Tuvojas februāris, kad pašvaldības par aprēķināto nekustamā īpašuma nodokli informē savus iedzīvotājus. Arī jūrmalnieki, kuri maksā nekustamā īpašuma nodokli, februāra otrajā pusē savās pastkastītēs (vai e-pastā) var gaidīt maksāšanas paziņojumus par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) 2017. gadam.

image

NĪN ir ar likumu noteikts obligāts periodisks maksājums pašvaldības budžetā, kuras administratīvajā teritorijā atrodas nekustamais īpašums. Ar NĪN apliek ķermeniskas lietas – zemi un ēkas. NĪN par īpašumiem, kas atrodas Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā, administrē Jūrmalas pilsētas dome. Tā kā NĪN ieņēmumi veido ievērojamu daļu – 13,6% – no kopējiem Jūrmalas pilsētas budžeta ieņēmumiem 2016. gadā, jūrmalnieku veiktie maksājumi ir būtisks ieguldījums pilsētas attīstībā un infrastruktūras uzturēšanā.

 

Ikdienā arvien vairāk izmantojam modernās tehnoloģijas, un šajā ziņā NĪN maksāšana nav izņēmums. Iepazīties ar dokumentiem, pieteikties maksāšanas paziņojumu un atgādinājumu saņemšanai e-pastā, apskatīt veikto maksājumu vēsturi un samaksāt nodokli – to visu ātri un ērti var izdarīt portālā www.epakalpojumi.lv (autorizēties portālā iespējams, izmantojot piedāvātās internetbankas, e-paraksta viedkarti vai e-ID identifikācijas karti).

 

Lai atgādinātu, kur meklēt svarīgu informāciju par nekustamā īpašuma nodokli un kā to saprast, sniedzam ieskatu maksāšanas paziņojuma atsevišķās sadaļās:

1. Maksātājs un nekustamais īpašums.

2. Adresāts.

3. Personīgā konta numurs – identifikators.

4. Nodokļa aprēķins.

5. Maksājamā summa un maksāšanas termiņi.

6. Norēķinu rekvizīti.

7. Apstrīdēšanas kārtība.

8. Kontakti.