10. martā plkst. 16.00 Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Lielajā zālē notiks Karjeras diena, kurā viesosies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) zinātniskā un radošā darba prorektore, profesore Anda Beitāne un studiju programmu direkcijas vadītāja vietnieks darbā ar studējošajiem Ainars Šablovskis, kuri informēs un stāstīs par mācību iespējām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

image

Bez tam būs muzikāli priekšnesumi izcilu mūziķu – JVLMA docētāju izpildījumā – dzirdēsim Sanitas Glazenburgas un Jura Žvikova klavieru duetu, čellistu Ēriku Kiršfeldu un trompetistu Jāni Porieti.

 

JVLMA sākotne ir saistīta ar 1919. gada 20. augustā dibināto un 1920. gada 11. janvārī oficiāli atklāto Latvijas Konservatoriju. Latvijas Konservatorija savulaik dibināta ar Ministru kabineta lēmumu, ieceļot par Konservatorijas direktoru profesoru Jāzepu Vītolu.

 

JVLMA īsteno profesionālās bakalaura, akadēmiskās un profesionālās maģistra studiju programmas mūzikā un skatuves mākslā, pedagogu izglītībā un doktora studiju programmas mūzikas vēsturē un teorijā, kā arī nodarbojas ar zinātni, pētniecību un māksliniecisko jaunradi. Akadēmijas mērķis ir nodrošināt studijas mūzikas, horeogrāfijas un izglītības zinātņu jomās, humanitārajās un sociālajās zinātnēs, veikt pētījumus mākslas zinātnē, sekmēt māksliniecisko jaunradi, profesionālo mūziķu, horeogrāfu, nozares pedagogu un mākslas zinātnieku sagatavošanu.

 

Jūrmalas mūzikas vidusskolas audzēkņi mūsu skolā saņem profesionālās ievirzes izglītību un tiek sagatavoti atbilstoši JVLMA iestājeksāmenu prasībām, tādēļ šāda Karjeras dienas norise ar JVLMA iesaisti ir mūsu skolas audzēkņiem īpaši būtiska, izvēloties savu nākotnes profesiju.