Terračīna (Itālija)

 

  

Teritorija:  136 km2 

Iedzīvotāji: 43 344

Mājas lapa: www.comune.terracina.lt.it 

 

1987.gada 16.aprīlis. Terračīnas mērs Fabricio Abate un Jūrmalas pilsētas izpildkomitejas priekšsēdētājs Arkādījs Lapiņš parakstīja Terračīnas un Jūrmalas sadraudzības līgumu.

 

  

 

Pilsēta Terračīna atrodas 100 km no galvaspilsētas Romas un 120 km no Neapoles. Terračīnas pilsētas jūrmalas piekraste ir 15 km gara.

Pilsētas vēsturiskās iezīmes ir vērojamas Piazza del Municipio. Šajā kompleksā  atrodas vēsturiskās pilsētas celtnes - Appia romana, Foro Emiliano, Capitolium un vēsturiskās pilsdrupas no romiešu teātra. Viduslaikos celtās greznās celtnes - iesvētītā S.Cesareo katedrāle, Palazzo Venditti, tornis – Torre dei Rosa, tas ir mūsdienu pilsētas muzejs ar Castello Frangipane. Šajā pilsētā var apskatīt arī 18.gs.celtās ēkas Palazzi Braschi, della Bonificia, tā ir moderna pilsētas daļa ar rātes namu. 

 

Terračīnas vecpilsēta ir pievilcīga ar veikaliņiem, tipiskiem lokāliem, maziem krodziņiem un vēsturiskām celtnēm.No Piazza del Municipio paveras lielisks skats, kur var redzēt abus pilsētas simbolus - jūru un Jupitera templi Giove Anxur. No kalngala Monte S.Angelo paveras skats uz vietējo līci un Isole Pontine.

 

  

 

Terračīna jau no seniem laikiem ir tūrisma pilsēta: garā pludmale, pludmales aprīkojums, parki, viesnīcas, villas, dzīvokļi.

 

IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2020
PILSĒTAS KARTE