Pasākumu afišas
Koncertizrāde "Dzeja mūzikā". "... Un uzsmaida debesīm rītausma"
28.11.2019
Dubultu Kultūras kvartālā Jūrmalas Mūzikas vidusskolā Strēlnieku prospektā 30
Līvas Kaprāles radošā darbnīca “Aspazija un kaķi”
26.10.2019
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, J.Pliekšāna ielā 5/7
Astrologa, grāmatu autora Andra Rača grāmatas „Ceļā uz mīlestību” atvēršanas svētki
25.10.2019
Dubultu Kultūras kvartālā Centrālā bibliotēkā Strēlnieku prospektā 30
Pirmizrāde! “Kas esi tu – Alise Bērziņa?”
27.10.2019
Jūrmalas teātris, Muižas ielā 7
Koncerti Dubultu koncertzālē
15.10.2019 - 28.11.2019
Dubultu Kultūras kvartālā Jūrmalas Mūzikas vidusskolā Strēlnieku prospektā 30
Kino Jūrmalā oktobra mēnesī
06.10.2019 - 27.10.2019
Jūrmalas Kultūras centrs, Jomas iela 35
Zilā karoga vēstnešu programma
21.10.2019
Jūrmalas cetrālajā bibliotēkā
Seminārs „Dzīvot mierā ir iespējams”
22.10.2019
Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā
Dzintars Adienis. Izstāde "Pasaules elpa"
04.09.2019 - 28.10.2019
Jūrmalas Kultūras centrā
Vilnis Raudseps. Izstāde "Abrakadabra krāsās"
10.09.2019 - 19.10.2019
Bulduru Izstāžu nams
PAF Latvijas-Igaunijas apvienotās basketbola līgas spēle
19.10.2019 - 19.10.2019
Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta zālē, Raiņa ielā 55
oktobris 2019
01 septembris
svētdiena
17.00
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
01 septembris
svētdiena
18.00
12. starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls „Vox angelica“
Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā Baznīcas ielā 13

01 septembris
svētdiena
19.00
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
04 septembris
trešdiena
17.00
Dzintara Adieņa izstādes “Pasaules elpa” atklāšana
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35
Dzintara Adieņa izstādes “Pasaules elpa” atklāšana

4.septembrī plkst. 17.00 tiks atklāta Dzintara Adieņa izstāde "Pasaules elpa".
Dzintars Adienis ir jūrmalnieks. Tāpat kā liela daļa Latvijas mākslinieku mācījies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. 2001. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, iegūstot mākslas maģistra diplomu. Kopš 2003. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, bet izstādēs piedalās no 1995. gada.
Dzintars Adienis ir Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļas biedrs, piedalījies izstādēs Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Somijā, kā arī Kandavas Mākslas plenēros. “Es savā mākslā bieži izmantoju skaidras formas, plašus laukumus, vienotu kolorītu ar skaidru kompozīcijas uzbūvi, kas viegli ļauj nolasīt darbā pausto domu.- sacījis mākslinieks- Mākslai manuprāt, ir jābūt emocionāli un estētiski baudāmai- tai jāizstaro pozitīvas emocijas…”
Jūrmalas Kultūras centra 1.stāva foajē izstāde būs skatāma no 4.septembra līdz 28.oktobrim, darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 13.00 līdz 18.00, sestdienās slēgts, svētdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00.

Ieeja bez maksas

05 septembris
ceturtdiena
16.00
A. Kronenberga Slokas bibliotēkā Raiņa ielā 3
05 septembris
ceturtdiena
17.00
Izstāžu cikla atklāšana. Keramikas vecmeistares jūrmalnieces Edītes Zvagules personālizstāde “Variācijas keramikā – Kurzemīte”, Dinas Ābeles gleznas un Lauras Fedbergas objekti un videodarbi izstādē “Piliens gaismas”.
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

5. septembrī pl. 17.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāts jaunais rudens izstāžu cikls, keramikas vecmeistares jūrmalnieces Edītes Zvagules personālizstāde “Variācijas keramikā – Kurzemīte”, Dinas  Ābeles gleznas un  Lauras Fedbergas objekti un videodarbi izstādē “Piliens gaismas”.

Jūrmalas pilsētas muzejā, tāpat kā citās izstāžu zālēs pilsētā, vasara pagājusi marīnas zīmē, kad visdažādākajos mākslas veidos un izpausmēs daudzinājām jūru. Pirmais rudens sezonas izstāžu cikls solās būt daudzveidīgs un interesants kā tradicionālās mākslas cienītājiem, tā skatītājiem, kuri mākslā meklē aktuālās, laikmetīgās tendences.

 

Edīte Zvagule. Meitene ar sarkaniem matiem. 2015. Šamots

Variācijas keramikā – Kurzemīte.

Māksliniece Edīte Zvagule (1937) idejas rod apkārtējā vidē, smeļoties iedvesmu no dabas un cilvēkiem. Izstādē māksliniece piedāvās skatītājam sajust Kurzemes auru – ar tās neskarto dabu, mežiem, jūras noskaņu, ļaužu raksturiem – tā kā to ir izjutusi autore. Izstādē tiks eksponēti gan iepriekšējo gadu kolekciju, gan jaunizveidoto kolekciju darbi– dekoratīvās plāksnes un šķīvji, keramika kraklē tehnikā, dekoratīvā keramika, kā arī lielformāta keramikas trauki.

Radošajā procesā keramiķi vairāk saista krāsas –  glazūras, emaljas, tāpēc mākslas darba forma tiek pakārtota dekoratīvajai apdarei–  gleznojumam. Atšķirīga ir apgleznošanas tehnoloģija, jo gleznojot uz keramikas,  uzklātās krāsas īstais tonis nav redzams– viss ir pelēks un galīgais rezultāts kļūst redzams tikai pēc apdedzināšanas.

Priekulē dzimusī keramiķe Edīte Zvagule sevi uzskata par jūrmalnieci, jo šeit dzīvo jau kopš 1968. gada. Māksliniece 1959. gadā ar izcilību beigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un  turpat skolā, keramikas nodaļā, uzsākusi darba gaitas. Studijas turpinātas Latvijas Mākslas akadēmijā. Laika posmā no 1968. līdz 1981.gadam Edīte Zvagule darbojās kā keramikas darbnīcas vadītāja – tehnoloģe un konsultante Mākslinieku Jaunrades namā Dzintaros. Kopš 1981. gada kā neatkarīga māksliniece strādā tikai radošu darbu savā darbnīcā Bulduros. No 1969. gada Edīte Zvagule ir Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļas biedre, bet kopš 1972. gada –  Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

Jau kopš Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas absolvēšanas 1959. gadā keramiķe Edīte Zvagule piedalās izstādēs.

Mākslinieces darbi eksponēti kopējās mākslas darbu izstādēs, lietišķi dekoratīvās mākslas un keramikas izstādēs Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Kuldīgā, Siguldā, Talsos, kā arī starptautiskās izstādēs Tallinā, Viļņā, Maskavā, Francijā, Polijā, Čehijā, Beļģijā, Somijā un Zviedrijā. Personālizstādes rīkotas Jūrmalā, Rīgā, Talsos un Briselē.

Mākslinieces darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzeja, Dekoratīvi lietišķās mākslas muzeja, Jūrmalas pilsētas muzeja krājumā, kā arī privātās kolekcijās Latvijā, Beļģijā, Norvēģijā, Dānija, Somijā u.c.

 

         

Dina Ābele. Dvēselei nav ādaskrāsas. 2017    Laura Feldberga. Instalācija “Bērnības istaba”

Piliens gaismas

Dina Ābele un Laura Feldberga ir mākslinieces, kuru darbi balstīti grafiskajā domāšanā un lakoniskā izteiksmes formā. Abas mākslinieces attēlo jēdzienus, novedot ideju līdz tīrai, vienkāršai līnijai, laukumam, telpiskai instalācijai. Mākslinieces vieno arī vēlme attēlot garīgu pieredzi, iekšējus dvēseles stāvokļus, kuros cilvēks sastopas ar materiālo realitāti pārsniedzošu esamību. Dinas Ābeles gleznas un Lauras Feldbergas instalācijas atspoguļo gan viņu personīgos garīgos un tēlainos meklējumus, gan arī aicina skatītājus ar savu klātbūtni, skatienu, pieskārienu meklēt savus garīgos atklājumus. Darbi ir ka mazas liecības par piedzīvotiem atklājumiem dažkārt tumšajos dzīves ceļos. Ar ticību un cerību, ka gaisma vienmēr ir stiprāka par tumsas brīžiem.

Izstādes nosaukums radies, iedvesmojoties no svētās Mātes Terēzes vārdiem par to, ka bieži mums šķiet, ka tas, ko darām ir piliens okeānā. “Bet, ja šī piliena okeānā nebūtu, tad, manuprāt, okeāns nebūtu tik pilns, jo trūktu šī piliena” (Māte Terēze).

Dina Ābele (1969) pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu. Ikdienā ir LMA zīmēšanas katedras asociētā profesore, strādā arī grafiskā dizaina jomā un glezno. Izstādēs piedalās no 1991. gada. Piedalījusies izstādēs daudzās Latvijas vietās, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Krievijā, Ungārijā,  Francijā,  Vācijā, Itālijā, Somijā un citur. ­

Laura Feldberga (1975) ir grafiķe, instalāciju, objektu un performanču māksliniece. Pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu, strādā instalāciju un vides objektu jomā. Darbu tēmas un tēli saistīti ar personisko un kolektīvo pieredzi, saikni ar dabu, ainavu, piederību dzimtai, vietai, identitātei. Piedalījusies izstādēs un mākslas projektos Baltijas valstīts, Skandināvijā, Krievijā, Islandē, ASV, Japānā un citur pasaulē. Strādājusi kā radošo projektu kuratore Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā. Performances mākslas grupas IDEAGNŌSIS dalībniece. Kopā ar domubiedriem darbojas Latvijas Performances mākslas centrā.

 

Izstādes Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāmas no 4. septembra līdz 13. oktobrim, atklāšana 5. septembrī pl. 17.00 Muzeja darba laiks: P., O. – slēgts, T. – Sv. no 10:00 – 18:00. Sākot ar 16. septembri darba laiks no 10.00 – 17.00 Ieeja – bez maksas.

