Jūrmalas Mākslas skola uzsāk jauno mācību gadu ar trim izstādēm
Publicēts: pirmdiena, 9.septembris, 2019
Kategorija: Izglītība

Ar Jūrmalas Mākslas skolas skolotāju darbu izstādi skolas izstāžu zālē, Mākslas skolas audzēkņu noslēgumu darbu izstādi “Pagalms” Jūrmalas pilsētas domes foajē un skolas audzēkņu, pedagogu un mākslinieku dekorētu papīra putnu izstādi “Kaija” Dubultu kultūras kvartālā – Jūrmalas Mākslas skolas 2. stāvā, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas foajē un Dubultu bērnu bibliotēkā – ir aizsākts jaunais mācību gads.

image

Attēlā: gleznas autore Dace Greiziņa

 

Jūrmalas Mākslas skolai ir izveidojusies tradīcija uzsākt jaunu mācību gadu ar Jūrmalas Mākslas skolas skolotāju–mākslinieku darbu izstādi. Šogad izstāde notiek jau ceturto gadu. Jūrmalas Mākslas skolā 70 % no pedagogiem ir profesionāli mākslinieki, kuri paralēli mācību procesam piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, kā arī ir aktīvi plenēru, mākslas simpoziju dalībnieki.  Pedagogi–mākslinieki pārstāv plašu mākslas jomu spektru – glezniecību, grafiku, grāmatu ilustrāciju, dizainu, stikla un ādas mākslu, keramiku un tekstilu. Izstādē piedalās 23 pedagogi – Laima Akmentiņa, Inese Āboliņa, Ieva Strazdiņa, Ingrīda Sproģe, Lelde Braķe–Klaverī, Māra Brišķa, Kristīne Belte, Antons Vaivods, Inga Freiberga, Laima Steika, Māra Mozgire, Gundega Muzikante, Elita Vansoviča, Zane Homka, Valentīna Homka, Dace Ziemele, Dzintars Adienis, Saulcerīte Greiziņa, Rita Sirmā, Dace Greiziņa, Katrīna Eihe, Dace Starka un Rūdis Pētersons.

 

Savukārt Jūrmalas pilsētas domes foajē ir apskatāma daļa no Jūrmalas Mākslas skolas pagājušā mācību gada absolventu noslēguma darbiem. Tie ataino jauniešu radošumu un tēmas  “Pagalms” daudzveidīgo risinājumu, izmantojot gan glezniecības, grafikas, datorgrafikas, gan keramikas, porcelāna apgleznošanas, stikla materiālus. Cik dažādi ir audzēkņi, tik pat dažādi ir viņu darbi un iedvesmas avoti. Vieni idejas ir smēlušies no dabas formām, citu darbos pagalma tēma tiek risināta filozofiski kā cilvēka iekšējās pasaules redzējums, kā saikne starp bērnību un nākotni.

 

Septembra pirmā mācību nedēļa Jūrmalas Mākslas skolā notika Mākslas festivāla gaisotnē, kura laikā audzēkņi un pasniedzēji ne tikai apguva papīra liešanu, kroņu darināšanu, tekstu rakstīšanu, bet arī darināja un dekorēja papīra kaijas. Ideja aizsākās 2. starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marina 2019” pirmajā ievadmeistarklasē ar mākslinieku Robertu Koļcovu, kuras laikā gan mākslinieks, gan arī  meistarklases dalībnieki darināja vētrasputnus – kaijas. Ņemot vērā, ka kaija ir Jūrmalas ģerbonī, un tā ir neatņemama pilsētas sastāvdaļa, tad arī Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņi, pedagogi, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas bērni un Dubultu bērnu bibliotēkas apmeklētāji darbināja kaijas. Kopējā izstādē ir apskatāmas arī mākslinieka Alekseja Naumova, Vitālija Jermolajeva, fotostudijas “Aspazija”, Raiņa un Aspazijas vasarnīcas specialistu darinātās kaijas. Tagad ap 400 kaiju ir apskatāmas Dubultu Kultūras kvartālā – Jūrmalas Mākslas skolas 2. stāvā, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas foajē un Dubultu bērnu bibliotēkā.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2020
PILSĒTAS KARTE