Lasītveicināšanas pasākums bērniem “Lasi kopā ar suni”

Jūrmalas Centrālās bibliotēkas Dubultu bērnu bibliotēkā viesosies ņūfaundlendu meitene Hestija un kavaliera kinga Čārlza spaniels Patriks, lai piedalītos īpašā nodarbībā, kuras mērķis ir attīstīt un veicināt bērnu lasītprasmi, mazinot uztraukumu un sniedzot motivāciju, kā arī uzlabojot ārstēšanās procesu bērniem ar fiziskiem vai psiholoģiskiem traucējumiem.

 

Suns ir motivācija censties veikt noteiktas darbības, kā arī bērns gūst prieku no saskarsmes, jo viņam atļauj brīvi kontaktēties ar suni – barot, ķemmēt, lasīt priekšā grāmatu. Suņa kopšana un spēles ar to labvēlīgi ietekmē mazās un lielās motorikas attīstību. Arī suns no sirds priecājas. Viņu vienkārši sajūsmina šāda maza cilvēciņa eksistence un iespēja atrasties blakus. Sadarbojoties cilvēkam ar suni, veidojas beznosacījuma mīlestība un uzticēšanās, bērns mācās iniciatīvu, pacietību un paškontroli, aug pašnovērtējums un kompetence.

 

Suņi un viņu saimnieces Sabīne un Kristīne ir nokārtojuši eksāmenu, kļūstot par Latvijas Kinoloģiskās Federācijas kanisterapijas (viens no rehabilitācijas veidiem, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni) brīvprātīgajiem. Terapijai ar suni praktiski nav nevēlamu blakusefektu, izņemot, ja cilvēkam ir alerģija pret suņa spalvām.

 

Pasākums “Lasi kopā ar suni” Dubultu bibliotēkā notiek reizi mēnesī. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr.67760653