"Līvu akvaparkā" trīs tūkstoš veidos skatāma vētra
Publicēts: pirmdiena, 25.marts, 2019
Kategorija: Izglītība
Autors: Dace Ziemele - Jūrmalas Mākslas skolas

Šogad jau 18. reizi norisinājās starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Es dzīvoju pie jūras 2019”. Šī gada konkursa tēma ir “Vētra”. Tika iesūtīti 3500 darbi no 23 valstīm.   

image

Attēlā: 1.vieta kategorijā “Datorgrafika/fotogrāfija” –

Kristīne Marfutina, Jūrmalas Mākslas skolas Slokas filiāle. 

 

Jūrmalas Mākslas skola Starptautisko vizuālās mākslas konkursu “Es dzīvoju pie jūras” organizē kopš 2001.gada. 18 gados konkurss ir izveidojies par  vienu no vadošajiem bērnu  un jauniešu vizuālās mākslas konkursiem Latvijā, kā arī guvis diezgan plašu atpazīstamību arī ārvalstīs. Šogad tika iesūtīti 3500 darbi no 451 izglītības institūcijas no 23 valstīm – Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Čehijas Republikas, Dānijas, Ķīnas (Hongkongas), Horvātijas, Igaunijas, Indijas, Kazahstanas, Krievijas, Lietuvas, Moldovas Republika, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Taizemes, Turcijas, Ukrainas, Uzbekistānas un Latvijas.

 

Šai gadā konkursā piedalījās daudz mākslas skolu no Latvijas, Lietuvas, Čehijas, Ukrainas, Krievijas un Indijas. Paplašinot datorgrafikas sadaļu ar fotogrāfiju, pakāpeniski pieaug dalībnieku skaits vecuma grupā no 16 līdz 25 gadiem, piedaloties koledžu un augstskolu studentiem.

 

Konkursa starptautisko nozīmi akcentē arī starptautiskā darbu vērtēšanas žūrija, kuras sastāvā bija mākslinieki un mākslas pedagoģijas eksperti no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Žūrija piešķīra 3 “Lielās balvas”, 13 zelta medaļas, 24 sudraba medaļas, 38 bronzas medaļas un 136 pateicības. Tika piešķirtas arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas, Latvijas Nacionālā kultūras centra,  biedrības “Lat-InSea”,  Latvijas Lauku sieviešu apvienības diplomi un Līvu akvaparka balvas. Šogad konkursa Lielās balvas aizceļo uz Ķīnu (Hong – Kongu) un Ukrainu.

 

Arī jūrmalniekiem konkurss bija veiksmīgs. Jūrmalas Mākslas skolas Slokas filiāles audzēkne Kristīne Marfutina ieguva zelta medaļu un Estere Vītola bronzas medaļu, savukārt Jūrmalas Mākslas skolas audzēkne Marta Vīgante ieguva sudraba medaļu datorgrafikas/fotogrāfijas kategorijā. Jūrmalas Mākslas skolas audzēkne Anastasija Jurgelēviča ieguva sudraba medaļu un Ivars Kļaviņš bronzas medaļu grafikas kategorijā.  Jūrmalas Mākslas skolas, sākumskolas “Atvase”, Jūrmalas Bērnu un jauniešu centra, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, Jūrmalas pilsētas internātpamatskolas audzēkņi ir saņēmuši atzinības.

 

Konkursa laureātu darbu izstāde apskatāma "Līvu akvaparkā" no 22.marta līdz 22.aprīlim. Šogad ar SIA  “Clear Channel Latvia” atbalstu aprīlī  divas nedēļas Jūrmalas pilsētvidē tiks eksponēta daļa no konkursa laureātu darbiem.

 

Savukārt jūlijā konkursa laureātu darbu izstāde būs apskatāma Jūrmalas Mākslas skolā. Jau otro reizi izstāde  tiks iekļauta kopējā Starptautiskās glezniecības Biennāles “Marina 2019” izstāžu ciklā kā satelītizstāde. Vienpadsmito gadu konkurss ir saņēmis UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāžu.

Jaunākās ziņas
IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2019
PILSĒTAS KARTE