Nākamajiem vidusskolēniem jāizvēlas, ko mācīties turpmākos trīs gadus
Publicēts: pirmdiena, 15.jūnijs, 2020
Kategorija: Izglītība
Autors: Izglītības pārvalde

No šā gada 1. septembra būtiskas izmaiņas mācību procesā sagaida 10. klašu skolēnus – 2020./2021. mācību gadā Latvijas vispārējās vidējās izglītības iestādēs tiek ieviests jauns vispārējās vidējās izglītības saturs.

image

Jaunais modelis paredz, ka tiek samazināts mācību priekšmetu skaits, lai skolēns varētu izvēlēties tos priekšmetus, kurus vēlas apgūt padziļināti. 10. klases skolēni mācībās pavadīs tikpat daudz laika kā līdz šim – 36 stundas nedēļā. Mācību satura apguve notiks trīs līmeņos – vispārīgajā, optimālajā un augstākajā, proti, mācību priekšmeta apguve notiks kursu veidā: pamata, padziļinātos un specializētos kursos.

 

Reģistrējoties mācībām 10. klasē, skolēniem jāizvēlas trīs padziļinātie kursi atbilstoši skolas piedāvājumam un saistībā ar vienu no tiem būs jāveic pētniecības, jaunrades vai sabiedriskais darbs. Skolēni atbilstoši izglītības programmām varēs izvēlēties arī specializētos kursus. Jūrmalas pilsētas vispārējās vidējās izglītības iestāžu piedāvātie karjeras virzieni veidoti, ņemot vērā skolēnu vajadzības un pieejamos resursus.

 

Pamatkursus skolēni apgūs lielākoties 10. un 11. klasē, bet padziļinātos kursus – 11. un 12. klasē. Pamatkursi veidos aptuveni 70% no mācība satura, bet aptuveni 30% veidos padziļinātie un specializētie kursi.

 

Par uzņemšanas laiku un norisi 10. klasēs aicinām sazināties ar izglītības iestādēm!

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2021
PILSĒTAS KARTE