Apmeklētājiem slēgts 

www.facebook.com/aspazijas.maja

  • “Aspazija atgriežas Dubultos” – interaktīva ekspozīcija.     

Muzejpedagoģiskā nodarbība: "Aspazija un tinte".

Darba lapa  skolām pēc vēsturnieces Daces Ulpes lekcijas “Eduarda Pāvula ilgais ceļš Jūrmalas kāpās” noskatīšanās www.facebook.com/events/465197657803930.

 

Skulptūra "Aspazija kāpās" – veltīta izcilajai latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai, atrodas vietā ar skatu uz jūru un arī uz Aspazijas māju, kur dzejniece aizvadījusi pēdējos desmit sava mūža gadus. Aspazijas skulptūru veidojusi jūrmalniece tēlniece Olga Šilova, apkārtnes labiekārtojums tapis pēc arhitektes Martas Kotello projekta. 

 

Šajā divstāvu koka vasarnīcā Aspazija pavadīja sava mūža pēdējos 10 gadus. Atjaunotajā ekspozīcijā ir Aspazijas plašā ēdamistaba un viesu salons ar bagātīgi rotātu podiņu krāsni, puķainām mēbelēm un antīku radio, kurā var dzirdēt pašas Aspazijas balsi, ierakstītu 30 gadu beigās. Šauras koka kāpnes ved uz Aspazijas darbistabu, kur saglabājušās vairākas rakstnieces oriģinālās mēbeles.

 

Māja, kurā latviešu dzejniece Aspazija pavadīja sava mūža nogali, ir Valsts nozīmes koka arhitektūras un vēstures piemineklis. Ēka celta 1903.gadā, un tā piesaista uzmanību ar daudzveidīgu fasādes apdari. 1996.gadā Aspazijas māja tika atvērta apmeklētājiem kā dzejnieces piemiņas vieta un pilsētas muzeja filiāle. Mūža nogalē dzejniece izteica vēlējumu, lai māja Dubultos kļūtu par radošu personību satikšanās vietu.

 

Šodien Aspazijas māja kļuvusi par rakstnieku, mākslinieku, fotogrāfu, Rīgas, Jūrmalas, Latvijas inteliģences tikšanās mājvietu. Dzeja un mūzika, māksla un vēsture, vienkārši draudzīgas sarunas rada Aspazijas mājas īpašo auru.

 

Kontakti

adrese:  Z.Meierovica prosp.18/20, Dubulti, Jūrmala, LV 2015
tālrunis: 67769445
e-pasts: aspazijas.maja@jurmala.lv
facebook:

https://www.facebook.com/aspazijas.maja/

Darba laiks:

otrdiena–sestdiena plkst. 10.00–17.00         

svētdiena, pirmdiena – slēgts 

Muzeja un izstāžu apmeklējums – bez maksas.

Apmeklētāju skaits grupā maksimāli 15 personas. Ekskursijas un apmeklējumus grupām pieteikt iepriekš.
Ekskursija gida pavadībā – grupai latviešu 8 eiro, grupai svešvalodā  15 eiro (pieteikt iepriekš pa tālr. 67769445). Tiek nodrošinātas ekskursijas zīmju valodā (pieteikt iepriekš pa tālr. 26013121).

Pedagoģiskā programma “Aspazija un tinte” –  20 eiro.

Pie muzeja ir divi autotransporta novietošanas laukumi – autobusiem ("kabata" ielas malā) un vieglajām automašīnām.

Pie muzeja ēkas ir uzbrauktuve invalīdiem.

Pirmā stāva ekspozīcijas pieejamas apmeklētājiem ar funkcionāliem traucējumiem. Interaktīvā digitalā ekspozīcija cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ļauj daļēji iepazīties ar ekspozīciju Aspazijas mājas 2.stāvā.

Aspazijas mājas vadītāja: Ārija Vanaga
tālrunis: 67769445, 26319755
e-pasts: arija.vanaga@jurmala.lv
Izglītojošā darba vadītāja: Signe Cīrule 
tālrunis: 67769445

 

Normatīvie akti

Jūrmalas pilsētas domes 2011.gada 15.decembra nolikums Nr.23 Jūrmalas pilsētas muzeja nolikums
Jūrmalas pilsētas domes 2019.gada 21.novembra lēmums Nr.615

Par maksas pakalpojumiem Jūrmalas pilsētas muzejā

Saistītās kartes 1