Piektdien, 17.februārī Jūrmalā, Dubultu prospektā 4 ar svinīgu pasākumu tika atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jūrmalas biznesa inkubators – viens no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos. 

image

Tā atklāšanas pasākumā jaunos uzņēmējus un viesus uzrunāja Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe, LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova, kā arī LIAA Jūrmalas biznesa inkubatora vadītājs Rihards Zariņš.

 

Pasākuma laikā esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, kā arī citiem interesentiem bija iespēja uzzināt biznesa inkubatora darbības pamatprincipus, apskatīt tā telpas, iepazīties ar biznesa inkubatora sadarbības partneriem, kā arī iegūt informāciju par LIAA biznesa inkubatora attīstības plāniem Jūrmalā un tā darbības teritorijā – Kandavas, Jaunpils, Tukuma, Engures, Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas un Baldones novados.

 

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe pauda gandarījumu, ka jaunajiem uzņēmumiem un biznesa idejām ir pieejama telpa, kurā gūt profesionālu atbalstu un iedvesmu savu ieceru īstenošanai: „Biznesa inkubatora atklāšana Jūrmalā ir ārkārtīgi svarīgs notikums Jūrmalas uzņēmējdarbības vides dzīvē. Pirmo reizi mūsu pilsētā ir vieta, kur pulcēties jaunām biznesa idejām un kur gūt profesionālu atbalstu to īstenošanai. Vēlu šai vietai tapt par atspēriena punktu jaunu, konkurētspējīgu vēsmu ienešanai mūsu pilsētas uzņēmējdarbības vidē. ”

 

Savukārt LIAA direktors Andris Ozols uzsver, ka Latvijas nākotne ir inovatīva, eksportspējīga uzņēmējdarbība, kas spēj nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamās darbavietas visā valstī, stabilu labklājību un drošību par nākotni: „Lai šī nākotne pienāktu iespējami drīzāk, nenovērtējami svarīga ir palīdzība ne tikai jaunas uzņēmējdarbības sākšanai, bet arī jau esošās attīstīšanai. Tāpēc LIAA biznesa inkubatoros tiks nodrošinātas visplašākās iespējas gan attīstīt savu ideju, gan iegūt vērtīgas praktiskas konsultācijas.”

 

Lai veicinātu auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, LIAA 2016. gada 1.septembrī izveidoja 14 biznesa inkubatorus - LIAA reģionālās filiāles visā Latvijā: nacionālas nozīmes centros – Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī; reģionālas nozīmes centros – Kuldīgā, Talsos, Bauskā, Siguldā, Ogrē un Madonā un vienu radošo biznesa ideju inkubatoru Rīgā.

 

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50%, un inkubators attiecīgi segs otru pakalpojuma vērtības daļu.

 

Inkubatoros ir pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kuras ietvaros uzņēmēji var testēt savas biznesa idejas un saņemt bezmaksas konsultācijas.

 

Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita informācija pieejama LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv.

 

Jūrmalas biznesa inkubators

Dubultu prospekts 4, Jūrmala, LV-2015, Latvija

Tālrunis: 62401097

Darba laiks: darba dienās 8.30–17.00

 

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.