8 mēneši uz salas Baltijas jūrā
Publicēts: piektdiena, 7.februāris, 2020
Kategorija: Izglītība
Autors: Anita Bāliņa - Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centrs

Turpinot veiksmīgi aizsākto “Bezbailīgo stāstu vakaru” ciklu, 27.februārī plkst.18.30 Jūrmalas Jaunatnes centra telpās ienāks stāsts par brīvprātīgo darbu 8 mēnešu garumā ārpus Latvijas robežām.

image

Šis būs Santas Bērziņas vakars, kurā viņa dalīsies savā pieredzē, iespaidos, zināšanās par to, ko piedzīvoja, atstājot mājas un pārceļoties uz Somiju, lai savu ikdienu aizvadītu ekociematā.

 

Stāsta varone savu roku ir izmēģinājusi visdažādākajos lauciņos, gan piedaloties viena  no Latvijas lielākajiem festivāliem organizēšanā; izmēģinot savu roku menedžmentā; rakstot, organizējot un piedaloties Erasmus+ projektos; dodoties strādāt uz ārzemēm, bet pats galvenais – nebaidoties no izaicinājumiem, lecot iekšā piedzīvojumos, šoreiz – nomainot pilsētas dzīvi pret nomaļu ekociematu. Ko viņa tur darīja? Īsumā – ikdienā palīdzēja iedzīvotājiem visdažādākajos darbos, sākot no dārzu ravēšanas līdz mājas celšanai, paralēli attīstot sevi un savus uzskatus, vairojot mīlestību pret vidi un darbu. Piedzīvojumu un pārbaudījumu netrūka un ikdiena bija krāsaina, mudinot uzņemt ikvienu pieredzi kā vērtīgu balvu, taču vairāk uzzināsi, atnākot uz stāstu vakaru.

Par piedzīvojumu Santa pati stāsta: "Esmu nupat kā atgriezusies no sava brīvprātīgā darba. To mēdz saukt par bēgšanu, ceļojumu, izklaidi, darbu, atslodzi, brīvlaiku. Sauc to kā vēlies, bet skaidrs, ka tā ir tevi un ideālā gadījumā arī pasaules mainīšanas pieredze. Tās kvalitāte 80% gadījumu ir atkarīga no Tevis paša."

 

“Bezbailīgo stāstu vakaru” mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar spilgtām personībām, aizraujošiem stāstiem, pieredzi un dzīves mācībām, kas gūtas caur visdažādākajām dzīves situācijām. Šie pasākumi plānoti kā neformālas gaisotnes ikmēneša pasākumu cikls, katru reizi pieaicinot jaunu iedvesmas personu un aplūkojot jaunu tēmu.

Drosmīgi cilvēki. Drosmīgi stāsti. Neaizmirstami vakari.

Ieeja bez maksas, aicināts ikviens interesents jebkurā vecumā.
Tēja un kafija būs, bet citus bezalkoholiskus atspirdzinājumus un našķus sarūpē jau iepriekš.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE