Samarkanda (Uzbeksitāna)

2014. gada 29. maijā, oficiālās valsts vizītes laikā Uzbekistānas Republikā Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis un Samarkandas pilsētas pašpārvaldes mērs Akbars Šukurovs (Akbar Shukurov) parakstīja sadarbības līgumu tūrisma, kultūras un sporta jomā.

 

  

Uzbekistāna ir valsts ar senu vēsturi un bagātām kultūras tradīcijām, kas sniedzas vairāku tūkstošu gadu pagātnē. Lai arī Samarkandu no Jūrmalas šķir vairāk nekā četri tūkstoši kilometru, arvien vairāk tūristu no mūsu valsts vēlas labāk iepazīt šo austrumu zemi, tās intelektuālo mantojumu, un arī Uzbekistānas iedzīvotājiem ir liela interese par Latviju un Jūrmalu.

 

Sadarbībai ar Uzbekistānu ir atbalsts valsts līmenī, kam ir liels potenciāls, turklāt daudz plašāks, nekā to paredz sadarbības līgums.

 

Tūristu skaitam no Uzbekistānas Jūrmalā ir tendence pieaugt. Medicīniskās rehabilitācijas, kūrortārstniecības un spa pakalpojumu piedāvājums ārpus vasaras sezonas ir tie aspekti, kas Uzbekistānas iedzīvotājus interesē Jūrmalā.

 

Kultūras jomā paredzēts rīkot kopīgas kultūras dienas, mākslas festivālus un izstādes abās sadraudzības pilsētās. Plānota sadarbība arī starp Jūrmalas un Samarkandas sporta organizācijām un klubiem, īstenojot sporta treneru pieredzes apmaiņu un rīkojot kopīgus sporta pasākumus un sacensības.

 

Jūrmalā regulāri tiek uzņemtas Uzbekistānas žurnālistu un tūrisma aģentūru vizītes, iepazīstinot ar medicīnas tūrisma, spa un kultūrvēstures tūrisma un investīciju iespēju piedāvājumu kūrortpilsētā.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2020
PILSĒTAS KARTE