06 septembris
piektdiena
12.00
Koncerts Horna dārzā
Horna dārzā Jomas ielā 35

Dzied jauktais koris ''D`Kor'' (diriģents Mr. Sverre Thorstensen, Norvēģija). Ieeja bez maksas

06 septembris
piektdiena
15.30
Dubultu kultūras kvartālā Strēlnieku prospektā 30
06 septembris
piektdiena
19.00
Koru draudzības koncerts
Jūrmalas Kultūras centra 2.stāva Baltajā zālē, Jomas ielā 35

Piedalās Apvienotais vīru koris no Lielbritānijas (“Castleford”, “Chesterfield”, “Barnburgh”, “Skelmanthorpe”, diriģents Andris Ugulis, Londona) un vīru koris “Burinieks” (diriģents Jānis Sējāns, Jūrmala). Ieeja bez maksas.

 

06 septembris
piektdiena
19.30
Kremerata Baltica festivāla atklāšana. Gidons Krēmers un pianisti Osokini
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
Kremerata Baltica festivāla atklāšana. Gidons Krēmers un pianisti Osokini

Piedalās: Gidons Krēmers (vijole), Džeralds Bidva (vijole), Sergejs un Andrejs Osokini (klavieres), Kremerata Baltica kamerorķestris, diriģents Fuads Ibrahimovs

Atklāšanas koncerts “Austrumu robeža” aicina atcerēties tos rumāņu un čehu skaņražus, kas mūža lielāko daļu aizvadījuši trimdā. Rumāņu nozīmīgākais komponists Džorže Enesku strādājis gan Parīzē, gan Bostonā un Ņujorkā, bet savas saknes pēc Otrā pasaules kara viņam bija ļauts apzināties vien caur savas tautas folkloru. 20. gadsimta ievērojamākais čehu komponists Bohuslavs Martinū piedzīvoja savas mūzikas aizliegumu un bija spiests bēgt uz Portugāli un Amerikas savienotajām valstīm. Poļu-krievu izcelsmes komponista Mečislava Veinbegra darbus neaizliedza – viņa mūzika apzināti tika neievērota, mēģinot salauzt dižgara spēku. Savukārt Dinu Lipati salauza pati dzīve, pianistam atņemot pirkstu kustību un gara milzim – dzīvību. 

Programma

 I daļa

1. Džordže Enesku (George Enescu, 1881–1955)
Intermeco op. 12 nr. 2

2. Džordže Enesku (George Enescu, 1881–1955)
Ārija un Skercino
I. Lent
II. Assez vif
Solists Džeralds Bidva, vijole
Kremerata Baltica, diriģents Fuads Ibrahimovs.

3. Mečislavs Veinbergs (Mieczysław Weinberg, 1919–1996)
10. simfonija laminorā op. 98
I. Concerto grosso: Grave
II. Pastorale: Lento
III. Canzona: Andantino
IV. Burlesque: Allegro molto
V. Inversion: L`istesso tempo
Gidons Krēmers un Kremerata Baltica

 II daļa

4. Bohuslavs Martinū (Bohuslav Martinů, 1890 – 1959)
Stīgu sekstets H.224/ String Sextet
Kremerata Baltica. Diriģents Fuads Ibrahimovs

I. Lento – Allegro poco moderato
II. Andantino – Allegretto scherzando – Andantino
III. Allegretto poco moderato


5. Dinu Lipati (Dinu Lipatti, 1917–1950)
Symphonie concertante divām klavierēm un stīgām op. 5/ Symphonie concertante for two pianos and strings, Op. 5
Sergejs un Andrejs Osokini un Kremerata Baltica.
Diriģents Fuads Ibrahimovs

I. Molto Maestoso
II. Molto Adagio
III. Allegro con spirito

07 septembris
sestdiena
11.00
Komiksu darbnīca “Notikumi un visi, kas līdzdarbojas”
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā J. Pliekšāna ielā 5/7

Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem kopā ar vecākiem un vecvecākiem.

07 septembris
sestdiena
19.00
Kremerata Baltica festivāls. Krēmers, Bahs un Apkalna
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
Kremerata Baltica festivāls. Krēmers, Bahs un Apkalna

Piedalās: Gidons Krēmers (vijole), Iveta Apkalna (ērģeles), Kremerata Baltica kamerorķestris, diriģents Fuads Ibrahimovs

Kaut arī Johans Sebastiāna Bahs Latvijā nav viesojies, viņš būtu aplaimots, dzirdot un redzot ar kādu vērienu un jaudu komponista rindotās skaņuvirtenes iezaigojas zem latviešu ērģelnieces Ivetas Apkalnas zibošajiem pirkstiem un pēdām. Šī būs viena no retajām iespējam dzīvā koncertizpildījumā dzirdēt Ērika Ešenvalda nu jau pirms pieciem gadiem komponēto pirmo ērģeļdarbu – koncertu “Okeāna balsis”, kam ierosme smelta Baha slavenajā reminora Tokātā, kā arī pirmajiem iepazīt Gidonam Krēmeram un orķestrim Kremerata Baltica veltīto Andra Dzenīša jaundarbu, kas dzimis Leipcigas rudenīgo ainavu iespaidā. Koncerta trešajā daļā pavisam naksnīga kamermūzika orķestra Kremerata Baltica meistarīgo solistu saspēlē. 

Koncerta plānotais ilgums ~ 2,5 stundām

Programma

I daļa

Johans Sebastiāns Bahs (Johann Sebastian Bach, 1685–1750)
Čakona reminorā, arr. Ferručo Buzoni un Gidons Krēmers/
Chaccone in D minor, arr. by Ferruccio Busoni and Gidon Kremer
Kremerata Baltica.

Andris Dzenītis (1978)
Leaves leaving Leipzig vijolei un stīgu orķestrim. Veltījums Gidonam Krēmeram un Kremerata Baltica. Pasaules pirmatskaņojums/
Leaves leaving Leipzig for violins and string orchestra. Dedication to Gidon Kremer and Kremerata Baltica, first performance

Gidons Krēmers, Kremerata Baltica, diriģents Fuads Ibrahimovs

II daļa

Johans Sebastiāns Bahs (Johann Sebastian Bach, 1685–1750)
Fantāzija Solmažorā BWV 572
Solo Iveta Apkalna

Marģeris Zariņš (1910–1993)
Pirmā daļa Allegro gaio no Concerto innocente
Allegro gaio from “Concerto innocente”
Iveta Apkalna, Kremerata Baltica

Ēriks Ešenvalds (1977)
Koncerts ērģelēm un orķestrim “Okeāna balss”
Concerto for organ and chamber orchestra “The Voice of Ocean”
Iveta Apkalna, Kremerata Baltica

III daļa “Nakts serenādes ad libitum”

Bohuslavs Martinū (Bohuslav Martinů, 1890 – 1959)
Piecas vieglas etīdes divām vijolēm H. 191
Easy Etudes for 2 violins, H. 191
Alīna Vižine un Zane Kalniņa

Dmitrijs Kurļandskis (Dmitri Kourliandski, 1976)
Trešais stīgu kvartets Dolce Stil Nuovo
String quartet No.3 “Sweet new style”
Konstantīns Paturskis, Sabīne Sergejeva (vijole), Jevgeņija Frolova (alts), Kristers Šīmanis (čells)

Dmitrijs Šostakovičs (Dmitri Shostakovich, 1906–1975)
Prelūdija un skerco op.11
Prelude and Scherzo, op.11

Džeralds Bidva, Rakele Čijenaite, Zane Kalniņa, Konstantīns Paturskis (vijole), Kristine Anusevičiūte, Jevgeņija Frolova (alts), Kristers Šīmanis, Ruta Balčiute (čells), Iurii Gavriļuks (kontrabass)

08 septembris
svētdiena
11.00
Ķemeru evaņģēliski luteriskā baznīcā Andreja Upīša ielā 18
08 septembris
svētdiena
13.00
Kino - Meklējot Mr. Kauliņu
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35
Kino - Meklējot Mr. Kauliņu

Meklējot Mr. Kauliņu Režisors: Kaspars Roga, dokumentāla filma, 2019, Latvija, 1h 20 min.
Mr. Kauliņš ir finansists un šarmants dzīves baudītājs. Pēc sava biznesa kraha viņš pazūd bez vēsts, radiniekus un draugus atstājot par sevi pilnīgā neziņā. Starp tiem ir arī viņa labākais draugs Kaspars Roga, kurš apņemas noskaidrot, kur palicis Kauliņš. Pēc vairākiem gadiem Roga viņu atrod Āfrikā, Sjerraleonē, kur Kauliņš ir sācis kārtējo bīstamo avantūru - dimantu meklēšanu.
Līdz 12 g.v. – neiesakām

Ieejas maksa – EUR 2,50; bērniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem EUR 1,50. Biļešu iegāde: vienu stundu pirms kino seansa

08 septembris
svētdiena
15.30
Kino - Kaza kāpa debesīs
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35
Kino - Kaza kāpa debesīs

Režisore: Laima Žurgina, dokumentāla filma, 2019, Latvija, 1h 52 min.
Dokumentālās filmas Kaza kāpa debesīs varoņus vieno jaunības bohēmiskā pulcēšanās vieta, neliela kafejnīca Rīgas vecpilsētā, starp savējiem saukta par Kazu. Šī vieta apvīta leģendām, mītiem un humoristiskiem nostāstiem; tā bija vieta, kur padomju laika Rīgas jauniešiem garīgos orientierus sniedza Džoanas Baezas un Boba Dilana, Vladimira Visocka un Bulata Okudžavas mūzika, informācija no Rietumu pasaules nonāca caur relatīvi brīvāko kaimiņvalstu presi – poļu, čehu, bulgāru žurnāliem -; Kazā no rokas rokā ceļoja nelegālā krievu samizdata literatūra – Solžeņicins, Brodskis, Dovlatovs –, te diskutēja par Džoisu, Kafku un Sartru, Fellīni, Antonioni un Bergmanu, Pikaso un Polloku, Garodī un Dubčeku…

Ieejas maksa – EUR 2,50; bērniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem EUR 1,50. Biļešu iegāde: vienu stundu pirms kino seansa

08 septembris
svētdiena
17.00
Kremerata Baltica festivāla noslēgums. Gidons Krēmers un Georgijs Osokins
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
Kremerata Baltica festivāla noslēgums. Gidons Krēmers un Georgijs Osokins

Piedalās: Gidons Krēmers (vijole), Madara Pētersone (vijole),  Ieva Parša ( mecosoprāns), Georgijs Osokins (klavieres) un Kremerata Baltica kamerorķestris

 

Ar pasaules pirmizrādi Amsterdamā šī gada jūnijā pirmatskaņojumu piedzīvoja Gidona Krēmera un Krievijas režisora Kirila Serebreņikova kopīgi radītā muzikālā izrāde “Mūsu laika hronikas”. Tā veidota kā mākslinieka pretstatījums varai un veltīta Mečislava Veinberga simtās jubilejas atcerei. “Mūsu laika hronikas” muzikālais pavediens vīts no Mečislava Veinberga darbiem, ko šim uzvedumam īpaši atlasījis Gidons Krēmers. Savukārt uzveduma vizuālo pusi veidojuši trīs krievu mākslinieki. K. Serebreņikova vadībā. Šis būs stāsts par varu un radošās brīvības ierobežošanu, – problēmu, kas bija aktuāla ne tikai Padomju savienībā, bet ar ko saskaramies arī mūsdienu pasaulē. 

