Jūrmalas Mūzikas vidusskola aicina izkopt prasmes jaunā mācību programmā
Publicēts: ceturtdiena, 6.septembris, 2018
Kategorija: Izglītība
Autors: Jūrmalas mūzikas vidusskolas administrācija

Jauniešiem, kuri  vēlas apgūt  prasmes dziedāt, dejot, publiski runāt un uzstāties, no šī gada septembra Jūrmalas mūzikas vidusskolā būs iespēja apgūt Latvijā pavisam jaunu mācību programmu “Vokālā un skatuves māksla”.

image

Tā ir pirmā šāda veida programma Latvijā. Programmas mērķis ir trīs gados palīdzēt atraisīt un izkopt vokālās, aktiera meistarības un dejot prasmes. Šī programma paver plašākas iespējas iepazīt un izkopt savus talantus vokālās, dejas un skatuves mākslas žanros un izvēlēties to mākslas jomu, kurā turpināt izglītību jau augstākā profesionālā līmenī kādā no mūzikas un teātra mākslas augstskolām Latvijā vai ārvalstīs.

 

Mūsdienu mākslas nozarēs jau labu laiku ir vērojama tendence mijiedarboties un saplūst. Tas izvirza jaunas prasības kā dziedātājiem, tā arī dejotājiem un aktieriem. Konkurences apstākļos ir būtiski labi orienteties dažādos skatuviskās māklsas žanros. Dziedātājam jebkurā žanrā ir jāpārvalda ķermenis, jāmāk dejot un ar pārliecību uzstāties. Līdzīgi ir arī aktieriem, kur prasmes dejot un dziedāt ir liela priekšrocība. Liels pieprasījums ir pēc dejotājiem, kas māk arī dziedāt un var šos žanrus veiksmīgi apvienot. 

 

Mācību laikā tiks apgūta solo dziedāšana un dažādu vokālo žanru repertuārs – itāļu komponistu baroka laika skaņdarbi, dziesmas no teātra izrādēm un mūzikliem, ārijas no operetēm un operām, izkoptas skatuves runas prasmes, apgūti aktieru mākslas pamati, prezentācijas iemaņas, apgūta ķermeņa kultūra un dažādu stilu deju elementi, sākot no baleta līdz mūsdienu dejai. Programmu vadīs operdziedātāja un vokālā pedagoģe Karmene Radovska.

 

Apmācības programma paredzēta jauniešiem ar un bez priekšzināšanām mūzikā vecumā no 14 līdz 16 gadiem. Pieteikties šai programmai aicinām klātienē Jūrmalas mūzikas vidusskolā vai zvanot pa tālruni 29139033.

 

Uzņemšana jaunajā programmā 17.septembrī plkst.16.00 Dubultu Kultūras kvartālā Strēlnieku prosp. 30 Jūrmalas Mūzikas vidusskolas kamerzālē Uz pārbaudījumu aicinām sagatavot dziesmu, dzejas vai prozas lasījumu.


 

 

Jaunākās ziņas
IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2019
PILSĒTAS KARTE