkārtas sēdē par domes priekšsēdētāju ievēlēta līdzšinējā domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe. Priekšsēdētāja vietnieka amatā ievēlēts deputāts Jānis Lediņš.

image

Jaunievēlētā priekšsēdētāja uzsvēra, ka strādās, lai visi iecerētie darbi pilsētā tiktu īstenoti un pašvaldībā turpinātos stabils darbs. “Pašvaldība ir pieņēmusi sabalansētu 2017.gada budžetu, apstiprinājusi investīciju plānu, ir uzsākta pilsētas iedzīvotājiem svarīgu projektu īstenošana. Strādājam, lai pilsēta attīstītos, lai jūrmalniekiem šeit būtu patīkami dzīvot un atpūsties, mans mērķis ir iesākto kursu turpināt, un turpināt to komandā ar visiem domes deputātiem.”

 

R.Sproģei ir augstākā profesionālā izglītība – jurista kvalifikācija, kā arī maģistra grāds tiesību zinātnēs. Domes priekšsēdētāja vietnieka amatā Jūrmalas pilsētas domē strādājusi kopš 2014.gada novembra. Iepriekšējā darba pieredze saistīta gan ar privāto sektoru, gan arī darbu valsts pārvaldē. R.Sproģe strādājusi par Jūrmalas pilsētas domes Juridiskās nodaļas juriskonsulti, un vēlāk, no 2013.gada 18.marta, pildījusi Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas pienākumus, sekmīgi vadot un organizējot Dzimtsarakstu nodaļas darbu.

 

Šodien, 13.janvārī, no priekšsēdētāja amata veselības stāvokļa dēļ atkāpies Gatis Truksnis. ”Jūrmalas pilsētai kā domes priekšsēdētājs esmu strādājis kopš 2010.gada. Šo gadu laikā Jūrmalas pilsēta ir attīstījusies, ir īstenoti nozīmīgi projekti, un, kas pats svarīgākais – Jūrmalas pilsētā ir panākta stabilitāte. Ne tikai pilsētas sakārtošanā ir uzņemts vienots, stratēģisks kurss, bet arī panākta nebijusi politiskā stabilitāte,” saka G.Truksnis. “Taču aizvadītie mēneši man personīgi ir bijuši satraukuma un ļoti dziļu pārdzīvojumu pilni, un ietekmējuši manu veselības stāvokli. Pirms pāris mēnešiem, kolēģu lūgts, atkārtoti uzņēmos domes vadību. Šajā laikā ir pieņemti būtiski lēmumi: apstiprināts 2017.gada budžets, investīciju plāns, uzsākta jūrmalniekiem sen nepieciešamu objektu būvniecība, sakārtota skolotāju atalgojuma sistēma, esam ieviesuši pabalstu visiem Jūrmalas pensionāriem. Tātad ielikti stabili pamati būtiskākajiem darbiem. Šobrīd turpināšu darbu kā domes deputāts, un atgūšu spēkus, lai ar pārliecību un jaunu enerģiju startētu nākamajās pašvaldību vēlēšanās kā pilsētas mēra amata kandidāts.”