 

Programma 

I daļa

Mečislavs Veinbergs (Mieczysław Weinberg, 1919–1996)
Sonāte divām vijolēm solo op. 69
I. Allegro molto
II. Adagio-Andante
III. Allegro
Gidons Krēmers un Madara Pētersone

Mečislavs Veinbergs
Končertino vijolei un stīgu orķestrim op. 42
I. Allegretto cantabile
II. Cadenza. Lento-Adagio
III. Allegro moderato poco rubato

II daļa

“Mūsu laika hronikas”/ Chronicles of current time
Gidona Krēmera un Kremerata Baltica audiovizuāls projekts Mečislava Veinberga simtgadei.
Mūzika – Mečislavs Veinbergs
Video – Artems Firsanovs, Valērijs Pečeikins
Kurators – Kirils Serebrenņikovs
Skaņu operators – Vilius Keras
Gaismotājs – Povilas Laurinaitis

Gidons Krēmers (vijole), Ieva Parša (soprāns), Georgijs Osokins (klavieres), Iurii Gavriļuks (kontrabass) un Kremerata Baltica

11 septembris
trešdiena
13.00
Dzejas diena pie Raiņa priedēm “Savā vārdā”
Pie Raiņa priedēm Pumpuros Amatas ielā

11. septembrī “Raiņa priedēs” atkal  skanēs dzeja,  pieminot latviešu dzejas dižgara Jāņa Raiņa dzimšanas dienu.

Dzejas lasījumi  “Savā vārdā” sāksies plkst. 13.00.

Aspazijas mājas rīkotajā “Dzejas dienu” pasākumā piedalīsies Anda Līce, kura ir vairāk nekā  20 dzejas un prozas grāmatu autore.  Dzejnieces piedzīvotais, ieraudzītais un izjustais aizvien tiek samērots ar Dieva un mūžības perspektīvu. 

Savus jaunākos dzejoļus lasīs sievišķi jutekliskā Elīna Līce, kura savā dzejā runā par būtisko, trauslo un saudzējamo.

Viesu vidū būs Inga Pizāne, kura lasītājus spēj uzrunāt un pārsteigt ar jūtu vienkāršību un patiesumu,  viņas dzeja  ir psiholoģiski delikāta un paradoksu piesātināta.  

Tikmēr dzejniekam, atdzejotājam  un literatūrzinātniekam  Mārim Salējam padodas šķietami neiespējamais –viņš apvieno  labāko no klasiskās dzejas saturiskajām vērtībām ar formas un izteiksmes novatoriskumu.

Pasākumā savus darbus lasīs divi mazie jūrmalnieki -  Pauls Matisons no “Zvaniņa” un Edvards Vārpsalietis no Jūrmalas valsts ģimnāzijas. Skanēs dzeja arī baltkrievu valodā.  “Savā vārdā” runās  jaunās paaudzes dzejnieks no Baltkrievijas -   Ļevs Mihejevs.

Muzikālo noskaņu radīs dziesminiece Anta  Eņģele, kuras balss un artistiskums ir spējīgi atklāt jebkura autora dziesmu līdz vissmalkākajām niansēm.

Dzejas lasījumi “Raiņa priedēs”, pieminot  dzejnieka dzimšanas dienu, notiks jau 55. gadu pēc kārtas.

12 septembris
ceturtdiena
17.00
Dzejas dienas. Raiņa dramatiskajai poēmai “Daugava” 100! "
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā J. Pliekšāna ielā 5/7

Saule mūsu māte,

Sāpes mūsu aukle,

Pērkons velna spērējs,

Tas mūsu tēvs.

 

Mārtiņa Brauna dziesma pārskan visu Dziesmu svētku laukumu un aizskan pat līdz Katalonijai! To zina katrs! Bet Raiņa teksts? Ne katram prātā, ka tās ir rindas no Raiņa dramatiskās poēmas “Daugava”, kurai tieši šajās septembra dienās aprit simts gadu. “Daugavas” iedvesmojošais gars palīdzēja uzvarēt 1919. gada cīņās ar Bermontu. “Daugavā” iekodēta mūsu tautas brīvības, identitātes un valstiskuma apziņa.

 

Sarīkojumā Raiņa un Aspazijas vasarnīcā runāsim par Daugavu realitātē un Raiņa sapņos. Daugavas muzeja direktors Zigmārs Gailis stāstīs par Daugavas ūdensceļu un transporta līdzekļiem no 15. gadsimta līdz pat spēkstaciju laikmetam. Būs iespēja vērot senus fotoattēlus ar Daugavas krastiem un plostiem. Savukārt Astrīda Cīrule iepazīstinās ar “Daugavas” tapšanas vēsturi un iestudējumiem. Šīs poēmas liktenis ir laimīgs – tā vienmēr parādījās tad, kad bija visvairāk vajadzīga – gan 1919. gadā, gan Atmodas laikā.

 

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

12 septembris
ceturtdiena
18.00
Dzejas dienas. Sarunas, dzejas lasījumi.
Dubultu kultūras kvartālā Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā Strēlnieku prospektā 30

Tikšanās ar jūrmalnieci, grāmatas “Tik daudz ko teikt” autori Lindu Tīmani. Mūzika Kaspara Tīmaņa, Normunda Jakušonoka un Daigas Petkevičas izpildījumā

13 septembris
piektdiena
11.00
10. konference “Jūrmala - Raiņa un Aspazijas pilsēta”
Majoru vidusskolā Rīgas ielā 3

 

“Es gribu simtus gadus dzīvot iet.” 

Rainis  “Gals un sākums”

 

13. septembrī plkst. 11.00 Majoru vidusskolas zālē jau desmito reizi notiks gadskārtējā konference “Jūrmala – Aspazijas un Raiņa pilsēta”

 

10. konferences “Jūrmala – Aspazijas un Raiņa pilsēta” vadmotīvs ir “Aspazijas un Raiņa mūžības kods”.

 

Kāpēc mēs joprojām atgriežamies pie Aspazijas un Raiņa, pie viņu dzīves un daiļrades? Pārlasot abu dzejnieku darbus, vienmēr atrodam kaut ko jaunu, un rodas doma par to, kāds apslēpts kods ir viņu darbos?

 

Lepojamies ar to, ka Jūrmala ir Aspazijas un Raiņa pilsēta, rīkojam dažādus pasākumus, koncertus, radām jaunus pētījumus un jau desmito gadu organizējam konferenci, kas veltīta Aspazijai un Rainim. Tas ir Aspazijas un Raiņa mūžības kods, viņu mūžīgā atgriešanās, tas ir daiļradē un dzejnieku personībās apslēpts kods, kas iedvesmo mūs jauniem darbiem un aizmirstības jēdzienu liek uztvert kā nesavienojamu ar Raini un Aspaziju.

 

Savos darbos abi dzejnieki vienmēr tieši vai netieši bijuši harmonijas un mūžības noslēpumu meklējumos. 1920. gadā dzejolī “No mūžības uz mūžību” Aspazija apliecina dzejnieka ilgmūžības ideju un turpina Raiņa domu par simtu gadu dzīvi:

“No mūžības uz mūžību

Pa pašu nāves pāreju

Lai būtu nemirstības paudējs,

Kas kokļu stīgas pārstieptu,

Kas lielo dziesmu dziedātu

No mūžības uz mūžību.”

 

10. konferencē klausītāji tiks iepazīstināti ar atskatu uz iepriekšējām konferencēm (Majoru vidusskolas 12. klases skolniece Paula Terehova) un priekšlasījumu “Aspazijas un Raiņa mūžības kods” (biedrības “Aspazijas mantojums” valdes priekšsēdētāja Ināra Andžāne).

 

Konferences “Jūrmala – Aspazijas un Raiņa pilsēta” desmitgadei izskanēs muzikāli literārs uzvedums, kurā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solists Rihards Millers un aktrise Aija Magone.

 

Konferenci ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu organizē Jūrmalas Latviešu biedrība un biedrība “Aspazijas mantojums”.

13 septembris
piektdiena
13.00
Dzejas dienas."Ceļojums dzejā"
Pie Kauguru kultūras nama uz Raiņa ielas

 

 

13 septembris
piektdiena
17.00
Dzejas dienas. “Laimīgie dzer kafiju un lasa dzeju...”
Aspazijas mājā Z. Meierovica prospektā 18/20

13.septembrī plkst.17.00 Aspazijas māja aicina uz tikšanos ar spridzinošo tandēmu - igauņu etnofutūrisma dzejnieku Contru un viņa atdzejotāju, kultūrpolitiķi Guntaru Godiņu.

Nesen nācis klajā Contras dzejoļu krājums “Tik grūti ir būt latvietim”, kurā iekļauta arī igauņu autora dzeja latviešu valodā.

 

Contras dzeja ievelk lasītāju ironijas, absurda, paradoksu pasaulē, kas reti sastopama latviešu dzejā. Guntars Godiņš par Contru saka: ”Uz latviešu introverto dzejnieku fona spilgti izceļas viens ekstravertais – kaunis gorjačij igaunis.” 

 

Dzejas dienu programmas ietvaros Aspazijas māja tradicionāli rīko pasākumu “Laimīgie dzer kafiju un lasa dzeju”, kurā piedāvā tikšanos ar ārvalstu dzejniekiem un viņu atdzejotājiem.

 

13 septembris
piektdiena
18.00
Sarunu cikls Tēja ielas garumā | Lielupe pie Majoriem
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29
Sarunu cikls Tēja ielas garumā | Lielupe pie Majoriem

 

Jūrmalas pilsētas muzejs turpina sarunu ciklu “Tēja ielas garumā”. Katrā tikšanās reizē noskatīsimies TV raidījumu “Ielas garumā” par kādu Jūrmalas rajonu vai ielu, tiekoties ar jūrmalniekiem, kuri šajos raidījumos dalījušies ar saviem atmiņstāstiem un raudzīsim, kas ir palicis aiz kadra. 

