2.martā Jūrmalas pilsētas muzejā Izraēlas vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadē pasniedza apbalvojumu "Taisnais starp tautām" jūrmalniekam Konstantīnam Bogdanovam.

image

Konstantīna Bogdanova radinieks Arsēnijs Korņilovs (vecmāmiņas brālis) Otrā pasaules kara laikā Daugavpils pievārtē Ruģeļos deva patvērumu vismaz 11 ebrejiem, glābjot viņu dzīvības.

 

"Taisnais starp tautām" ir oficiāls apbalvojums, ko piešķir Holokausta piemiņas memoriāls un institūts "Jad Vašem" Izraēlas Valsts un ebreju tautas vārdā tiem citu tautu pārstāvjiem, kuri Holokausta laikā glāba ebrejus. Ja glābējs ir miris, tad apbalvojumu pasniedz viņa tuvākajiem radiniekiem. Latvijā tas ir jau 136 pasniegtais apbalvojums.  Izraēlas vēstniece  Lironne Bar-Sadē norādīja, ka šādi cilvēki, kas, riskējot ar savu dzīvību, glābuši citus, ir kā zvaigznes, kas rada gaismu vistumšākā naktī.”

 

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe apsveikšanas ceremonijā uzsvēra: ”Mēs esam šeit ne tikai tāpēc, lai pagodinātu notikumus pagātnē. Tā ir mūsu tagadne un arī nākotne, ko ir veidojusi šādu cilvēku drosme un cieņa pret līdzgaitniekiem un dzīvību”.

 

Personām, kuras tiek atzītas par "Taisnajiem starp tautām", tiek piešķirta īpaši izkalta medaļa un goda zīme ar apbalvotās personas vārdu. Personas vārds tiek iemūžināts arī Goda mūrī, kas atrodas "Jad Vašem" memoriāla Taisnais starp tautām alejā Jeruzalemē. Apbalvojums "Taisnais starp tautām" ir augstākais, ko Izraēlas Valsts piešķir citu tautu piederīgajiem, kas, riskējot ar savām dzīvībām, Otrā pasaules kara laikā palīdzēja ebrejiem.