13.septembrī Dzintaru Mežaparkā norisinājās jau ceturtā Jūrmalas Jauniešu diena. Tās mērķis bija veicināt jaunatnes darba popularizēšanu Jūrmalas pilsētā, kā arī stiprināt Jūrmalas pilsētas izglītības iestāžu un skolēnu pašpārvalžu savstarpējo sadarbību jaunatnes darba īstenošanā.

Izmantojot neformālās izglītības pieeju, jaunieši veica izglītojošas orientēšanās spēles uzdevumus, kurus bija sagatavojuši skolēni no Kauguru vidusskolas, Pumpuru vidusskolas, Majoru vidusskolas, Bulduru dārzkopības vidusskolas, Slokas pamatskolas, Ķemeru pamatskolas, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, kā arī pārstāvji no Jūrmalas Jauniešu domes, biedrības “Klubs “Māja”” un projekta “Proti un dari”.

 

Orientēšanās spēlē piedalījās 19 jauniešu komandas no visas Jūrmalas. Spēles dalībnieki apguva mūžizglītības prasmes – komunikāciju svešvalodās un dzimtajā valodā, mūziku, medijpratību, skatuves mākslu, problēmu risināšanu, dabaszinības, vizuālo mākslu un pilsoniskās prasmes.

 

Dienas gaitā jaunieši diskutēja mūzikas menedžeri, improvizatoru un visnotaļ daudzpusīgo personību Artūru Jenotu, kurš ar jauniešiem dalījās savā pieredzē, kā mūžizglītības prasmes ir palīdzējušas veidot personīgo karjeru, bet komiķa Rūdolfa Kugrēna stāvizrādē jauniešiem bija iespēja caur humoru paskatīties uz 21.gadsimta jaunieša ikdienas dzīvi skolā, mājās un kā visdažādākās prasmes palīdz veidot turpmāko dzīvi. Par neatņemamu Jūrmalas jauniešu dienas tradīciju kļuvusi vakara ballīte, ko šogad jauniešiem sarūpēja DJ Toms Grēviņš.

 

Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centrs pateicas ikvienam, kurš piedalījās Jūrmala jauniešu dienas 2019 realizēšanā – Jūrmalas pilsētas domei, Jūrmalas pilsētas skolām, brīvprātīgajiem palīgiem un mūsu atbalstītājiem.

 

Sadarbības veicināšana ar Jūrmalas izglītības iestādēm un citām darbā ar jaunatni iesaistītajām institūcijām un personām ir Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centra prioritāte arī turpmākajās aktivitātēs šajā mācību gadā. Aktivitātēm var sekot līdzi Jūrmalas Jauniešu sociālajos tīklos.