Dubultu koncertzālē no 6. līdz 10. oktobrim norisinājās XXI Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala 2020”, kurā uzstājās jaunie pianisti no Latvijas, Lietuvas (neklātienē) un Igaunijas. 

image

Attēlā:  Žūrijas priekšsēdētājs Juris Kalnciems pasniedz diplomu

Jūrmalas Mūzikas vidusskolas 4. klavierspēles klases audzēknei Sandijai Lejai.

Konkursa 2. kārtas dalībniekiem tika dota iespēja savas klavierspēles prasmes apliecināt, uzstājoties kopā ar konkursa orķestri diriģenta Andra Vecumnieka vadībā.

 

Konkurss “Jūrmala” ir vienīgais jauno pianistu konkurss Latvijā, kas konkursa 2. kārtas dalībniekiem piedāvā uzstāties kopā ar orķestri. Šogad 2. kārtā piedalījās deviņi dalībnieki trīs vecuma grupās, kopā ar orķestri diriģenta Andra Vecumnieka vadībā atskaņojot V.A.Mocarta klavierkoncertus.

Jaunos pianistus konkursā vērtēja starptautiska žūrija – Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas Klavieru katedras docētājs, mūzikas zinātņu doktors Mihkels Polls, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Izpildītājmākslas nodaļas vadītājs un Klavieru katedras asociētais profesors Toms Ostrovskis, kā arī pianists un klavierspēles pedagogs Endijs Renemanis. Žūrijas priekšsēdētājs – JVLMA Klavieru katedras vadītājs, profesors Juris Kalnciems.

 

Konkursantu sniegumu žūrija vērtēja četrās vecuma grupās. Konkursa laureātu vidū ir trīs Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņi: Elza Kārkla, Sandija Leja un Stefans Stalidzāns,  žūrijas vērtējumā saņemot pirmo, otro un trešo vietu savā vecuma grupā.

 

A grupā (vecums līdz 10 gadiem) 1. vieta tika piešķirta Matvejam Fokinam no Emīla Dārziņa mūzikas skolas, pedagogs Ilze Treija; 2. vieta Sandijai Lejai no Jūrmalas Mūzikas vidusskolas, pedagogs Ieva Prince; 3. vieta Gustavam Lasmanim no Pāvula Jurjāna mūzikas skolas, pedagogs Raits Rozenbergs.

B grupā (vecums līdz 12 gadiem) 1. vieta  piešķirta Elzai Kārklai no Jūrmalas Mūzikas vidusskolas, pedagogs Olita Liepiņa; 2. vieta Jānim Ozolam no Pāvula Jurjāna mūzikas skolas, pedagogs Ingrīda Reinholde.

C grupā (vecums līdz 15 gadiem) 1. vieta netika piešķirta, 2. vieta Melissai Takanbekovai no Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, pedagogs Ilze Mazkalne, 3. vieta Ruslanam Andrejevam no Staiceles Mūzikas un mākslas skolas, pedagogs Aira Rulle.

D grupā (līdz 19 gadiem) 1. vieta Daniilam Mickevičam no Emīla Dārziņa mūzikas skolas, pedagogs Ilze Treija; 2. vieta Andrejam Mārtiņam Grīnbergam no Ventspils Mūzikas vidusskolas, pedagogs Endijs Renemanis un Alisei Karlīnai Gāršai no Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, pedagogs Ilze Mazkalne; 3. vieta Stefanam Stalīdzānam no Jūrmalas Mūzikas vidusskolas, pedagogs Irēne Štrause.

 

Konkursa norise, kā arī atklāšanas un noslēguma koncerti joprojām ir skatāmi “Youtube” kanālā “Jurmala Live”.

 

Konkurss tika rīkots ar Jūrmalas pilsētas domes, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fonda, Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.