20. septembrī 3004 Jūrmalas skolēni piedalījās Latvijas Olimpiskās komitejas organizētajā “Olimpiskajā dienā 2019”. Šogad “Olimpiskās dienas” devīze bija “Nāc un vingrot sāc!”.

image

Jūrmalā bērni un jaunieši vingroja gan izglītības iestādēs skolotāju vadībā, gan galvenajā pasākumā ar vislielāko dalībnieku skaitu – Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē. Rīta vingrošanas mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

 

“Olimpiskās dienas” sūtnis Jūrmalā šogad bija futbola kluba “Spartaks” kapteinis Gints Freimanis. FK “Spartaks” ir divkārtējie Latvijas čempioni un šobrīd spēlē Latvijas virslīgā. Gints Freimanis, uzrunājot skolēnus, novēlēja katram atrast sev piemērotāko sporta veidu un gūt no tā pozitīvas emocijas. Sporta hallē klātesošos uzrunāja arī Jūrmalas pilsētas domes Jaunatnes un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Irēna Kausiniece un Izglītības pārvaldes vadītājs Imants Vasmanis.

 

Olimpiskajai himnai skanot, Olimpisko karogu pacēla U-16 Latvijas basketbola izlases dalībniece Ieva Korzāne.

 

Pēc kopīgas vingrošanas sporta hallē turpinājās komandu stafetes un citas dažādas individuālās sacensības.

 

“Olimpiskā diena” notiek vienlaikus visā Latvijā, kuras laikā dalībnieki izpilda kopīgu rītarosmes vingrošanas kompleksu un dažādas aktivitātes – stafetes un veiklības uzdevumus.