No 22. līdz 24. septembrim Dzintaru koncertzālē un Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā norisināsies jau otrais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss.

Konkursā piedalīsies 12 augsta līmeņa amatieru kori (jauktie, sieviešu, vīru) no astoņām valstīm: Zviedrijas, Somijas, Slovēnijas, Īrijas, Čehijas, Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Latviju konkursā pārstāvēs jauktais koris “Austrums”, Emīla Dārziņa jauktais koris un mākslas muzeja “Rīgas birža” vīru koris.

 

“Pirmais konkursa gads bija veiksmīgs un apstiprināja pārliecību, ka šādam pasākumam ir liels potenciāls. Mūsu ambīcija ir kļūt par labāko amatieru koru galamērķi Baltijas jūras reģionā, padarot dalību tajā par katra amatierkora prestiža un kvalitātes apliecinājumu un nesot Jūrmalas un Latvijas vārdu pasaulē,” stāsta konkursa idejas autors un mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Ozols.

 

Obligātajā programmā visi kori izpildīs skaņdarbu no romantisma laikmeta, laikmetīgo mūziku, savas valsts tautasdziesmu, kā arī speciāli konkursam komponēto pasaulē atzītā Latvijas komponista Ērika Ešenvalda skaņdarbu “Lux Aeterna”.

 

Konkurss notiks trīs dienas. Piektdien, 22. septembrī, notiks atklāšanas koncerts Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Sestdien un svētdien konkurss norisināsies Dzintaru koncertzālē: 23. septembrī notiks pusfināla koru sacensība divās kategorijās, svētdien sekos “Grand Prix” izcīņas fināls, savukārt pēc tā būs noslēguma koncerts, kurā kā viesi uzstāsies pašmāju a cappella zvaigznes – vokālā grupa “Framest”.

 

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori saņems naudas balvas: Grand Prix jeb 1.vietas ieguvējs saņems īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro "Latvijas valsts meži" Lielo balvu; 2.vieta – 2000 eiro naudas balvu, bet 3.vieta – 1000 eiro. Papildus tiks pasniegta "Innocent coffee" Labākā diriģenta balva (500 eiro), "Musica Baltica" Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva (250 eiro), kā arī "Laima" Skatītāju simpātijas balva.

 

Ieeja pasākumos – bez maksas. Uz Noslēguma koncertu ieejas kartes jāizņem "Biļešu Paradīzes" kasēs, vietu skaits ierobežots.

 

Konkursa idejas autoram un mākslinieciskajam vadītājam, diriģentam Jānim Ozolam par pirmā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa organizēšanu tika piešķirta “Jūrmalas Gada balva kultūrā 2016”.

 

Vairāk informācijas balticchoir.com.

 

Starptautisko Baltijas jūras koru konkursu atbalsta Jūrmalas pilsētas dome.