Matīss Kārlis Ļitvins - klimata vēstnieks 2020
Publicēts: ceturtdiena, 2.aprīlis, 2020
Kategorija: Izglītība

Pumpuru vidusskolas audzēknis Matīss Kārlis Ļitvins uzvarējis Pasaules Dabas fonda rīkotajā konkursā “Klimata vēstnieks” nominācijā “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks”.

image

Klimata vēstnieks Pumpuru vidusskolas 10.klases skolnieks Matīss Kārlis atzīst, ka ikviens var kļūt par klimata vēstnieku, praktiski darot dažādas lietas ikdienā, runājot par tām ar vienaudžiem un neatlaidīgi tiecoties uz mērķtiecīgāku rīcību. Matīss aktīvi līdzdarbojas Vides izglītības fonda Ekoskolu programmā, organizē pasākumus un aktualizē vides jautājumus skolā, ir piedalījies LTV1 erudīcijas spēlē skolēniem “Gudrs, vēl gudrāks” un pierāda sevi dažādās olimpiādēs un ārpusskolas aktivitātēs. Viņš 12 gadus dejo JKC deju kolektīvā „Zītariņš”.

 

Matīss saka: “Man ir svarīga vide tāpēc, ka tajā dzīvojam. Mēs esam atbildīgi par to, kā mēs pret vidi izturamies. Tas, ko videi esam nodarījuši, nebūt nav labi, un daba rāda to, ka mums tas ir jāpārstāj. Mēs patērējam par daudz, par daudz runājam par sevi un nedomājam par to, ko mēs atstājam aiz sevis. Šis tituls būs labs piemērs citiem, ka tas, ko es daru, nav nemaz tik pārpasaulīgi grūti vai tam būtu jāvelta ļoti daudz laika. Lielākā daļa no tā, ko es daru, man sagādā prieku!” Šobrīd jaunietis plāno iesaistīties aktivitātēs, lai uzrunātu jaunāko klašu skolēnus un stāstītu par klimata un dabas daudzveidības jautājumiem. Matīss turpinās būt vēstnieks vienaudžiem.

 

Nomināciju uzvarētāji iegūst aktīvā atpūtas inventāra veikala “Ceļotājs” dāvanu karti 500 eiro vērtībā.

 

Jau ceturto gadu Pasaules Dabas Fonds un Tetra Pak Latvija organizē konkursu Latvijā “Klimata vēstnieks” un šogad konkursa mērķis bija izcelt un godināt jauniešus, kuri savā ikdienā veic ieguldījumu dabas saglabāšanā, iedvesmojot līdzcilvēkus skolā, apkaimē, pašvaldībā.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2020
PILSĒTAS KARTE