Jau 21. reizi Jūrmalas Mūzikas vidusskolā norisinās Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala”, šogad – klavieru specialitātē. Konkursa otrajā kārtā un noslēguma koncertā dalībnieki uzstāsies kopā ar Andra Vecumnieka vadīto konkursa orķestri. Konkursa norises vērojamas tiešsaistē, konkursa noslēgumu var apmeklēt arī klātienē.

image

Akadēmiskās mūzikas konkurss tiek rīkots četrās vecuma grupās jauniešiem vecumā līdz 19 gadiem. Jaunos pianistus konkursā vērtē starptautiska žūrija – Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas docētājs, doktorants Mihkels Polls no Igaunijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Izpildītājmākslas nodaļas vadītājs, asociētais profesors Toms Ostrovskis un pianists Endijs Renemanis no Latvijas. Žūrijas priekšsēdētājs ir JVLMA profesors, Taustiņinstrumentu nodaļas un Klavieru katedras vadītājs Juris Kalnciems.

 

Viens no konkursa centrālajiem notikumiem un īpaša pievienotā vērtība ir iespēja konkursa otrās kārtas laureātiem koncertā uzstāties kopā ar kamerorķestri, tas piešķir nozīmīgumu konkursam ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mērogā. Šā gada konkursa otrās kārtas un noslēguma koncerta diriģents, arī konkursa kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs ir komponists, diriģents un muzikologs, JVLMA Kompozīcijas, Orķestra diriģēšanas un Muzikoloģijas katedras docētājs Andris Vecumnieks.

 

Konkursa norises ir vērojamas tiešsaistē, noslēguma koncertu iespējams apmeklēt arī klātienē, iepriekš piesakoties pa tālruni 67764416. Plašāka informācija muzikasskola.jurmala.lv.

 

Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala” kopš 1995. gada kļuvis par neatņemamu Jūrmalas kultūras dzīves sastāvdaļu. Konkurss ir nozīmīga platforma jaunajiem pianistiem, lai pilnveidotu savas profesionālās iemaņas tālākai izaugsmei, kā arī, piedaloties konkursā, gūtu nozares ekspertu vērtējumu. Konkursa laureātu vidū ir šobrīd Latvijā un pasaulē zināmi pianisti – Agnese Egliņa, Vestards Šimkuss, Reinis Zariņš, Toms Ostrovskis, Artūrs Cingujevs, Endijs Renemanis, Georgijs Osokins u.c.

 

Konkurss tiek rīkots ar Jūrmalas pilsētas domes, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fonda, Latvijas klavieru skolotāju asociācijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.