 

Šoreiz izsekosim Lielupei pie Majoriem. Reiz Lielupe bija kā lielceļš, pa kuru kursēja buru laivas, tvaikoņi un baržas, kas pārvadāja cilvēkus un kravas no Rīgas un Jelgavas uz Jūrmalu un atpakaļ. Dzelzceļa izbūve 1877. gadā gan mainīja ceļotāju paradumus, tomēr kuģošanas romantika saglabājās cauri laikiem.

 

Gaidīsim ikvienu šajā piektdienas vakarā, kurš ieinteresēts atmiņstāstu uzklausīšanā un ikvienu, kurš gatavs dalīties ar tiem, līdzi ņemot liecības foto vai jebkurā citā formātā!


Satikšanās vieta - Jūrmalas pilsētas muzejs | Tirgoņu iela 29 | Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēstures zālē.

13 septembris
piektdiena
19.00
Dzejas dienu pasākums “Pēc sinhronā tulkojuma motīviem”
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35
Dzejas dienu pasākums “Pēc sinhronā tulkojuma motīviem”
  • Pirmajā daļā igauņu dzejnieka Contra dzejas lasījumi kopā ar autoru un tulkotāju Guntaru Godiņu.
  • Pasākuma otrajā daļā mūziķa Māra Šverna koncerts – dziesmas ar dzejnieces Madaras Gruntmanes vārdiem. 

 

13. septembrī Jūrmalas Kultūras centra Baltajā zālē dzejas cienītāji aicināti uz pasākumu “Pēc sinhronā tulkojuma motīviem”, kurā savus darbus lasīs igauņu dzejnieks Contra un Guntars Godiņš, bet dziesmu programmu ar dzejnieces Madaras Gruntmanes vārdiem atskaņos grupas “Baloži pilni pagalmi” mūziķis Māris Šverns.

 

Pasākuma pirmajā daļā uzstāsies igauņu dzejnieks Contra un latviešu dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš, lasot darbus no šī gada sākumā izdotās grāmatas “Tik grūti ir būt latvietim”.

 

Lielāko daļu krājumā ietverto dzejoļu atdzejojis Guntars Godiņš, taču šajā grāmatā ir ietverti arī vairāki Contras dzejoļi, ko viņš rakstījis latviski.

 

Dzejas krājums šogad saņēmis rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvu par novatorismu literatūrā 2019. gadā.

 

Igauņu dzejniekam Contra ir cieša saskare ar latviešu literatūru jau daudzus gadus – viņš  ne vien pats raksta darbus latviešu valodā, bet arī tulkojis daudzu latviešu autoru darbus igauņu valodā.

 

Dzejas vakars iecerēts kā loģisks turpinājums pasākumam Aspazijas mājā, kas 13.septembrī notiks plkst.17.00. Tur gaidāmas sarunas par dzeju ar Contru un Guntaru Godiņu, bet divas stundas vēlāk Jūrmalas kultūras centrā abi autori aicina uz dzejas lasījumiem.

 

Pasākuma otrajā daļā notiks koncerts, kurā dziesmas ar dzejnieces Madaras Gruntmanes vārdiem izpildīs grupas “Baložu pilni pagalmi” mūziķis Māris Šverns.

 

Albuma nosaukums "Sinhronais tulkojums" trāpīgi ilustrē Šverna un Gruntmanes sadarbību, cenšoties mūzikā tiešā veidā atdzīvināt dzejas emocijas un noskaņas. Visas albuma dziesmas tapušas ar Madaras Gruntmanes vārdiem, izmantojot dzejoļus no izdevniecības "Neputns" paspārnē laistajiem dzejoļu krājumiem "Narkozes" un "Dzērājmeitiņa", savukārt visu dziesmu mūzikas autors un izpildītājs ir Māris Šverns.

 

Ieeja bez maksas.

 

Organizē Jūrmalas pilsēta dome, producē biedrība “I DID IT”. 

14 septembris
sestdiena
10.00
Eiropas Kultūras mantojuma dienas 2019. Pastaiga pa Raiņa un Aspazijas dzīves un mīlestības vietām Jūrmalā
Jūrmalā
Eiropas Kultūras mantojuma dienas 2019. Pastaiga pa Raiņa un Aspazijas dzīves un mīlestības vietām Jūrmalā

7 km garš pārgājiena maršruts pa Raiņa un Aspazijas dzīves un mīlestības vietām sniedz iespēju apskatīt dzejnieku kopīgās dzīvesvietas Jūrmalā. Pasākuma ilgums 2 stundas.

 

Dalības maksa 2.00 eiro.

 

Interesenti tiek lūgti pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 67764295 vai 29239472.

 

Kafijas pauze Raiņa un Aspazijas vasarnīcā.

14 septembris
sestdiena
14.00
Raiņa un Aspazijas vasarnīcas restaurācijas pieredze
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā J. Pliekšāna ielā 5/7
Raiņa un Aspazijas vasarnīcas restaurācijas pieredze

Tematisko ekskursiju vadīs Memoriālo muzeju apvienības direktore Rita Meinerte

14 septembris
sestdiena
15.00
Mākslas stacijā "Dubulti" Zigfrīda Meierovica prosp.3
15 septembris
svētdiena
12.00
Ķemeru evaņģēliski luteriskā baznīcā Andreja Upīša ielā 18
15 septembris
svētdiena
13.00
Kino - Kaza kāpa debesīs
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35
Kino - Kaza kāpa debesīs

Režisore: Laima Žurgina, dokumentāla filma, 2019, Latvija, 1h 52 min.
Dokumentālās filmas Kaza kāpa debesīs varoņus vieno jaunības bohēmiskā pulcēšanās vieta, neliela kafejnīca Rīgas vecpilsētā, starp savējiem saukta par Kazu. Šī vieta apvīta leģendām, mītiem un humoristiskiem nostāstiem; tā bija vieta, kur padomju laika Rīgas jauniešiem garīgos orientierus sniedza Džoanas Baezas un Boba Dilana, Vladimira Visocka un Bulata Okudžavas mūzika, informācija no Rietumu pasaules nonāca caur relatīvi brīvāko kaimiņvalstu presi – poļu, čehu, bulgāru žurnāliem -; Kazā no rokas rokā ceļoja nelegālā krievu samizdata literatūra – Solžeņicins, Brodskis, Dovlatovs –, te diskutēja par Džoisu, Kafku un Sartru, Fellīni, Antonioni un Bergmanu, Pikaso un Polloku, Garodī un Dubčeku…

Ieejas maksa – EUR 2,50; bērniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem EUR 1,50. Biļešu iegāde: vienu stundu pirms kino seansa

15 septembris
svētdiena
15.30
Kino - Meklējot Mr. Kauliņu
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35
Kino - Meklējot Mr. Kauliņu

Meklējot Mr. Kauliņu Režisors: Kaspars Roga, dokumentāla filma, 2019, Latvija, 1h 20 min. 
Mr. Kauliņš ir finansists un šarmants dzīves baudītājs. Pēc sava biznesa kraha viņš pazūd bez vēsts, radiniekus un draugus atstājot par sevi pilnīgā neziņā. Starp tiem ir arī viņa labākais draugs Kaspars Roga, kurš apņemas noskaidrot, kur palicis Kauliņš. Pēc vairākiem gadiem Roga viņu atrod Āfrikā, Sjerraleonē, kur Kauliņš ir sācis kārtējo bīstamo avantūru - dimantu meklēšanu.
Līdz 12 g.v. – neiesakām

Ieejas maksa – EUR 2,50; bērniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem EUR 1,50. Biļešu iegāde: vienu stundu pirms kino seansa

16 septembris
pirmdiena
09.45
Muzikālās pasakas mazajiem. "Virtuves jampadracis"
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
Muzikālās pasakas mazajiem. "Virtuves jampadracis"

Koncerts ar čehu komponista Bohuslava Martinu mūzikas "Virtuves revija" skaņām. Kastrolīte un Vāciņš, Slotaskāts un Trauklupatiņa - visi, kas ir krustmātes Amālijas virtuvē, sāk dziedāt, dejot un spēlēt...

Piedalās: Georgijs Sarkisjans (vijole), Ieva Upatniece (čells), Mārtiņš Circenis (klarnete), Jānis Semjonovs (fagots), Jānis Porietis (trompete), Agnese Egliņa (klavieres), Matīss Čudars (ģitāra), Ernests Mediņš un Mikus Bāliņš (sitaminstrumenti), Ruslans Kurlovičs un Gunta Liepiņa (dejotāji)

Programmā: Bohuslava Martinu, Morisa Ravēla, Arama Hačaturjana skaņdarbi

Koncerta vadītāja Karina Bērziņa

16 septembris
pirmdiena
11.00
Muzikālās pasakas mazajiem. "Virtuves jampadracis"
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
Muzikālās pasakas mazajiem. "Virtuves jampadracis"

Koncerts ar čehu komponista Bohuslava Martinu mūzikas "Virtuves rēvija" skaņām. Kastrolīte un Vāciņš, Slotaskāts un Trauklupatiņa - visi, kas ir krustmātes Amālijas virtuvē, sāk dziedāt, dejot un spēlēt...

Piedalās: Georgijs Sarkisjans (vijole), Ieva Upatniece (čells), Mārtiņš Circenis (klarnete), Jānis Semjonovs (fagots), Jānis Porietis (trompete), Agnese Egliņa (klavieres), Matīss Čudars (ģitāra), Ernests Mediņš un Mikus Bāliņš (sitaminstrumenti), Ruslans Kurlovičs un Gunta Liepiņa (dejotāji)

Programmā: Bohuslava Martinu, Morisa Ravēla, Arama Hačaturjana skaņdarbi

Koncerta vadītāja Karina Bērziņa

19 septembris
ceturtdiena
16.00
Dzejas dienu pasākums. “Es nonestu Tev zvaigzni …” tikšanās ar dzejdari Nauri Gekišu
Asaru bibliotēkā Dzimtenes ielā 15

Pasākums atcelts.

