Mācību gada izskaņā Jūrmala sveic labākos
Publicēts: otrdiena, 16.jūnijs, 2020
Kategorija: Izglītība
Autors: Diāna Puriņa - Izglītības pārvalde

Aizvadītais mācību gads šogad bija nopietns pārbaudījums pedagogiem, skolēniem un jo īpaši skolēnu ģimenēm. Mācību gads ir noslēdzies sekmīgi; ar Jūrmalas pilsētas pašvaldības naudas balvām par izciliem sasniegumiem novērtēts 271 skolēns.

image

Ķemeru pamatskolas direktore Svetlana Seņkina un 9. klases audzēknis Dāvis Balandiņš.

 

Liels paldies skolotājiem un skolēniem par ieguldīto darbu un bērnu vecākiem par atbalstu zināšanu un prasmju apguvē attālināto mācību laikā!

Neraugoties uz sarežģītajiem apstākļiem, kas šajā mācību gadā visiem kopā bija jāpārvar, skolēni ir spējuši uzrādīt augstus rezultātus. Naudas balvas un diplomus par sasniegumiem mācībās šogad saņēma 271 skolēns, tostarp 247 Jūrmalas pilsētas izglītības iestāžu skolēni, kuriem vidējā atzīme, mācību gadu noslēdzot, bija augstāka par 8,5 ballēm.

 

Sasniegumi valsts mēroga zinātniski pētniecisko darbu konferencēs, olimpiādēs un konkursā

Izcilus sasniegumus Latvijas 44. skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē (3. posms) uzrādīja Jūrmalas Valsts ģimnāzijas skolniece Aiga Diļevka, saņemot I pakāpi par darbu mākslas sekcijā “Žaņa Lipkes portretējums spēlfilmā “Tēvs Nakts”. III pakāpi par zinātniski pētniecisko darbu šajā konferencē saņēma Zintis Sils no Jūrmalas Valsts ģimnāzijas un Liliāna Ciekure un Karolīne Braze no Pumpuru vidusskolas.

 

Augstus sasniegumus valsts olimpiādēs uzrādīja Rūta Zālīte no Jūrmalas Valsts ģimnāzijas un Dāvis Balandiņš no Ķemeru pamatskolas, saņemot III pakāpi vēstures olimpiādē savā klašu grupā. Ēriks Buko no Majoru vidusskolas III pakāpi saņēma krievu valodas (svešvalodas) olimpiādē 9.–12. klasēm.

II pakāpi valsts mēroga atklātajā mācību priekšmetu konkursā “MMC” matemātikā 6. klašu grupā ieguva Valts Vītols no Jūrmalas Valsts ģimnāzijas.

 

Skolēnu sasniegumi mākslā, mūzikā un sportā

Naudas balvas piešķirtas 20 izcilākajiem profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestāžu audzēkņiem.

Izcili sasniegumi atskaņotājmākslā starptautiskā un valsts mērogā aizvadītajā mācību gadā bijuši daudziem Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņiem, balvas šogad piešķirtas pieciem audzēkņiem. Damirs Marchenko, Jānis Ričards Smildziņš un Matveis Trishkins valsts konkursā ģitārspēlē katrs savā grupā ieguvuši 1. vietu. Akordeona klases audzēknis Eduards Levša II Starptautiskā akordeonistu konkursā un arī valsts mēroga konkursā ieguvis 1. vietas. Konstantins Marchenko valsts konkursā ģitārspēlē guvis 2. vietu.

 

Augsti sasniegumi vizuāli plastiskajā mākslā bijuši Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņiem. Aļona Novika divos starptautiska mēroga un četros valsts mēroga vizuāli plastiskās mākslas konkursos guvusi piecas 1. vietas, divas 2. vietas, godalgu un atzinību. Liāna Rozenberga starptautiskā bērnu vizuālās mākslas konkursā Turcijā ieguva zelta medaļu. Anastasija Jurgeleviča divos starptautiskos mākslas konkursos Rumānijā un Turcijā ieguva zelta un bronzas medaļas, atzinība saņemta, piedaloties valsts konkursā. Vizma Daņiļeviča starptautiskā mākslas konkursā Turcijā saņēma sudraba medaļu. Valērija Šamšura starptautiskā konkursā Turcijā ieguva bronzas medaļu un divos valsts mēroga mākslas konkursos – 1. vietu un atzinību.

 

Godalgotas vietas Jūrmalas skolēni ieguvuši arī Latvijas un starptautiska mēroga sporta un tehnisko sporta veidu sacensībās. Anastasija Černova Latvijas basketbola U16 izlases sastāvā “XVI Baltijas jūras kausā” ieguvusi 1. vietu. Jeļizaveta Savčenko trīs starptautiska mēroga peldēšanas turnīros un piecos valsts mēroga čempionātos guvusi piecas 1. vietas, trīs 2. vietas un 3. vietu dažādos peldēšanas stilos. Darja Žuravljova četros starptautiska mēroga turnīros un trīs valsts mēroga sacensībās mākslas vingrošanā izcīnījusi četras 1. vietas, divas 2. vietas un 3. vietu. Jūlijs Kaugurs četrās dažādās burāšanas sacensībās guvis četras 1. vietas un 4. vietu starptautiskā burāšanas regatē. Dana Zaharova Latvijas Republikas čempionātā vieglatlētikā U16 grupā piecās valsts mēroga skriešanas sacensībās un čempionātos guvusi 1. vietu, trīs 2. vietas un 3. vietu.

 

Pašvaldība novērtē skolēnu sasniegumus

Naudas balvas skolēniem par sasniegumiem mācībās Jūrmalas pašvaldība piešķir kopš 2016. gada, lai rosinātu veidot pozitīvu attieksmi pret mācībām un sasniegt izcilus rezultātus. Četru gadu laikā kopš balvas pasniegšanas apbalvoto skaits ir gandrīz dubultojies.

Par mācību sasniegumiem 7.–9. klašu skolēni, kuriem vidējais vērtējums mācību gadā nav zemāks par 8,5 ballēm, saņem naudas balvu 100 eiro apmērā, bet 10.–12. klašu skolēni – 150 eiro.

 

Par Latvijas mērogā iegūtu diplomu valsts mācību priekšmetu olimpiādēs (3. posmā) vai skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē par I pakāpi piešķir naudas balvas 250 eiro apmērā, par II pakāpi – 200, par III pakāpi – 100 eiro, bet par atzinību – 70 eiro.

 

Par I pakāpi valsts mēroga atklātajos mācību priekšmetu konkursos piešķir naudas balvas 150 eiro apmērā, par II pakāpi – 100 eiro, par III – 70 eiro, par atzinību – 50 eiro. Ja skolēns ir ieguvis vairākas godalgotas vietas, naudas balvu var saņemt par augstāko sasniegumu.

 

Par izvirzīšanu dalībai un par sasniegumiem Valsts izglītības satura centra noteiktajās starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs vai starptautiskajā zinātniski pētnieciskajā konferencē naudas balva ir 150 eiro. Naudas balva par izciliem sasniegumiem mākslā, mūzikā, sportā vai jaunradē profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestāžu audzēkņiem ir 100 eiro.

 

Naudas balvas un diplomi, ievērojot noteiktos ierobežojumus, skolēniem tiks nodoti ar izglītības iestāžu starpniecību.

Kopējais izglītojamo skaits 2019./2020. mācību gada noslēgumā Jūrmalas pilsētas pamatizglītības un vispārējas vidējās izglītības iestādēs bija 4402; 9. klasi šogad pabeidza 395 skolēni, 12. klasi – 174 skolēni.

 

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2021
PILSĒTAS KARTE