20.–22. janvārī Viļņā norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde “ADVENTUR 2017". 

image

Jūrmala šajā gadatirgū tika pārstāvēta atsevišķā stendā, kurā kopā ar Jūrmalas tūrisma informācijas centru piedalījās viesnīca “Daina Jūrmala Beach Hotel & SPA" un kūrortviesnīca "Baltic Beach Hotel”.

 

Jūrmala lietuviešiem tika prezentēta kā ģimenes brīvdienu, atpūtas un atveseļošanās vieta jūras krastā ar daudzveidīgām kūrortārstniecības un SPA procedūrām. Stendā izstādes apmeklētāji varēja saņemt Jūrmalas kūrortpilsētas tūrisma brošūru lietuviešu valodā, informāciju par Jūrmalas apskates objektiem, atpūtu ģimenēm ar bērniem, aktīvās atpūtas iespējām Jūrmalā, kā arī informāciju par kūrortārstniecības un SPA pakalpojumiem. Jūrmalas uzņēmēji apmeklētājus informēja par īpašajiem piedāvājumiem un sniegtajiem pakalpojumiem un cenām šajā gadā. Stenda apmeklētāji īpaši priecājās par iespēju doties virtuālā pastaigā pa Jūrmalu, izmantojot virtuālās realitātes brilles, kurās varēja apmeklēt Jūrmalas populārākos tūrisma objektus.

 

Lietuva ir būtisks tūrisma tirgus Jūrmalai. 2016. gada pirmajos 9 mēnešos Lietuvas tirgus ieņēma 3. vietu no kopējā tūristu skaita, sasniedzot 10% no kopējā uzņemto tūristu skaita. Vidēji ik gadu Jūrmalas naktsmītnēs atpūšas aptuveni 15 000 tūristu no Lietuvas, kuri aktīvi izmanto Jūrmalas uzņēmumu piedāvātos pakalpojumus.

 

Lietuvas tirgus ir viens no Jūrmalas prioritārajiem mērķa tirgiem, kurā Jūrmala sevi popularizē, piedaloties tūrisma izstādē "ADVENTUR", uzņemot Lietuvas masu mediju pārstāvjus un tūrisma aģentus un īstenojot interneta un reklāmas rakstu kampaņas Lietuvas plašsaziņas līdzekļos.

 

Tūrisma izstādē Jūrmalas pilsētas dome piedalās projekta “Latvijas starptautiskās konkurētspējas veicināšana tūrismā” ietvaros, pamatojoties uz Jūrmalas pilsētas domes un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras noslēgto vienošanos Nr. SKV-TL-2016/10.