Septembrī celtnieku āmuru klaudzoņu Jūrmalas Mūzikas vidusskolā nomainīja mūzikas skaņas, ko rada vairāk nekā 500 audzēkņi, kas apgūst mūzikas izglītību profesionālās ievirzes programmā jaunajās un plašajās Dubultu kultūras kvartāla telpās.

image

Pirmie mēneši audzēkņiem, pedagogiem un skolas vadībai pagāja, iedzīvinot Mūzikas skolu un rūpējoties, lai arī tradīcijas un radošais gars pārceltos uz jauno skolu. Jau kopš septembra pirmajām dienām skolā notika dažādi pasākumi – gan audzēkņu koncerti, gan viesmākslinieku uzstāšanās, gan svētku svinības.

 

Gandrīz katru dienu jauno skolu brauc apskatīt tuvi un tāli viesi. Kā pirmie ārzemju viesi Jūrmalas Mūzikas vidusskolā ieradās Viļņas B.Dvarionas Mūzikas skolas audzēkņi, kuri uzstājās ar ļoti atraktīvu un interesantu koncertu, kas ir pirmais solis abu skolu savstarpējas sadarbības uzsākšanai pedagoģiskās pilnveides un radošu aktivitāšu veicināšanā. Tāpat ar izciliem koncertiem uzstājās kvartets “Quatro Spirituoso”, itāļu pianists Frančesko Attesti, ka arī ģitāriste Jekaterina Puškarenko no Krievijas.

 

Latvijas valsts simtgadi novembrī īpaši atzīmēja arī Jūrmalas Mūzikas vidusskolā. Pirmo reizi notika izcilāko Mūzikas skolas audzēkņu ģimeņu un pedagogu godināšanas pasākums ar pateicību ģimenēm, kuru pašaizliedzīgais darbs un sadarbība ar pedagogiem rezultējas audzēkņu izcilajos sasniegumos mācībās un konkursu godalgās. Dienu vēlāk skolā notika valsts simtgadei veltīts koncerts “Baltais ceļš”, kurā, uzstājoties gandrīz visiem skolas audzēkņiem, caur mūziku tika apliecināts jūrmalnieku patriotisms, bērnu radošums un pedagogu profesionalitāte.  Kā emocionāls un spilgts vēstījums bija jaundarba “Baltais ceļš” pirmatskaņojums, kura autori ir Andris Balodis un Leons Briedis.

Īpašs brīdis koncertā bija Egila Rozenberga gobelēna “Skaņas dzimšana” dāvinājums skolai, kas darināts ar Jūrmalas domes atbalstu.  Tekstilmākslinieks E.Rozenbergs uzsvēra, ka šī darba klātbūtne ik dienas skolas saimei atgādinās par dažādo mākslas veidu mijiedarbības nozīmi.

 

Decembrī Mūzikas skolā atbildīgs pārbaudījums ir pūšamo un sitamo instrumentu spēles audzēkņiem un pedagogiem – noritēs valsts konkursa pirmā kārta. Vēlam veiksmi un izdošanos vienā galvenajiem valsts konkursiem mūsu audzēkņiem un pedagogiem. Bet, atskatoties uz pirmo trīs mēnešu audzēkņu sasniegumiem vietējos un starptautisko konkursos, arī tajos jaunie mūziķi ir spējuši apliecināt lielo darbu, kas vainagojies ar godalgām un atzinību.

 

Ziemassvētku laikā – 15. decembrī plkst. 16.00 skolā izskanēs Ziemassvētku ieskaņas koncerts, kura īpašā viešņa būs izcilā vijolniece, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas absolvente Paula Šūmane. Uz koncertu sirsnīgi aicinām visus, kas atbalsta jaunos talantus.

 

Tradīcijas un radošais gars jaunajā skolas ēkā ir dzīvs!