19 septembris
ceturtdiena
19.00
Tulkotāja Elīna Jirgena un māksliniece Laima Steika prezentēs savu kopdarbu – pagājušajā gadā latviešu valodā izdoto Teodora Štorma grāmatu bērniem “Ņiprais Ķipars”
Sociālās integrācijas valsts aģentūras izstāžu zālē Dubultu prospektā 71

Pasākuma laikā tiks stāstīts un rādīts grāmatas tapšanas stāsts, kā arī pati grāmata.

20 septembris
piektdiena
19.00
Aicina Jūrmalas Džeza klubs! Ģitāristu duets “2 no PKPV”
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35

Ģitāristu duets “2 no PKPV” - Vjačeslavs Mitrohins un Aivars Hermanis.
Programmā: latviešu blūzi un klasiskās rokmūzikas “zelta” repertuārs.

Koncertā “2 no PKPV” atskaņos Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Imanta Kalniņa, kā arī pašu Vjačeslava Mitrohina un Aivara Hermaņa dziesmas blūza stilā. Koncertprogrammā iekļauti arī skaņdarbi no klasiskās rokmūzikas “zelta” repertuāra, piemēram, grupu The Beatles, Creadence Clearwater Revival, Chuck Berry u.c. dziesmas, arī klasikas skaņdarbi, kurus mūziķi interpretē savā unikālajā ģitārspēles manierē.

 

Ieejas maksa EUR 4, pensionāriem EUR 2,50. 
Biļešu iepriekšpārdošana no 4.septembra. Uzziņas pa tālr. 67762403.

20 septembris
piektdiena
20.00
4.Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Konkursa atklāšanas koncerts
Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā Baznīcas ielā 13
4.Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Konkursa atklāšanas koncerts

4. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss.

Ieeja pasākumā bez maksas

No 20.-22. septembrim norisināsies 4. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Šis ir unikāls šāda mēroga starptautisks amatieru koru konkurss, kas tiek organizēts Latvijā, un ik gadu pulcē augsta līmeņa amatieru korus.
Konkursa ietvaros Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē dalībnieki tiks vērtēti 3 konkursa kārtās – obligātās programmas un izvēles programmas kategorijās, un augstāko rezultātu ieguvēji cīnīsies Grand Prix finālā.

Vairāk informācijas par konkursa norisi un tā dalībniekiem:

www.balticchoir.com 
https://www.facebook.com/BalticSeaChoirCompetition/

21 septembris
sestdiena
11.00
Mellužu gadatirgus
Mellužu estrādē Mellužu prospektā 6

21 septembris
sestdiena
11.00
Kauguru bibliotēkā Engures ielā 4a
21 septembris
sestdiena
11.00
4.Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Obligātā programma
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
4.Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Obligātā programma

4. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Obligātā programma

Ieeja pasākumā bez maksas

No 20.-22. septembrim norisināsies 4. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Šis ir unikāls šāda mēroga starptautisks amatieru koru konkurss, kas tiek organizēts Latvijā, un ik gadu pulcē augsta līmeņa amatieru korus.
Konkursa ietvaros Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē dalībnieki tiks vērtēti 3 konkursa kārtās – obligātās programmas un izvēles programmas kategorijās, un augstāko rezultātu ieguvēji cīnīsies Grand Prix finālā.

Vairāk informācijas par konkursa norisi un tā dalībniekiem:

www.balticchoir.com 
https://www.facebook.com/BalticSeaChoirCompetition/

21 septembris
sestdiena
11.00
Ekspresīvā krāsu darbnīca ‘’Jūras raganas’’
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā J. Pliekšāna ielā 5/7

Aspazijas dzejoļa “JŪRAS RAGANAS” izspēle darbnīcas formātā.

Izmantojot dažādas dabīgas krāsvielas – ogu sula, kafija, organiskie pigmenti, ogle, augu krāsvielas, tiek iedzīvināti dzejoļa tēli – “bangu lauvas”, vilki un tīģeri, jūra un negaiss. Bērni kopā ar vecākiem tiek iesaistīti dabas krāsu un dažādu virumu gatavošanā, līdz beidzot no pagatavotā varam uzgleznot arī pašas jūras raganas!

Darbnīcas mērķis – caur jaunradi iepazīt Aspazijas dzejas tēlus un iegūt pieredzi, kā pagatavot krāsas no dažādiem, ikdienā zināmiem un dabai draudzīgiem materiāliem.

 

Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Ieeja ģimenēm ar bērniem 3.00 eiro.

Interesenti tiek lūgti pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 67764295 vai 29239472

21 septembris
sestdiena
17.00
4.Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Izvēles programma
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
4.Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Izvēles programma

4. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Izvēles programma

Ieeja bez maksas

No 20.-22. septembrim norisināsies 4. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Šis ir unikāls šāda mēroga starptautisks amatieru koru konkurss, kas tiek organizēts Latvijā, un ik gadu pulcē augsta līmeņa amatieru korus.
Izvēles programmā, koriem ir iespēja izpildīt programmu pēc savas izvēles, parādot savu skanējumu un to, kas katram izdodas vislabāk.

Vairāk informācijas par konkursa norisi un tā dalībniekiem:

www.balticchoir.com 
https://www.facebook.com/BalticSeaChoirCompetition/

22 septembris
svētdiena
11.00
4.Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Konkursa Grand Prix fināls un noslēguma koncerts
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
4.Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Konkursa Grand Prix fināls un noslēguma koncerts

4. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Noslēguma koncerts. Grand Prix fināls

Ieeja, izņemot ieejas karti Dzintaru k/z. Ieejas kartes pieejamas Dzintaru k/z kasē no 31.08.2019. Vietu skaits ierobežots.

No 20.-22. septembrim norisināsies 4. Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Šis ir unikāls šāda mēroga starptautisks amatieru koru konkurss, kas tiek organizēts Latvijā, un ik gadu pulcē augsta līmeņa amatieru korus.
Konkursa Grand Prix finālā cīnīsies pieci pirmajās konkursa kārtās augstāko rezultātu sasniegušie kori. Konkursa noslēgumā uzstāsies īpašie viesi un apbalvošanas ceremonijā paziņoti laureāti.

Vairāk informācijas par konkursa norisi un tā dalībniekiem:

www.balticchoir.com 
https://www.facebook.com/BalticSeaChoirCompetition/

22 septembris
svētdiena
12.00
Ķemeru evaņģēliski luteriskā baznīcā Andreja Upīša ielā 18
22 septembris
svētdiena
13.00
Kino - Meklējot Mr. Kauliņu
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35
Kino - Meklējot Mr. Kauliņu

Meklējot Mr. Kauliņu Režisors: Kaspars Roga, dokumentāla filma, 2019, Latvija, 1h 20 min. 
Mr. Kauliņš ir finansists un šarmants dzīves baudītājs. Pēc sava biznesa kraha viņš pazūd bez vēsts, radiniekus un draugus atstājot par sevi pilnīgā neziņā. Starp tiem ir arī viņa labākais draugs Kaspars Roga, kurš apņemas noskaidrot, kur palicis Kauliņš. Pēc vairākiem gadiem Roga viņu atrod Āfrikā, Sjerraleonē, kur Kauliņš ir sācis kārtējo bīstamo avantūru - dimantu meklēšanu.
Līdz 12 g.v. – neiesakām

Ieejas maksa – EUR 2,50; bērniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem EUR 1,50. Biļešu iegāde: vienu stundu pirms kino seansa

22 septembris
svētdiena
15.30
Kino - Kaza kāpa debesīs
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35
Kino - Kaza kāpa debesīs

Režisore: Laima Žurgina, dokumentāla filma, 2019, Latvija, 1h 52 min.
Dokumentālās filmas Kaza kāpa debesīs varoņus vieno jaunības bohēmiskā pulcēšanās vieta, neliela kafejnīca Rīgas vecpilsētā, starp savējiem saukta par Kazu. Šī vieta apvīta leģendām, mītiem un humoristiskiem nostāstiem; tā bija vieta, kur padomju laika Rīgas jauniešiem garīgos orientierus sniedza Džoanas Baezas un Boba Dilana, Vladimira Visocka un Bulata Okudžavas mūzika, informācija no Rietumu pasaules nonāca caur relatīvi brīvāko kaimiņvalstu presi – poļu, čehu, bulgāru žurnāliem -; Kazā no rokas rokā ceļoja nelegālā krievu samizdata literatūra – Solžeņicins, Brodskis, Dovlatovs –, te diskutēja par Džoisu, Kafku un Sartru, Fellīni, Antonioni un Bergmanu, Pikaso un Polloku, Garodī un Dubčeku…

Ieejas maksa – EUR 2,50; bērniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem EUR 1,50. Biļešu iegāde: vienu stundu pirms kino seansa

24 septembris
otrdiena
18.00
Dzejas dienas. Juris Būmeisters. Dzeja. Literāri muzikāla tikšanās ar vectēva simtgades piemiņas dzejas grāmatas sastādītāju un izdevēju Kārli Būmeisteru
Dubultu kultūras kvartālā Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā Strēlnieku prospektā 30

26 septembris
ceturtdiena
10.00
Starptautiska konference ‘’Viena personība vairāki muzeji.Quo vadis?’’ rīko Memoriālo muzeju apvienība
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā J. Pliekšāna ielā 5/7

Reģistrēties dalībai konferencē iespējams līdz 19.septembrim.

Jautājuma gadījumā rakstiet uz e-pasta adresi sanita.kossovica@memorialiemuzeji.lv

Ieeja bez maksas.

26 septembris
ceturtdiena
15.00
Apgūsim digitālo pasauli
Asaru bibliotēkā Dzimtenes ielā 15

Bezmaksas konsultācijas sniegs Latvijas Universitātes lektore, inženierzinātņu maģistre Inese Urpena.

Pieteikšanās pa tālruni 67766036

27 septembris
piektdiena
17.00
Ķemeru bibliotēkā Tukuma ielā 20
28 septembris
sestdiena
13.00
Jūrmalas Brīvdabas muzejā Tīklu ielā 1a
Vīna svētki zvejnieku sētā
29 septembris
svētdiena
12.00
Ķemeru evaņģēliski luteriskā baznīcā Andreja Upīša ielā 18
29 septembris
svētdiena
14.00
Brīvdienu mūzika. Džeza trio "Čudars, Auziņš, Arutjunjans".
Dzintaru koncertzālē Turaidas ielā 1
Brīvdienu mūzika. Džeza trio "Čudars, Auziņš, Arutjunjans".

