Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņiem godalgas konkursā „Mana novada dārgakmens – jaunā būve”
Publicēts: otrdiena, 3.marts, 2020
Kategorija: Izglītība

Noslēdzies bērnu un jauniešu zīmējumu konkurss „Mana novada dārgakmens – jaunā būve”, ko rīko skates „Gada labākā būve Latvijā 2019” organizatori. Šogad konkursam tika iesniegts 421 zīmējums no visas Latvijas.

image

1.–3. klašu grupā pirmo vietu ieguva Jūrmalas Mākslas skolas audzēknes Aļona Novika par darbu „Mellužu estrādes atklāšana" un Sofija Ulmane par darbu „Ķemeru luterāņu baznīca", otro vietu ieguva Marta Hiršfelde par darbu „Mellužu estrāde".

 

4.–6. klašu grupā otro vietu ieguva Estere Adiene par darbu „Mellužu estrāde”, savukārt trešo vietu ieguva Eduards Zivtiņš par darbu „Evaņģēliski luteriskā baznīca”.

7.–9. klašu grupā pirmo vietu ieguva Valērija Šamšura par darbu „Ķemeru baznīca”, otro vietu Marta Kaugare par darbu „Ķemeru baznīca”. Atzinību ieguva Anna Jurgeleviča par darbu „Mellužu estrāde”.

 

Zīmējumi konkursam bija iesūtīti no 41 izglītības iestādes. 1.–3. klašu grupā tika iesniegti 190 darbi, 4.–6. klašu grupā tika iesniegti 148 darbi, bet 7.–9. klašu grupā tika iesniegti 62 darbi. Zīmējumus izvērtēja Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un būvnieki.

 

Visaktīvākie konkursa dalībnieki bija Jūrmalas Mākslas skolas (60 darbi) un Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas (60 darbi), kam seko Aizkraukles pamatskolas (23 darbi) skolēni.

Zīmējumu konkurss ir ievērojams skates „Gada labākā būve Latvijā” notikums jau piekto gadu. Tajā var piedalīties bērni un jaunieši līdz 16 gadu vecumam no Latvijas un ārzemēm. Zīmējumā ir jāattēlo Latvijas būvnieku celtā vai restaurētā būve novadā vai Latvijā, kuru izvēlas pats zīmējuma autors.

 

Skati „Gada labākā būve Latvijā 2019” organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un 16 būvnieku profesionālās organizācijas sadarbībā ar nozares publiskās pārvaldes institūcijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un nozares žurnālu „Būvinženieris”.

 

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE