Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātrim “Grand prix” starptautiskā teātru forumā
Publicēts: otrdiena, 9.aprīlis, 2019
Kategorija: Izglītība
Autors: Dace Umbraško

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātris ar izrādi “Laiks” ieguva “Grand prix”  5. starptautiskajā bērnu teātru forumā “Soļi” Minskā (Baltkrievijā). Izrādi veidojuši teātra dalībnieki kopa ar režisori Daci Umbraško.

image

Forumā  piedalījās bērnu teātri no Polijas, Slovākijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Latvijas un, protams, Baltkrievijas. Katru valsti pārstāvēja tikai viena teātra izrāde. Lai nokļūtu forumā, teātrim bija janosūta video ar izrādi, kuru izvērtēja, un tikai pēc video atlases varēja doties uz forumu.

 

Forums notika 2018.gadā renovētajā Minskas kultūras pilī, kas aprīkota ar modernu skaņas un gaismas tehniku. Pēc katras izrādes notika sarunas ar žūrijas ekspertiem un izrāžu analize. Jau pēc izrādes režisore Dace Umbraško saņēma daudz komplimentu par izrādi – par vienoto aktieru ansambli, bet tanī pat laikā par katra ģimnāzijas teātra aktiera spilgto radīto tēlu. Par ļoti veiksmīgo vizuālo risinājumu un fināla ainu, par ļoti piemērotu mūzikas izvēli un par labi dziedošiem jauniešiem. Izteiktā atzinība spārnoja ģimnāzijas teātra aktierus un vadītāju.

 

Visas foruma izrādes bija interesantas un labas. Redzētais ļavā ieskatīties bērnu teātru tendencēs un apmācības principos katrā valstī. Vislielākie konkurenti bija teātris no Lietuvas, kas forumā jau reiz ieguvis galveno balvu.

 

Festivāla žurija: Baltkrievijas Mākslas akadēmijas teātra katedras aktiermeistarības profesore, režisore Lidija Monakova;  Baltkrievijas Nacionālās operas un baleta teātra galvenais režisors Mihails Pondžavidze; Akadēmiskā Nacionālā drāmas teātra aktieris un un pedagogs Aleksandrs Vergunovs;  žurnāliste, laikraksta “Pārejas vecums” korespondente Tatjana Guleviča; Baltkrievijas  kultūras un māklsas universitātes docente  aktiermeistarībā, kino un teātra aktrise Jeļena Akuļenoka;   literāri dramatiskās nodaļas vadītāja “Baltkrievijas jauno skatītāju teātrī” un žurnāla «Мастацтва»redaktore teātra nodaļā Žanna Laškeviča; TV kanālā Baltkrievija 3 vadītājs, aktieris un šovmens Dmitrijs Karasjs; teātra kritiķe,  laikraksta “Kultūra” žurnaliste” Anastasija Pankratova. 

 

 

Jaunākās ziņas
IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2019
PILSĒTAS KARTE