Piedalās: Matīss Čudars (ģitāra), Kārlis Auziņš (saksofons), Ivars Arutjunjans (bungas)
Jānis Ozols (koncerta vadītājs)

Programmā: Matīsa Čudara un Kārļa Auziņa oriģinālkompozīcijas

Šobrīd viens no spilgtākajiem laikmetīgās džeza mūzikas trio apvieno talantīgos, jaunos Latvijas mūziķus Matīsu Čudaru, Kārli Auziņu un Ivaru Arutjunjanu. Šo dzirksteļojošo mūziķu grupu bagātina katra mūziķa individuālā pieredze un starptautiskā atzinība, ko nešaubīgi stimulējusi labas mūzikas un jaunrades ausgne tādās džeza galvaspilsētās kā Kopenhāgenā, Amsterdamā un Parīzē.

Šis džeza trio nesamierinās ar iepriekš atklāto, bet gan pastāvīgi tiecas radīt jaunas skaņu pasaules zonas, kurās rokās sadodas neapstādināma improvizācijas rotaļa ar tradicionālu klasiskās mūzikas melodiskumu. Mūziķi izmanto dažādas tehnikas, lai pievērstu uzmanību vēl nedzirdētām džeza skaņām un jau saņēmuši atzinību gan no skatītāju, gan profesionāļu puses. Par aizvadītajā vasarā klajā laisto debijas albumu “Baltic” grupa ieguva mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons 2019” kā labākais džeza mūzikas albums.

29 septembris
svētdiena
15.00
Senioru dienas koncerts. Piedalās dziedātājs Viktors Zemgals
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35
Senioru dienas koncerts. Piedalās dziedātājs Viktors Zemgals

Turpinot ikgadēju tradīciju un svinot Starptautisko Senioru dienu, Jūrmalas pilsēta aicina seniorus uz svētku koncertiem 29.septembrī.

 

29. septembrī divos koncertos – plkst. 15.00 un plkst. 17.00 – Jūrmalas Kultūras centrā mūsu pilsētas seniorus sveiks dziedātājs Viktors Zemgals.

 

Vēršam uzmanību, ka šogad abi koncerti, kuri katru gadu pulcē vairākus simtus klausītāju, notiks Majoros, Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35. Kā vienmēr, Senioru dienā būs arī saldi pārsteigumi.

 

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, ieeja koncertos ir ar bezmaksas ielūgumiem. Ielūgumus ir iespējams saņemt Dienas centrā pensijas vecuma personām Skolas ielā 44 un Veselības veicināšanas un sociālo pakalpojumu centrā Strēlnieku prospektā 38 darba dienās no plkst. 10.00 līdz 16.00. Papildu informācija pa tālruni 67731953.

11.05.2019 - 04.09.2019
A. Kronenberga Slokas bibliotēkā Raiņa ielā 3
30.06.2019 - 01.09.2019
12. starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls „Vox angelica“
Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā Baznīcas ielā 13

Jau divpadsmito gadu Jūrmalas pilsētā, Dubultu ev. lut. baznīcā notiks ērģeļmūzikas festivāls „Vox angelica“, kura atklāšanas koncerts „Ērģeles diviem“ aicina klausītājus 30. jūnijā plkst. 18.00.

Festivāls ir guvis atzinību klausītāju, preses un atskaņotājmākslinieku vidū, kā arī saņēmis Jūrmalas pilsētas „Gada balvu kultūrā 2008“ par izcila kultūras projekta realizāciju un skatītāju simpātiju balvu Jūrmalas pilsētas „Gada balva kultūrā 2017“. 

Vienpadsmit gadu laikā festivāla tematiskais spektrs ir bijis ļoti plašs un tas allaž ir piedāvājis klausītājiem augsta līmeņa profesionālas mākslas baudījumu, tajā ir piedalījušies praktiski visi pazīstamākie latviešu ērģelnieki.

Festivāla atklāšanas koncerts „Ērģeles diviem“ notiks 30. jūnijā plkst. 18.00 un tajā muzicēs ērģeļu duets Ilze un Aigars Reiņi.

Tautasdziesma un korālis ir šīs programmas idejiskie balsti. Korālis kā simbols garīgajiem meklējumiem un atgādinājums par cilvēka saknēm debesīs, bet tautasdziesmas – kā simboliska saikne ar saknēm mūsu dzimtajā zemē. Koncertā skanēs jauna orģinālmūzika un orķestra transkripcijas ērģeļu duetam. Krāsainas Latvijas dabas ainavas ar nacionālu kolorītu uzburs Alfrēda Kalniņa simfoniskais tēlojums „Mana dzimtene“ un Romualda Jermaka tautasdziesmu apdares. Programmā iekļauta arī jaunā latviešu skaņraža Aigara Raumaņa ritmiski spraigā kompozīcija „Memento“, mūsdienu ungāru komponista Žolta Gārdoņī korāļapdares un Maijas Solovjovas skaņdarbs par pirmās latviešu profesionālās ērģelnieces – sievietes, Marijas Gubenes komponētā korāļa „Pasauli es izstaigāju“ tēmu, kurā korāļa intonācijas smalkas fūgas mežģīnēs savijas ar tautiskiem motīviem, izaugot līdz ekstātiski majestātiskai izskaņai.

Unikāla parādība ērģeļmākslā ir ērģelspēle duetā, par ko Reiņu duets stāsta: „Ko mums nozīmē spēlēt duetā? Tas ir – četras rokas, četras kājas, kas krustu šķērsu atrod savu īsto vietu uz ērģeļu klaviatūrām. Tā ir divu personību satikšanās mūzikā – kopā liekot gan katram savu solista pieredzi, gan vīrišķo un sievišķo pasaules redzējumu. Katra mākslinieka individuālā meistarība palīdz atklāt spilgtas ērģeļu skanējuma un repertuāra iespējas, kādas solo ērģelniekam nav pa spēkam. Tās ir ērģeles – orķestris, kas spēlē un spēlējas, rotājas un rotaļājas, sasaucas un apvienojas, sapņo un konstruē – viss, ko vien mūziķi var darīt, un vēl vairāk – dubultā!“

Ērģelnieki Ilze Reine un Aigars Reinis ērģeļu duetā spēlē jau kopš 2009. gada. Viņu spēli raksturo daudzveidīgs repertuārs, daudzi pirmatskaņojumi un spilgts sniegums. Ērģeļu duets piedalījies festivālos – Liepājas Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā, festivālos Dubultos, Rīgā, Zemgales ērģeļu dienās, koncertējuši visa Latvijā, Nīderlandē, Vācijā un Šveicē.

Festivāla gaitā šovasar plānoti desmit koncerti, kuros muzicēs ne tikai latviešu ērģelnieki kopā ar solistiem – instrumentālistiem un dziedātājiem, bet arī Šveices ērģelnieks, Marcelo Giannini. No latviešu mūziķiem piedalīsies dziedātāji Inga Šļubovska-Kancēviča, Rihards Millers, Baiba Renerte, Dainis Skutelis, kā arī vijolniece Paula Šūmane, klarnetists Mārtiņš Circenis un obojiste Elīna Kuduma, arfiste Ieva Šablovska, ērģelnieki Liene Andreta Kalnciema, Edīte Alpe, Una Cintiņa, Diāna Jaunzeme – Portnaja, Līga Dejus, Guna Kise un Larisa Carjkova.

Viens no festivāla magnētiem, kas rada publikas interesi un kļuvis par zināmu „standartu“ festivāla pastāvēšanas laikā ir videoprojekcija uz ekrāna, kas ļauj ikvienam klātesošajam vērot ērģelnieka, kā arī pārējo, balkonā esošo mūziķu spēli tuvplānā – tas, kā vienmēr, pietuvinās mūziķus klausītājiem arī šogad!

 

Koncerti notiks ik svētdienu plkst. 18.00 sākot no 30. jūnija līdz 1. septembrim.

Ieeja par ziedojumiem.

Festivāla norisi atbalsta Jūrmalas pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitālfonds.

 

 

 

 

 

06.07.2019 - 12.10.2019
Izstāde “Aspazija. Vētra”
Raiņa un Aspazijas vasarnīcā J. Pliekšāna ielā 5/7
 Izstāde “Aspazija. Vētra”

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Jāņa Pliekšāna iela 5/7) atklāta izstāde “Aspazija. Vētra”, kas vēsta par Aspazijas personības un daiļrades “vētrainajām šķautnēm”, uz cilvēktiesībām orientēto ideju novitāti un šo ideju pārmantojamību un aktualitāti mūsdienās.

Izstāde iekļaujas starptautiskajā mākslas biennālē “Marīna 2019”, kuras laikā Jūrmalas muzejos un mākslas telpās norisinās jūras tematikai veltītas mākslas izstādes, meistarklases un nodarbības ģimenēm. 2019. gadā par biennāles vadmotīvu izvēlēta “Vētra”.

Vētras motīvs, kas raksturo dzejnieces izpausmes dažādās dzīves jomās, izmantots par ietvaru, lai izstādē atspoguļotu Aspazijas kā literātes, sabiedriskas darbinieces un Raiņa dzīvesbiedres vētraino personību, viņas pausto ideju iespaidu uz sabiedrisko domu Aspazijas dzīves laikā un to nozīmi mūsdienās.

“Aspazija – kaislīga, emocionāla, augstiem ideāliem piepildīta personība. Nevienā no dzīves jomām nav vērojama remdenība un samiernieciskums, vienmēr tiekšanās uz izaugsmi, pilnību, dziļumu, skaidrību, jūtu tīrību. Reizēm kā vētrai laužot ceļu iestagnējušu uzskatu biežņā un mainot sabiedrības morāles toni, cīnoties par ikvienas sievietes tiesībām pašnoteikties.

Izstāde ir mēģinājums atklāt Aspazijas spilgto un drosmīgo pašizpausmi, rosināt domāt par šodienas aktualitātēm un vajadzībām, kā arī iedvesmot apmeklētāju savas pārliecības vētrainākai nostājai. Ar Aspazijas laika sociālo realitāti un sabiedrisko domu mums aizvien ir vienojošu lietu, savukārt jūtu pasaulei laika robežu nav – Aspazija ir ļoti aktuāla,” vēsta izstādes satura autore Linda Grīnberga.

Izstādē eksponēti Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma materiāli – dzejas un lugu manuskriptu fragmenti, portreti, vēstules. Izstādi papildinās videointervijas; uz sarunu par Aspaziju, viņas literārā mantojuma recepciju aicināta Aspazijas pētniece, Aspazijas Kopoto rakstu sastādītāja, LU profesore Ausma Cimdiņa, režisore Māra Ķimele un dzejniece, feministe un režisore Inga Gaile, lai iezīmētu Aspazijas un viņas ideju nozīmi un pārmantojamību mūsdienu sabiedrībā, literatūrā un teātrī.

