8. marta vakarā Dzintaru koncertzālē uz dzirkstošu koncertu, kam dots nosaukums  “Šampanieša mūzika”, aicinās talantīgā kungu trijotne "Xylem Trio".

image

8. marta vakarā Dzintaru koncertzālē uz dzirkstošu koncertu, kam dots nosaukums  “Šampanieša mūzika”, aicinās talantīgā kungu trijotne – sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe, saksofonists Oskars Petrauskis un pianists Raimonds Petrauskis, kuri ne tikai lieliski spēlē, bet arī paši raksta savu mūziku, ģenerē jaunas skanējumu kombinācijas jau zināmiem skaņdarbiem.

 

Šim koncertam mākslinieki gatavo īpaši dzirkstošu programmu ar Fridriha Šopēna, Ādolfa Skultes, Emīla Dārziņa, Astora Pjacollas, Alberto Villodo un Stinga melodijām “Xylem trio” apdarē. Pianistu Raimondu Petrauski pazīstam ne tikai kā lielisku improvizētāju un aranžētāju, bet arī kā komponistu, tāpēc šajā koncertā dzirdēsim vairākas arī viņa komponētas melodijjas.

 

“Xylem trio” jau no 2006. gada apvieno trīs starptautiski pazīstamus Latvijas mūziķus, taču nosaukumu grupa ieguva 2010. gadā. Trio galvenā ideja ir apvienot unikālo taustiņinstrumentu, saksofona un marimbas/perkusiju skanējumu. Šāds ansamblis nav bieži sastopams, tieši tādēļ puišiem šis projekts ir liels izaicinājums, jo lielākoties mūzika ir viņu pašu radīta un aranžēta.  

 

“Xylem trio” repertuāram piedēvēt kādu konkrētu mūzikas žanru ir diezgan neiespējami, un tādēļ tas tiek dēvēts par ‘crossover’, proti, dažādu mūzikas stilu un novirzienu apkopojums un sajaukums – no pasaules un filmu mūzikas, ar akadēmiskās mūzikas akcentiem līdz džeza improvizācijai. “Xylem trio” aktīvi koncertē gan ārpus Latvijas, gan Latvijā un līdz šim piedalījušies Saulkrastu Jazz festivālā, Liepājas Pianisma zvaigžņu festivālā, sadarbībā ar kori "Maska" un diriģentu Jāni Ozolu – "7 Stories Of The Gospel of Thomas", Eiro Radio tiešraides koncertā Eiropā un Kanādā projekta “Eiropas Ziemassvētki” ietvaros u.c. Puišu izveidotais albums “In The Mood of Giya Kancheli” ieguvis Latvijas Mūzikas ierakstu "Gada balvu 2010" nominācijās "Gada debija" un "Labākais instrumentālais filmu vai teātra mūzikas albums".