Noskaidros Latvijas labākos skolēnu mācību uzņēmumus
Publicēts: otrdiena, 7.maijs, 2019
Kategorija: Izglītība

No 9. līdz 10. maijam Jūrmalā norisināsies Jauno uzņēmēju dienas 2019. Pasākumā finālisti sacentīsies par Latvijas labākā skolēnu mācību uzņēmuma (SMU) titulu un vidusskolas grupas SMU – par iespēju pārstāvēt valsti Eiropas labāko mācību uzņēmumu finālā Lillē, Francijā šī gada jūlijā.

image

9. maijā visi interesenti laipni aicināti apskatīt Latvijas labāko jauno uzņēmēju produktus un tos iegādāties no plkst.15.30 līdz 18.00 tirdzniecības centrā KORSO, Jomas ielā 37, Jūrmalā.

 

Šogad Latvijā kopumā reģistrēti 1200 mācību uzņēmumi, no kuriem dalībai SMU programmas finālā Jūrmalā izraudzīti 10 pamatskolas un 20 vidusskolas grupas pārstāvji, kuri divas dienas sacentīsies par labākā mācību uzņēmuma godu. No Jūrmalas SMU Latvijas finālā iekļuvis Jūrmalas bērnu un jauniešu interešu centra SMU "Lat-tree", kas izgatavo prāta spēles no koka.

 

Vidusskolas grupā labākie tiks noteikti četrās kārtās: gada pārskata vērtēšana, četru minūšu prezentācija latviešu valodā žūrijas komisijai un skatītājiem, produkta prezentēšana stendā un individuālas paneļintervijas ar žūrijas komisiju latviešu un angļu valodā. Savukārt pamatskolu skolēniem sava uzņēmuma un produkta izcilību žūrijas komisijai būs jāapliecina trīs sacensību kārtās: intervijās ar žūrijas komisiju pie sava SMU izstādes stenda, prezentācijā žūrijas komisijai un gada pārskata izvērtēšanā.

 

Uzvarētāji tiks paziņoti Jauno uzņēmēju dienas 2019 apbalvošanas ceremonijā 10. maijā Jūrmalā. Tiks noskaidroti 1.–3. vietas ieguvēji SMU pamatskolas un vidusskolas grupā, kā arī pasniegta balva SMU vidusskolas grupā nominācijā “Gada pārskats” un sumināts gada uzņēmējdarbības skolotājs-SMU konsultants. Īpašu balvu – braucienu uz Ameriku – pasniegs ASV vēstniecība Latvijā. Galveno balvu – tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas labāko mācību uzņēmumu finālā Francijā, pasniegs LIAA.

 

SMU vērtēšanu veiks pieredzējusi uzņēmēju, profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Swedbank, LR Patentu valde, Latvijas Banka, ASV vēstniecība Latvijā, RTU Riga Business school, LU Ekonomikas un vadības fakultāte, Biznesa augstskola Turība, Banku augstskola, Jūrmalas pilsētas dome, VAS Elektroniskie sakarai, Dienas mediji, Finanšu nozares asociācija, Inbox.lv, LIC Gotus, Blue Shockrace, Register company in Latvia, Biroja atbalsts, Finanšu ministrija un Printful.

 

Ar detalizētu pasākumu norises programmu un dalībnieku sarakstu var iepazīties šeit.

 

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank un Jūrmalas pilsētas domi.

Jaunākās ziņas
IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2019
PILSĒTAS KARTE