 

Izstāde skatāma līdz šī gada 12. oktobrim.

 

Izstādes satura autore: Linda Grīnberga

Mākslinieks: Ints Sedlenieks

 

Izstāde tapusi, pateicoties Kultūras ministrijas atbalstam.

18.07.2019 - 01.09.2019
Marīna 2019. 2. Starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. Laikmetīgās mākslas izstāde “Atmiņu jūra”
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

19.07.2019 - 01.09.2019
Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" Asaru prospektā 61
19.07.2019 - 01.09.2019
Marīna 2019. 2. Starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. Vitālija Jermolajeva darbu izstāde “Jūras enerģija”
Vitālija Jermolajeva gleznu teātrī "INNER LIGHT" Omnibusa iela 19

19.07.2019 - 01.09.2019
Privāto kolekciju muzejā “Nellija” Dzelzceļa ielā 16
20.07.2019 - 20.10.2019
Marīna 2019. 2. Starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle. Izstāde “Modernā telpai”
Mākslas stacijā "Dubulti" Zigfrīda Meierovica prosp.3

20.07.2019 - 01.09.2019
Marīna 2019. Starptautiskā glezniecības konkursizstāde "Marīna 2019" - Vētra
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

Starptautiskā biennāle “Marīna”, kuras identitāte šogad ir “vētra”, mākslas cienītājiem piedāvā piecpadsmit dažādas izstādes – laikmetīgās mākslas un klasiskās mākslas tradīcijās balstītas ekspozīcijas, foto un video fiksācijas, akcentējot ekoloģijas un jūras aizsardzības tēmas, kā arī veicinot sabiedrības diskusijas. Biennāles programma iekļauj arī daudzveidīgu mākslas pieredzi ģimenēm ar bērniem.

 

Biennāles centrālā izstāde – glezniecības konkursizstāde Jūrmalas pilsētas muzejā – šogad vienkopus pulcējusi 149 māksliniekus no deviņām valstīm. Žūrijas komisija Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova vadībā konkursizstādē vērtēja ap 200 mākslinieku pieteikumus. Izstādes laureāti tiks paziņoti konkursizstādes atklāšanā 19. jūlijā, kad tiks pasniegta galvenā balva un noskaidrots laureāts mākslas studentu kategorijā. Līdz pat 31. augustam notiks arī skatītāju balsojums, kad pie sev tīkamākā izstādes darba katrs interesents varēs atstāt savu pozitīvo vērtējumu – vētrasputna uzlīmi.

 

Starptautiskā biennāle “Marīna” ir mākslas notikums Jūrmalā, kas notiek reizi divos gados un ir fokusēts uz jūras tematikas atspoguļojumu vizuālajā mākslā kā tradicionālā žanra izpratnē, tā arī laikmetīgās mākslas rakursā, pievēršot uzmanību tēmas sociāli kritiskajam un izglītojošajam aspektam.

 

Biennāli rīko Jūrmalas pilsētas muzejs ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu un sadarbībā ar citiem muzejiem, izstāžu zālēm un galerijām visā pilsētā.

 

01.08.2019 - 29.12.2019
Muzicēšana brīvā dabā uz mēlīšu sitamā instrumenta – zvangas
Jūrmalas Brīvdabas muzejā Tīklu ielā 1a

Turpinot pērn aizsākto muzikālo aktivitāti "Klavieres uz ielas", muzicēšanai brīvā dabā, speciāli Jūrmalai tapis mēlīšu sitamais instruments – zvanga. Jūrmalas zvanga ir lielākā Latvijā – instrumentam ir divpadsmit skanošas mēlītes, tas ir 50 kilogramus smags, diametrā – 80 centimetri.

 

Uz Jūrmalu zvanga atceļojusi no Jaunpiebalgas, kur to darinājis "Pigoru darbnīcas" dibinātājs, zvangu meistars Juris Cers. "Zvangu skaņa ir neatkārtojama, to nevar izstāstīt, šī skaņa ir jādzird un jāsajūt," par savu darbu un instrumentu stāsta meistars Juris Cers.

 

Zvanga atrodas Jūrmalas Brīvdabas muzejā un ir brīvi pieejama spēlēšanai muzeja apmeklētājiem. Šī instrumenta spēlei nav nepieciešamas priekšzināšanas mūzikā, muzicējot uz tā, ir jāieklausās sevī un zvangas skaņās.

03.08.2019 - 01.11.2019
Ķemeru bibliotēkā Tukuma ielā 20
01.09.2019 - 08.12.2019
“Lučisma atdzimšana” Vitālijs Jermolajevs un viņa mācekļi
Vitālija Jermolajeva gleznu teātrī "INNER LIGHT" Omnibusa iela 19

02.09.2019 - 30.09.2019
Dubultu kultūras kvartālā Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā Strēlnieku prospektā 30
02.09.2019 - 06.09.2019
Mazais mākslas festivāls
Jūrmalā

02.09.2019 - 16.10.2019
Dubultu Kultūras kvartālā Jūrmalas Mākslas skolā Strēlnieku prospektā 30 korp. 2
03.09.2019 - 30.09.2019
Jūrmalas pilsētas domē Jomas ielā 1/5
03.09.2019 - 31.10.2019
Asaru bibliotēkā Dzimtenes ielā 15
03.09.2019 - 29.09.2019
Retrospektīva tēlniecības izstāde "Mākslas liedags. Atspulgi"
Dzintaru pludmalē Turaidas ielas galā
Retrospektīva tēlniecības izstāde "Mākslas liedags. Atspulgi"

Šajā vasaras nogalē biedrība "ERELDE", sadarbībā ar Jūrmalas pilsētasdomi, veido retrospektīvu tēlniecības projektu "Mākslas liedags. Atspulgi", kas turpina iepriekšējo trīs gadu skulpturālo objektu izstāžu tradīciju pludmalē un ir atskats par šajos gados paveikto.

 

Projekta "Mākslas liedags. Atspulgi" norises laikā no augusta vidus līdz septembra beigām mākslinieki – Roberts Diners, Andris Loss un Kristaps Strauts izstāda savus darbus no iepriekšējām skulpturālo objektu ekspozīcijām Dzintaru pludmalē ("Jūrmalas leģendas", "Totēmi"). Izstādi papildina arī daži nesen radīti darbi.

 

Izstādes tēma “Atspulgi” paver plašas māksliniecisko ideju interpretācijas, sevī ietverot asociācijas ar simbolisko cilvēka saiti ar dabas parādībām, dzīvniekiem, augiem un seniem, mītiskiem tēliem, kas transformējoties atspoguļojas mūsdienās.

 

Jūrmalas dabas un leģendu iedvesmotas, bronzā, misiņā, tēraudā un kokā veidotās skulptūras tiek izstādītas pludmalē, ļaujot mākslai dabīgā veidā saplūst ar vidi un padarot to pieejamu ikvienam pludmales apmeklētājam. Mākslinieciskajās kompozīcijās ir izmantoti arī liedaga smiltis, gliemežvāki, dzintars un citi Jūrmalas vidē sastopami materiāli. Vakara krēslas stundās tēlniecības objekti ir neparasti izgaismoti, kas piešķir ekspozīcijai maģisku noskaņu.

 

Projektu īsteno Biedrība "ERELDE" sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi.

04.09.2019 - 13.10.2019
Edītes Zvagules personālizstāde “Variācijas keramikā – Kurzemīte”
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) atklāta keramikas vecmeistares jūrmalnieces Edītes Zvagules personālizstāde “Variācijas keramikā – Kurzemīte”.

 

Edīte Zvagule. Meitene ar sarkaniem matiem. 2015. Šamots

 

Māksliniece Edīte Zvagule (1937) idejas rod apkārtējā vidē, smeļoties iedvesmu no dabas un cilvēkiem. Izstādē māksliniece piedāvās skatītājam sajust Kurzemes auru – ar tās neskarto dabu, mežiem, jūras noskaņu, ļaužu raksturiem – tā kā to ir izjutusi autore. Izstādē tiks eksponēti gan iepriekšējo gadu kolekciju, gan jaunizveidoto kolekciju darbi– dekoratīvās plāksnes un šķīvji, keramika kraklē tehnikā, dekoratīvā keramika, kā arī lielformāta keramikas trauki.

Radošajā procesā keramiķi vairāk saista krāsas –  glazūras, emaljas, tāpēc mākslas darba forma tiek pakārtota dekoratīvajai apdarei–  gleznojumam. Atšķirīga ir apgleznošanas tehnoloģija, jo gleznojot uz keramikas,  uzklātās krāsas īstais tonis nav redzams– viss ir pelēks un galīgais rezultāts kļūst redzams tikai pēc apdedzināšanas.

Priekulē dzimusī keramiķe Edīte Zvagule sevi uzskata par jūrmalnieci, jo šeit dzīvo jau kopš 1968. gada. Māksliniece 1959. gadā ar izcilību beigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu un  turpat skolā, keramikas nodaļā, uzsākusi darba gaitas. Studijas turpinātas Latvijas Mākslas akadēmijā. Laika posmā no 1968. līdz 1981.gadam Edīte Zvagule darbojās kā keramikas darbnīcas vadītāja – tehnoloģe un konsultante Mākslinieku Jaunrades namā Dzintaros. Kopš 1981. gada kā neatkarīga māksliniece strādā tikai radošu darbu savā darbnīcā Bulduros. No 1969. gada Edīte Zvagule ir Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļas biedre, bet kopš 1972. gada –  Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

Jau kopš Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas absolvēšanas 1959. gadā keramiķe Edīte Zvagule piedalās izstādēs.

Mākslinieces darbi eksponēti kopējās mākslas darbu izstādēs, lietišķi dekoratīvās mākslas un keramikas izstādēs Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Kuldīgā, Siguldā, Talsos, kā arī starptautiskās izstādēs Tallinā, Viļņā, Maskavā, Francijā, Polijā, Čehijā, Beļģijā, Somijā un Zviedrijā. Personālizstādes rīkotas Jūrmalā, Rīgā, Talsos un Briselē.

Mākslinieces darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzeja, Dekoratīvi lietišķās mākslas muzeja, Jūrmalas pilsētas muzeja krājumā, kā arī privātās kolekcijās Latvijā, Beļģijā, Norvēģijā, Dānija, Somijā u.c.

