Jaunās programmas audzēkņi kļūst par konkursa laureātiem
Publicēts: ceturtdiena, 31.janvāris, 2019
Kategorija: Izglītība
Autors: Jūrmalas Mūzikas vidusskola

Ar gandarījumu atzīmējam Jūrmalas mūzikas vidusskolas audzēkņu panākumus XIII starptautiskā garīgās mūzikas festivāla "Sudraba zvani" konkursā. Konkurss 10.–13.janvārī norisinājās Daugavpilī.

image

Attēlā: Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla laureāti, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņi

Patrīcija Ieva Ose un Daniils Lugovskis, vokālā pedagoģe Karmene Radovska

un koncertmeistare Diana Griņeviča.

 

Gūtie panākumi apliecina, ka šajā mācību gadā skolā uzsāktā jaunā mācību programma "Vokālā un skatuves māksla" tiek īstenota veiksmīgi. Programmā var apgūt dziedāšanu un citus skatuves kultūras priekšmetus, un audzēkņi jau viena semestra laikā spējuši sagatavot savus pirmos priekšnesumus, kas guvuši atzinīgu vērtējumu konkursā.

 

Jūrmalas mūzikas vidusskolas 9. vokālās un skatuves mākslas klases audzēkņa Daniila Lugovska sniegums konkursā tika novērtēts ar visaugstāko, 1. pakāpes, diplomu. Daniils konkursā dziedāja "Star vicino" (autors nav zināms) un "Panis Angelicus" (komponists Sezārs Franks). Pārliecinoši sevi parādīja arī konkursa jaunākās grupas dalībniece Patrīcija Ieva Ose, kura apgūst dziedāšanu jaunā interešu izglītības programmā "Solo dziedāšana". Patrīcija konkursā dziedāja dziesmu "Eglīte" (komponists Jānis Zālītis) un "Mazu brīdi pirms" (Jānis Lūsēns). Viņas uzstāšanās tika novērtēta ar augsto 2. pakāpes diplomu. Abus laureātus konkursam sagatavoja vokālā pedagoģe Karmene Radovska, pavadījumu spēlēja koncertmeistare Diana Griņeviča.

 

Garīgās mūzikas konkursā solo dziedāšanas, ansambļu un kora dziedāšanas kategorijās piedalījās kopumā vairāk nekā 90 vokālistu, kurus vērtēja starptautiska žūrija no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas. Latviju žūrijā pārstāvēja daugavpiliete, Latvijas Nacionālās operas māksliniece Ilona Bagele. 

 

XIII Starptautiskais Garīgās mūzikas festivāls "Sudraba zvani" ir kļuvis ne tikai par neatņemamu sastāvdaļu Daugavpils un Latvijas kultūras dzīvē, bet arī par notikumu Eiropas kultūras apritē. Festivāla koncertos un konkursos šogad piedalījās vairāk nekā 2000 dziedātāju no deviņām valstīm: Latvijas, Baltkrievijas, Čehijas, Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Polijas, Slovākijas un Vācijas. Garīgās mūzikas koncerti izskanēja ne tikai koncertzālēs, bet arī pilsētas dievnamos.

Jaunākās ziņas
IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2019
PILSĒTAS KARTE