11. septembrī “Raiņa priedēs” atkal  skanēs dzeja,  pieminot latviešu dzejas dižgara Jāņa Raiņa dzimšanas dienu.

Dzejas lasījumi  “Savā vārdā” sāksies plkst. 13.00.

Aspazijas mājas rīkotajā “Dzejas dienu” pasākumā piedalīsies Anda Līce, kura ir vairāk nekā  20 dzejas un prozas grāmatu autore.  Dzejnieces piedzīvotais, ieraudzītais un izjustais aizvien tiek samērots ar Dieva un mūžības perspektīvu. 

Savus jaunākos dzejoļus lasīs sievišķi jutekliskā Elīna Līce, kura savā dzejā runā par būtisko, trauslo un saudzējamo.

Viesu vidū būs Inga Pizāne, kura lasītājus spēj uzrunāt un pārsteigt ar jūtu vienkāršību un patiesumu,  viņas dzeja  ir psiholoģiski delikāta un paradoksu piesātināta.  

Tikmēr dzejniekam, atdzejotājam  un literatūrzinātniekam  Mārim Salējam padodas šķietami neiespējamais –viņš apvieno  labāko no klasiskās dzejas saturiskajām vērtībām ar formas un izteiksmes novatoriskumu.

Pasākumā savus darbus lasīs divi mazie jūrmalnieki -  Pauls Matisons no “Zvaniņa” un Edvards Vārpsalietis no Jūrmalas valsts ģimnāzijas. Skanēs dzeja arī baltkrievu valodā.  “Savā vārdā” runās  jaunās paaudzes dzejnieks no Baltkrievijas -   Ļevs Mihejevs.

Muzikālo noskaņu radīs dziesminiece Anta  Eņģele, kuras balss un artistiskums ir spējīgi atklāt jebkura autora dziesmu līdz vissmalkākajām niansēm.

Dzejas lasījumi “Raiņa priedēs”, pieminot  dzejnieka dzimšanas dienu, notiks jau 55. gadu pēc kārtas.