04.09.2019 - 13.10.2019
Dina Ābele un Laura Feldberga “Piliens gaismas”
Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) atklāta Dinas Ābeles gleznas un  Lauras Fedbergas objekti un videodarbi izstādē “Piliens gaismas”.

 

         

Dina Ābele. Dvēselei nav ādaskrāsas. 2017    Laura Feldberga. Instalācija “Bērnības istaba”

 

Dina Ābele un Laura Feldberga ir mākslinieces, kuru darbi balstīti grafiskajā domāšanā un lakoniskā izteiksmes formā. Abas mākslinieces attēlo jēdzienus, novedot ideju līdz tīrai, vienkāršai līnijai, laukumam, telpiskai instalācijai. Mākslinieces vieno arī vēlme attēlot garīgu pieredzi, iekšējus dvēseles stāvokļus, kuros cilvēks sastopas ar materiālo realitāti pārsniedzošu esamību. Dinas Ābeles gleznas un Lauras Feldbergas instalācijas atspoguļo gan viņu personīgos garīgos un tēlainos meklējumus, gan arī aicina skatītājus ar savu klātbūtni, skatienu, pieskārienu meklēt savus garīgos atklājumus. Darbi ir ka mazas liecības par piedzīvotiem atklājumiem dažkārt tumšajos dzīves ceļos. Ar ticību un cerību, ka gaisma vienmēr ir stiprāka par tumsas brīžiem.

Izstādes nosaukums radies, iedvesmojoties no svētās Mātes Terēzes vārdiem par to, ka bieži mums šķiet, ka tas, ko darām ir piliens okeānā. “Bet, ja šī piliena okeānā nebūtu, tad, manuprāt, okeāns nebūtu tik pilns, jo trūktu šī piliena” (Māte Terēze).

Dina Ābele (1969) pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu. Ikdienā ir LMA zīmēšanas katedras asociētā profesore, strādā arī grafiskā dizaina jomā un glezno. Izstādēs piedalās no 1991. gada. Piedalījusies izstādēs daudzās Latvijas vietās, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Krievijā, Ungārijā,  Francijā,  Vācijā, Itālijā, Somijā un citur. ­

Laura Feldberga (1975) ir grafiķe, instalāciju, objektu un performanču māksliniece. Pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu, strādā instalāciju un vides objektu jomā. Darbu tēmas un tēli saistīti ar personisko un kolektīvo pieredzi, saikni ar dabu, ainavu, piederību dzimtai, vietai, identitātei. Piedalījusies izstādēs un mākslas projektos Baltijas valstīts, Skandināvijā, Krievijā, Islandē, ASV, Japānā un citur pasaulē. Strādājusi kā radošo projektu kuratore Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā. Performances mākslas grupas IDEAGNŌSIS dalībniece. Kopā ar domubiedriem darbojas Latvijas Performances mākslas centrā.

 

04.09.2019 - 28.10.2019
Dzintara Adieņa izstāde “Pasaules elpa”
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35
Dzintara Adieņa izstāde “Pasaules elpa”

Dzintara Adieņa izstāde "Pasaules elpa".
Dzintars Adienis ir jūrmalnieks. Tāpat kā liela daļa Latvijas mākslinieku mācījies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. 2001. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, iegūstot mākslas maģistra diplomu. Kopš 2003. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, bet izstādēs piedalās no 1995. gada.
Dzintars Adienis ir Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļas biedrs, piedalījies izstādēs Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Somijā, kā arī Kandavas Mākslas plenēros. “Es savā mākslā bieži izmantoju skaidras formas, plašus laukumus, vienotu kolorītu ar skaidru kompozīcijas uzbūvi, kas viegli ļauj nolasīt darbā pausto domu.- sacījis mākslinieks- Mākslai manuprāt, ir jābūt emocionāli un estētiski baudāmai- tai jāizstaro pozitīvas emocijas…”
Jūrmalas Kultūras centra 1.stāva foajē izstāde skatāma no 4.septembra līdz 28.oktobrim, darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 13.00 līdz 18.00, sestdienās slēgts, svētdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00.

Ieeja bez maksas

06.09.2019 - 28.12.2019
A. Kronenberga Slokas bibliotēkā Raiņa ielā 3
06.09.2019 - 13.09.2019
Kino
Kinoteātrī "Star Cinema" tirdzniecības centrā "Korso" Jomas ielā 37

07.09.2019 - 03.11.2019
Dubultu kultūras kvartālā Strēlnieku prospektā 30
08.09.2019 - 22.09.2019
Kino Jūrmalā septembra mēnesī
Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35

10.09.2019 - 19.10.2019
Izstāde "Abrakadabra krāsās" Vilnis Raudsseps (1939-2013), gleznas
Bulduru Izstāžu namā Muižas ielā 6

Bulduru Izstāžu namā apskatāma Viļņa Raudssepa izstāde „Abrakadabra krāsās”. Viļņa Raudssepa (1939-2013) darbi ar viņa sievas Ingrīdas Raudssepas laipnu gādību Bulduru Izstāžu nama izstādēs („JĀ/NEatkarība”, „Gada Nedarbs” u. c.) eksponēti jau vairākkārtīgi. 2019. gadā izstādē „Gada Nedarbs-2018” tika izstādīts Viļņa Raudssepa darbs „Izglābts no nebūtības”, kurš skatītāju balsojuma rezultātā ieguva Gada Nedarba balvu, tādejādi nodrošinot darba autoram iespēju Bulduru Izstāžu namā izveidot savu personālizstādi.

 

Izstāde „Abrakadabra krāsās” veltīta mākslinieka 80 gadu atcerei un ir atskats uz mūžā paveikto. Vilnis Raudsseps kā mākslinieks pierādījis sevi dažādās jomās  ̶  glezniecībā, tēlniecībā, lietišķajā grafikā un rakstījis arī īsas esejas.

 

Tikpat daudzveidīgi ir viņa formālo izteiksmes līdzekļu meklējumi glezniecībā. No reālistiskām, bet krāsās piesātinātam figurālām kompozīcijām 70. gados līdz darbiem ar lielāku izteiksmes nosacītību, iekodējot gleznu tēlus vienkāršos krāsu laukumu ritmos.

 

Mākslinieka darbu tematiku nosaka interese par mitoloģiju un folkloru. 80. gados top glezna „Lāčausis” (kura piedalījās konkursa izstādē „JĀ/NEatkarība-2017”), bet vēlāk vairākos variantos gleznoti darbi – „Pirmsaule” un „Senvēsture”. Mākslinieks atbilstoši tēmai lieto nosacītāku mākslas valodu, vairāk uzsverot līniju ritmus, stilizējot tēlus, liekot skatītājam gleznojuma saturu uztvert intuitīvi. Tā mākslinieka gleznas var salīdzināt ar abrakadabru, kas izteikta krāsu valodā ar noslēptu, bet dziļu saturu. Vai skatītājs uztvers gleznas „Iz jūras līča, iz Daugavas dzīlēm” vēstījumu par Burtnieku pils augšāmcelšanos un pārtapšanu Gaismas pilī?

 

Mākslinieks gleznojis arī jūru. Šajā ciklā izcelts Baltijas jūrai raksturīgais gaišums un mirdzums, kas panākts ar virsmas faktūras izcēlumu un smalkām krāsu niansēm.

 

Vilnis Raudsseps 1960. gadā beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļu. Turpinājis māksliniecisko izglītību Igaunijas Mākslas institūtā Tallinā (1961) un Emīla Melngaiļa Tautas mākslas studijā pie tēlnieces Līzes Dzeguzes. Piedalījies vairākos pieminekļu projektu konkursos. Kopš 1981. gada piedalījies tēlotājas mākslas izstādēs Rīgā un Jūrmalā.

 

Viļņa Raudssepa izstāde „Abrakadabra krāsās” noslēgsies 19. oktobrī plkst. 15.00 ar studijas „GIN-DIA”(Lietuva) videofilmas „Vilnis Raudsseps. Mākslinieks” pirmizrādi Latvijā (20. min).

11.09.2019 - 24.09.2019
13.00-20.00
Dzejas diena Jūrmalā
Jūrmalā

13.09.2019 - 15.09.2019
EIROPAS KULTŪRAS MANTOJUMA DIENAS 2019 “RESTAURĀCIJA”
Aspazijas mājā Z. Meierovica prospektā 18/20

Aspazijas dzīves vieta (Zigfrīda Meierovica prospekts 18/20, Jūrmala) 13.-15. septembris Izstāde “Cilvēki. Ielas. Mājas” un ekskursija. Izstāde atspoguļo Jūrmalas pilsētā esošo objektu – ēku un priekšmetu restaurāciju, bet ekskursijā tiks iepazīta pirms pieciem gadiem restaurētā Aspazijas māja.

 

Grupām pieteikšanās, zvanot 67769445, 26319755 vai rakstot aspazijas.maja@jūrmala.lv vai facebook.

Apmeklētāju skaits grupā līdz 15 personām. 67769445, 26319755,aspazijas.maja @jūrmala.lv vai https://www.facebook.com /Aspazijas.maja/

 

26.09.2019 - 03.11.2019
Fotoizstāde “ROTĀT:IES”
Dubultu Kultūras kvartālā Jūrmalas Mākslas skolā Strēlnieku prospektā 30 korp. 2
Fotoizstāde “ROTĀT:IES”

Latvijas Nacionālā kultūras centra veidotā fotoizstāde “Rotāt:ies” līdz novembra sākumam būs apskatāma Jūrmalas Mākslas skolas 2. stāvā.

 

Izstādē ir 10 lielformāta fotogrāfa Viestura Masteiko darbi, kuros apskatāmas rotas (saktas, gredzeni, vainags) no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājuma. Fotogrāfijas radītas kaleidoskopiskā tehnikā, izceļot katra objekta - rotas - savdabību, detaļas.

 

Fotogrāfijas atspoguļo rotu, īpaši saktu, greznumu un filigrāno detaļu izstrādi. Rotām ir bijusi liela loma gan arheoloģiskajos, gan etnogrāfiskajos tautastērpos. Tās bijusi ne tikai praktiska nozīme, bet arī dekoratīva, rotājoša loma.

 

Fotogrāfijas bija izmantotas Latvijas Nacionālā kultūras centra veidotā ikgadējā kalendāra 2018.gadam noformējumā.

27.09.2019 - 03.10.2019
Kino
Kinoteātrī "Star Cinema" tirdzniecības centrā "Korso" Jomas ielā 37