2016. gada 21.–23.septembrī Jūrmala tika pārstāvēta 3 tūrisma izstādēs-darbsemināros “SMAL Rail & Road Show 2016” Somijas pilsētās Helsinkos, Vāsā un Oulu. 

image

Darbseminārus, kuros piedalījās gan galamērķu, gan tūrisma uzņēmumu pārstāvji, rīkoja Somijas tūrisma aģentu asociācija (SMAL), tajā uzaicinot vietējo tūrisma aģentūru pārstāvjus. Pasākums notika kontaktbiržas formātā ar mērķi informēt par tūrisma aktualitātēm un dibināt jaunus kontaktus.

 

Jūrmalas pilsēta darbsemināros prezentēja informatīvos izdevumus somu valodā, pilsētas kartes, pasākumu kalendāru, informāciju par kūrortārstniecību, SPA un veselības uzlabošanu, darījumu tūrisma iespējām, kā arī par apskates vietām Jūrmalā.

 

Somija ir viens no prioritārajiem tirgiem gan Jūrmalai, gan Latvijai kopumā. Tūristi no Somijas ietilpst mērķtirgu pirmajā desmitniekā, balstoties uz CSP statistikas datiem.

 

Tūrisma izstādēs-darbsemināros “SMAL Rail & Road Show” Jūrmalas pilsētas dome piedalījās projekta “Latvijas starptautiskās konkurētspējas veicināšana tūrismā” ietvaros, pamatojoties uz Jūrmalas pilsētas domes un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras noslēgto vienošanos Nr. SKV-TL-2016/10.