Sanktpēterburgas Admiralitātes rajons (Krievija)

 

Teritorija: 1439 km2 

Iedzīvotāji:  200 000

Mājas lapa: www.gov.spb.ru

 

2003.gada 26.-31.marts. Jūrmalas pilsētas domes vadības, pašvaldības pārstāvju, uzņēmēju un radošo kolektīvu vizīte uz Sanktpēterburgas Admiralitātes administratīvo rajonu, kur notika Jūrmalas pašvaldības pārstāvju tikšanās ar Sanktpēterburgas Admiralitātes rajona priekšsēdētāju, priekšsēdētāja vietnieku, skolu pārvaldes priekšsēdētāju  un Ārējo sakaru, izglītības, tūrisma, ekonomikas, sociālās aprūpes komiteju pārstāvjiem. Tikšanās piedalījās arī LR ģenerālkonsuls Sanktpēterburgā un Jūrmalas uzņēmēji. Tikšanās laikā tika parakstīts sadarbības līgums starp Sanktpēterburgas Admiralitātes administratīvo rajonu un Jūrmalas pilsētas domi. 

 

  


Sanktpēterburgu nereti dēvē par Krievijas „rietumu galvaspilsētu”. Sanktpēterburgas Admiralitātes rajonam ir tikai 10 gadi. Tomēr jau 1737.gadā pilsēta tika sadalīta administratīvās vienībās, kur viena no daļām ieguva nosaukumu „Admiralitāte”. Šai pilsētas daļai pamatakmens likts 1704.gadā.

 

Liela daļa rajona teritorijas starp Lielo Ņevu un Strūklaku atrodas vēsturiskajā Pēterburgas centrā. Rajonu daļu plānojums starp Strūklaku un Apejamo kanālu izveidots 18.gs. otrajā pusē. 1828. gadā izveido meistaru skolu, kura 1831. gadā tiek pārveidota par tehnoloģisko institūtu. 19.gs. notiek „Admiralitātes ēkas” būvniecība. Rajons kļūst par vienu no lielākajiem rūpnieciskajiem rajoniem pilsētā. Admiralitātes rajonā tiek izstrādāti vairāk nekā 10% no rūpnieciskajiem izstrādājumiem Sanktpēterburgā.

 

  

 

 

IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2020
PILSĒTAS KARTE