Otrdien, 21.martā, Kauguru kultūras namā notika vakanču gadatirgus, kur 25 uzņēmumi darba meklētājiem piedāvāja ap 340 darba vietu.

image

Darba vietas piedāvāja Jūrmalā un tuvākajā apkārtnē strādājoši uzņēmumi un iestādes gan pastāvīgam darbam, gan vasaras sezonas laikā. 

 

Vakanču gadatirgū brīvās amata vietas piedāvāja Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), Sociālās integrācijas valsts aģentūra, Jūrmalas pilsētas pašvaldība, SIA “Semarah Hotel Management”, “Līvu akvaparks”, SIA “Noema”, SIA “Lopre”, SIA “Antila”, SIA “Aleks-10”, AS “Fēnikss”, SIA “Rimi Latvia”, PSIA “Veselības un sociālās aprūpes centrs “Sloka””, SIA “Spectre Latvia”, Jūrmalas profesionālās tālākizglītības iestāde un konsultāciju centrs, SIA “Nekustamie īpašumi “Kurši””, SIA “JMG Dizains”, SIA “Lat Garden” un amatnieks Baiba Zēriņa. Darbu vasaras sezonā piedāvāja saldējuma tirgotāji SIA “Saldais laiks” un SIA “Saldējums Ekselence”. Pirmo reizi vakanču gadatirgū savas vakances piedāvāja tādi uzņēmumi kā VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” un Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža.

 

Darba meklētājiem bija iespēja izvēlēties brīvās darba vietas dažādās nozarēs. Tika piedāvātas darba vietas gan izglītības iestāžu darbiniekiem, sociālajiem darbiniekiem, medicīnas un kurortoloģijas speciālistiem, pavāriem, klientu apkalpošanas speciālistiem dažādās nozarēs, skaistumkopšanas speciālistiem, šūšanas meistariem tehnologiem, daiļdārzniekiem, gan alpīnistam. Darba devējiem Jūrmalā nepieciešami arī viesmīļi, kafejnīcu vadītāji, bārmeņi, maizes cepēji, pārdevēji, kā arī maketētāji un grafiskie dizaineri. VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” piedāvāja vakances jaunākajiem aviācijas drošības inspektoriem, gaisa kuģu apkalpošanas aģentiem un inspektoriem-patrulētājiem.

 

Pirmo reizi vakanču gadatirgū piedalījās arī nesen atklātais Jūrmalas biznesa inkubators, kas interesentiem pastāstīja par inkubatora piedāvājumu biznesa ideju autoriem un par iespējām pašam kļūt par darba devēju.

 

NVA stendā darba devēji varēja uzzināt par uzņēmumiem piedāvātajiem pakalpojumiem, savukārt darba meklētāji – par mācību un nodarbinātības iespējām Latvijā un citās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs. Darba meklētāji varēja saņemt ieteikumus CV un motivācijas vēstules sagatavošanā, darba intervijām, kā arī, satiekot savus potenciālos darba devējus, piedalīties darba intervijās.

 

Vakanču gadatirgus Jūrmalā tiek rīkots jau ceturto gadu. Pērn pasākumā piedalījās 30 darba devēji ar 500 piedāvātajām vakancēm Jūrmalā un tuvākajā apkārtnē. Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 1700 darba meklētāji, un lielākajai daļai piedāvāto vakanču tika atrasti darbinieki.