Ašdoda (Izraēla)

2012. gada 17. oktobrī Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis Izraēlā  parakstīja sadraudzības memorandu  starp Jūrmalu un Ašdodu Izraēlā.

 

Jūrmalai ir nozīmīga memorandā paustā vēlme paplašināt savstarpējo sapratni starp kultūrām, attīstīt miermīlīgu un uz toleranci un sapratni balstītu sadarbību starp Jūrmalas un Ašdodas iedzīvotājiem. Abu pilsētu labklājību un attīstību pozitīvi ietekmē uz savstarpējas intereses principiem balstīta pieredzes un projektu apmaiņa, kā arī citāda abu pilsētu sadarbība ar tūrismu, kūrortu, ekonomiku un tirdzniecību, zinātni un tehnoloģijām, mākslu un kultūru, izglītību un sportu, veselību un jaunatnes  lietām saistītos jautājumos.

 

Ašdodas iedzīvotāji ir ieinteresēti apmeklēt Jūrmalu. Tās mērenais klimats un iespēja izmantot dabas dziednieciskos resursus, kā arī veselības atjaunošanas iespējas ir būtiski faktori, kas rosina izraēliešu interesi par Jūrmalu. Šo atzinumu apliecina fakti - pēdējos gados tūristu skaits no Izraēlas pārliecinoši pieaug.

 

Ašdodā ir bagāta un daudzveidīga kultūras dzīve, tāpēc izraēlieši izrāda  lielu interesi arī par  sadarbību kultūras jomā - starp abām pilsētām varētu rīkot kultūras apmaiņas programmas. Ašdodā ir 250 tūkstoši iedzīvotāju, šī ostas pilsēta atrodas Vidusjūras piekrastē, un tāpat kā Jūrmala tā izvietojusies jūras krastā. Ašdoda ir salīdzinoši jauna pilsēta, tai tāpat kā Jūrmalai ir nedaudz vairāk nekā 50 gadu.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2020
PILSĒTAS KARTE