No 19. līdz 22. janvārim Jūrmalas pilsētas dome piedalās starptautiskajā tūrisma izstādē Somijā „MATKA 2017”, kas ir lielākā Ziemeļvalstu tūrisma izstāde un paver jaunas sadarbības iespējas tūrisma profesionāļiem un ļauj atklāt jaunus galamērķus Somijas ceļotgribētājiem.

image

Izstāde ir viena no nozīmīgākajiem gada pasākumiem tūrisma nozarē. To apmeklē vairāk nekā tūkstotis tūrisma operatoru no 70 pasaules valstīm. 2016.gadā izstādi apmeklēja ap 70 000 interesentu, no kuriem ap 16 000 bija tūrisma nozares profesionāļi.

 

Jūrmala šajā izstādē piedalās jau piecpadsmito gadu pēc kārtas. Šogad tāpat kā iepriekšējos gados Jūrmala piedalās Latvijas investīciju un attīstības aģentūras stendā. Stenda apmeklētāji varēs saņemt jauno Jūrmalas brošūru somu valodā, informāciju par kūrortpilsētas produktiem un pakalpojumiem. Somija Jūrmalai ir stratēģiski nozīmīgs galamērķis. Pēc Centrālās Statistikas pārvaldes datiem Somijas tūristu skaits 2016.gada pirmajos 9 mēnešos ir pieaudzis par 42%. Somiem Baltijā lielākā kūrortpilsēta Jūrmala ir atpazīstams galamērķis, kas iecienīta tās daudzveidīgo SPA pakalpojumu, atpūtas iespēju un sniegto produktu un pakalpojumu kvalitātes dēļ.

 

Jūrmalas pilsētas domes un uzņēmēju dalību starptautiskajā tūrisma izstādē „Matka 2017" piedalās saskaņā ar 2016.gada 24.maijā Jūrmalas pilsētas domes un v/a un „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” noslēgto līgumu Nr. SKV-TL-2016/10 un Jūrmalas pilsētas domes un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras 2017.gada 3.janvārī noslēgto pakalpojumu līgumu Nr.1.2-16.4.3/7. Projekta aktivitātes attiecināmās izmaksas tiek segtas 80% apmērā no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Projekta mērķis ir sekmēt Latvijas un Jūrmalas kūrorta atpazīstamību un tautsaimniecības attīstību, nodrošinot tūrisma nozares pārstāvju dalību starptautiskajās tūrisma izstādēs.