Anadija (Portugāle)
 
 
Teritorija:  216,6 km²
Iedzīvotāji: 31,6 tūkst.
Mājas lapa: www.cm-anadia.pt
 
  

2005. gada 15.-19. oktobris. Jūrmalas pilsētas domes delegācija devās oficiālā vizītē uz Anadiju, kur vizītes ietvaros delegācija noslēdza divpusējo sadraudzības līgumu starp Anadiju un Jūrmalu.

 

Anadija ir neliela no 15 komūnām sastāvoša Portugāles pilsēta, kas atrodas vīndaru reģiona Bairrada centrā. Bairrada reģionu veido piekrastes līnija starp kalniem un Oporto reģiona Dienvidu apgabaliem. Vairāk nekā 80% no Bairradas reģionā ražotajiem vīniem ir sarkanie vīni, kas ir ļoti populāri, pateicoties to izteiktajai īpašajai garšai. Anadijā atrodas tādu Portugāles slavenāko vīna ražotāju kā Sogrape un Caves São João vīna darītavas un vīna pagrabi, kā arī Bairradas reģionā populārais Anadijas vīna muzejs. Pilsētas viesi tiek laipni aicināti apmeklēt vīna pagrabus un nogaršot vīnus pirms to iegādes. Tas izskaidro arī to, kādēļ Anadijas karogā un ģerbonī ir attēlotas vīnogas un tajā dominē vīna krāsa.

 

  


Kā populārākie tūrisma objekti Anadijā ir minamas divas ievērojamas vēsturiskas celtnes. Viena no tām pilsētas centrā apskatāmā Anadijas grāfa pils, bet otra ir pilsētas nomalē 17.gadsimtā celtā Marķīza da Graciosa muiža.

Netālu no Anadijas atrodas divi populāri spa kūrorti Curia un Luso, kuros piedāvātajās ārstnieciskajās procedūrās izmantotais ūdens labvēlīgi iedarbojas uz tādām veselības problēmām kā reimatiskais artrīts, augsts asinsspiediens, nierakmeņi, podagra un gremošanas sistēmas traucējumi.

 

  

 

 

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE