Trešdien, 28. oktobrī, plkst. 13.00 notiks Latviešu biedrību savienības (LBS) organizētā 6. mazākumtautību skolu skatuves runas mākslas konkursa „Es runāju latviski” ar moto „Aprīļa pilieni. Māris Čaklais” noslēguma tiešsaistes pasākums. Konkursu šogad līdzfinansē Jūrmalas pilsētas dome.

image

Tiešsaistes pasākumā konkursa dalībniekus un interesentus uzrunās Jūrmalas pilsētas domes deputāte, Jaunatnes un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Irēna Kausiniece, tiks paziņoti konkursa rezultāti, varēs redzēt un dzirdēt skolēnu priekšnesumu videoierakstus, nedaudz iepazīt kūrortpilsētu Jūrmalu un priecāties par mazo jūrmalnieku sveicieniem. Tiešsaistei var pieslēgties – youtu.be/BirvO3KRS3Q .

 

Konkursa noslēgumam bija jānotiek šā gada pavasarī, kad Jūrmalā, Slokas pamatskolas telpās, 4. aprīlī būtu satikušies  126 skolēni no Jelgavas, Jūrmalas, Rīgas un Ventspils 15 skolām, lai rādītu, kā bērni un jaunieši, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda, izprot un runā šāgada jubilāra – dzejnieka Māra Čaklā – dzeju. Konkursa pirmā un otrā kārta dalībskolu klasēs un skolas atlasē notika janvārī un februārī. Covid-19 pandēmijas dēļ pasākums tiks organizēts attālināti.

 

Lai konkursu noslēgtu, šī mācību gada sākumā LBS aicināja skolas atcerēties iepriekšējā mācību gadā sagatavotos priekšnesumus un iesniegt uzstāšanos videoierakstus, kurus žūrija nupat ir attālināti novērtējusi. Tiesa, daļa no pavasarī pieteiktajiem dalībniekiem to vairs nevarēja izdarīt – daļa jauniešu pabeigusi skolas 9. vai 12. klasi, daļā skolu joprojām bija daļēji attālinātas mācības vai nomainījušies skolotāji, vai bijuši kādi citi traucēkļi. Tomēr vērtēšanai tika saņemti 52 skolēnu dzejas lasījumi no 9 skolām.

 

LBS dibināta 1993. gadā un pašlaik apvieno 13 latviskas biedrības no Daugavpils, Dobeles, Ikšķiles, Jēkabpils, Jūrmalas, Lielvārdes, Ogres, Saldus, Smiltenes, Tērvetes un Ventspils. LBS mērķis ir kultūrvēsturiskā mantojuma un latviešu tautas tradīciju apguve un saglabāšana, bērnu un jauniešu iesaiste šajā procesā un labdarība. Pēdējos gados savienība pievērsusies mazākumtautību integrācijas jautājumiem un vēstures  vienotas izpratnes veicināšanai. Biedrībai ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

 

6. mazākumtautību skolu skatuves runas mākslas konkurss notiek ar Jūrmalas pilsētas pašvaldības atbalstu Jūrmalas pilsētas domes iniciatīvas projekta “Es runāju latviski – 2020” ietvaros.