10.–12. februārī Tallinā norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde “TOUREST 2017", kurā Jūrmala tika pārstāvēta atsevišķā stendā. Kopā ar Jūrmalas tūrisma informācijas centru stendā piedalījās viesnīca “Daina Jūrmala Beach Hotel & SPA" un kūrortviesnīca "Baltic Beach Hotel”.

image

Jūrmala igauņiem tika prezentēta kā ģimenes brīvdienu, atpūtas un atveseļošanās vieta jūras krastā ar daudzveidīgām kūrortārstniecības un SPA procedūrām. Stendā izstādes apmeklētāji varēja saņemt Jūrmalas kūrortpilsētas tūrisma brošūru igauņu valodā, informāciju par Jūrmalas apskates objektiem, atpūtu ģimenēm ar bērniem, aktīvās atpūtas iespējām Jūrmalā, informāciju par kūrortārstniecības un SPA pakalpojumiem, kā arī Jūrmalas ziemas un pavasara sezonu pasākumu kalendāru. Jūrmalas uzņēmēji apmeklētājus informēja par īpašajiem piedāvājumiem un sniegtajiem pakalpojumiem un cenām šajā gadā. Stenda apmeklētāji īpaši priecājās par iespēju doties virtuālā pastaigā pa Jūrmalu, izmantojot virtuālās realitātes brilles, kurās varēja apmeklēt Jūrmalas populārākos tūrisma objektus.

 

Igaunija ir būtisks tūrisma tirgus Jūrmalai. 2016. gada pirmajos 9 mēnešos Igaunijas tirgus ieņēma 4. vietu no kopējā tūristu skaita, sasniedzot 9% no kopējā uzņemto tūristu skaita. Vidēji ik gadu Jūrmalas naktsmītnēs apmetas aptuveni 14 000 tūristu no Igaunijas.

 

Igaunijas tirgus ir viens no Jūrmalas prioritārajiem mērķa tirgiem, kurā Jūrmala sevi popularizē, piedaloties tūrisma izstādē "TOUREST", uzņemot Igaunijas masu mediju pārstāvjus un tūrisma aģentus un īstenojot reklāmas kampaņas plašsaziņas līdzekļos.

 

Tūrisma izstādē Jūrmalas pilsētas dome piedalās projekta “Latvijas starptautiskās konkurētspējas veicināšana tūrismā” ietvaros, pamatojoties uz Jūrmalas pilsētas domes un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras noslēgto vienošanos Nr. SKV-TL-2016/10.