Jūrmalas Mākslinieku nams kopā ar biedrību "RAD-DAR" 1. aprīlī aicina māksliniekus dzīt jokus, rādīt un atradīt savus iepriekšējā gadā tapušos nedarbus gadskārtējā izstādē-akcijā-loterijā „Gada nedarbs 2016”.

image

Izstādes koncepcijas pamatā ir nosaukumā ietvertā daudznozīmība un postmodernās mākslas ideja par robežlīniju nojaukšanu starp augsto jeb elitāro mākslu un populāro mākslu. Autoram ir iespēja piedāvāt savu versiju par to, kas viņa izpratnē ir nedarbs un kā atšķirt darbu no nedarba vai arī neatšķirt.

 

Autori aicināti iesniegt tādus nedarbus kā jokus, palaidnības, ēverģēlības un asprātības, kā arī tādus, kas, autorprāt, ir neizdevusies radošā iecere, neveiksmīga piedalīšanās kādā konkursā vai kas tāds, ko var uzskatīt par tehnisku kļūmi, nejaušību vai citu personu iejaukšanās rezultātā radušos nedarbu u.c.

 

Iesniedzamo NeDarbu skaits vienam autoram nav ierobežots. Tiem jābūt izstādes koncepcijai un nosaukumam atbilstošiem. Pie iesniedzamā nedarba noteikti jāpievieno tā apraksts un pamatojums, kāpēc tas ir nedarbs, palaidnība, ēverģēlība, tehniska kļūda vai kas cits, kāpēc tieši šo darbu varētu nosaukt par autora „Gada NeDarbu”.

 

Autori ir aicināti savus darbus dāvināt izstādes apmeklētājiem (loterija), bet autora vēlme atstāt darbu sev, protams, tiks respektēta. Ja uz kādu no darbiem būs pieteicies vairāk nekā viens pretendents, tad darba nākamais īpašnieks tiks izlozēts.

 

Labākais, lielākais, veiksmīgākais un pieprasītākais „Gada NeDarbs – 2016” tiks noteikts skatītāju balsojuma rezultātā, un tā autors saņems pārsteiguma balvu no izstādes organizatoriem.

 

Darbi Mākslinieku namā jāiesniedz līdz 2017. gada 25. martam plkst. 16.00.

Izstādes atklāšana notiks 2017. gada 1. aprīlī plkst. 14.00 Mākslinieku namā, Bulduros, Muižas ielā 6.