Tiešsaistē noslēdzies attālinātaias konkurss „Es runāju latviski”
Publicēts: pirmdiena, 16.novembris, 2020
Kategorija: Izglītība

Ar tiešsaistes pasākumu noslēdzies Latviešu biedrību savienības (LBS) organizētais 6. mazākumtautību skolu skatuves runas mākslas konkurss „Es runāju latviski” ar moto „Aprīļa pilieni. Māris Čaklais”.

image

Attēlā: tiešsaistē skatītājus attālināti uzrunā dzejnieka Māra Čaklā dēls Ingmārs Čaklais.

Fonā pasākuma vadītāji – Latviešu biedrību savienības valdes priekšsēdētāja Veronika Ramāne un Jūrmalas teātra aktieris Ģirts Alsters.

Konkursa dalībnieki un skatītāji – katrs savās mājās vai skolā pie datora ekrāna.

 

Tiešsaistes pasākumā konkursa dalībniekus un interesentus uzrunāja Jūrmalas pilsētas domes deputāte, Jaunatnes un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Irēna Kausiniece un konkursa žūrijas priekšsēdētājs, dzejnieka Māra Čaklā dēls, režisors un pedagogs Ingmārs Čaklais. Tika paziņoti konkursa rezultāti un varēja redzēt un dzirdēt konkursa daībnieku labākos priekšnesumus.

 

Epidemioloģisko ierobežojumu dēļ tiešsaistes pasākumā klātienē nevarēja būt uzvarētāju sveicēji – Jūrmalas Valsts ģimnāzijas vokālās grupas „Jautrās notis” dalībnieki un viņu skolotāja Dace Brikmane, tāpēc dziesmas skanēja videoierakstā. Tiešsaisti var noskatīties – youtu.be/BirvO3KRS3Q.

 

Ingmārs Časklais savā uzrunā uzsvēra, ka šajā ierobežojošā laikposmā, kad tiek atcelti daudzi nozīmīgi pasākumi, saglabāt konkursu ir tiešām unikāli, un viņam pašam iespēja redzēt bērnus, kas izpilda Māra Čaklā dzejoļus, ir bijis viens no nozīmīgākajiem šīgada notikumiem.

 

Savukārt Irēnai Kausiniecei liels prieks, ka skolēni izvēlējušies sevi bagātināt ar latviešu literatūru. Viņa arī norādīja, ka Jūrmala allaž gandarīta par cilvēku iniciatīvu izdarīt kaut ko labu savai pilsētai un vienmēr veicina jauniešu centienus, tāpēc dome ir atbalstījusi šī konkursa projektu.

 

Konkursa uzvarētāji 2.–4.klašu grupā:

1.vieta – Eva Balabanova, Rīgas 92.vidusskolas 3.klase, skolotāja Tatjana Meņščikova;

2.vieta – Daniels Auniņš – Rīgas Anniņmuižas vidusskolas 4.klase, skolotāja Gunta Jēkabsone; Jekaterina Kravceva – Rīgas 88.vidusskolas 3.klase, skolotāja Liāna Augstkalna;

3.vieta – Timurs Paratovs – Rīgas 92.vidusskolas 3.klase, skolotāja Tatjana Meņščikova; Kirills Kirilovs – Puškina liceja 2.klase, skolotāja Jeļena Vasiļjeva .

 

Konkursa uzvarētāji 5.–7.klašu grupā:

1.vieta – Artjoms Hirnijs – Rīgas 92.vidusskolas 5.klase, skolotāja Natālija Jakovļeva; Vsevolods Romanovs – Rīgas 88.vidusskolas 6.klase, skolotāja Margarita Laicāne; Anna Kravceva – Rīgas 88.vidusskolas 6.klase, skolotāja Anfija Romanova;

2.vieta – Jeļizaveta Lazareva – Puškina liceja 5.klase, skolotāja Ludmila Gormaļova; Emins Karimovs – Rīgas 92.vidusskolas 5. klase, skolotāja Natālija Jakovļeva; Arye Lermans – Rīgas 34.vidusskolas 6.klase, skolotāja Sandra Krauze;

3.vieta – Elizabete Ose – Puškina liceja 6. klase, skolotāja Ludmila Gormaļova; Sofija Ivanova – Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskolas 6.klase, skolotāja Nadežda Girko; Daniels Ločs – Jūrmalas pilsētas Mežmalas vidusskolas 7.klase, skolotāja Veronika Ramāne; Paula Gabriela Šulca – Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas 5.klase, skolotāja Anita Brūdere.

 

Konkursa uzvarētāji 8.–10.klašu grupā:

1.vieta – Aleksandrs Muha – Rīgas 88.vidusskolas 9.klase, skolotāja Anfija Romanova;

2.vieta – Sergejs Bičkovs – Puškina liceja 10.klase, skolotājas Kristīna Voiteka un Solveiga Raginska;

3.vieta – Vladislavs Sļadzevskis – Rīgas 92.vidusskolas 9.klase; Viktorija Sutugina – Rīgas 92.vidusskolas 10.klase, skolotāja Anfija Romanova.

 

Konkursa uzvarētāji 11.–12.klašu grupā:

1.vieta – Kristina Mikuļeviča – Rīgas 88.vidusskolas 12.klase, skolotāja Anfija Romanova;

2.vieta – Arianna Osipova-Putivceva – Rīgas 88.vidusskolas 12.klase, skolotāja; Anastasija Samoilova – Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskolas 11.klase, skolotāja Ilze Savicka;

 

Diploms un balva par radošumu un muzikalitāti – Sofija Savimjagi, Rīgas Anniņmuižas vidusskolas 12.klase, skolotāja Inga Liepa.

 

Konkursa noslēgumam bija jānotiek šā gada pavasarī, kad Jūrmalā, Slokas pamatskolas telpās, 4. aprīlī būtu satikušies 126 skolēni no Jelgavas, Jūrmalas, Rīgas un Ventspils 15 skolām, lai rādītu, kā bērni un jaunieši, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda, izprot un runā šāgada jubilāra – dzejnieka Māra Čaklā – dzeju. Konkursa pirmā un otrā kārta dalībskolu klasēs un skolas atlasē notika janvārī un februārī. Covid-19 pandēmijas dēļ konkursa trešā – nacionālā – kārta un noslēguma pasākums tika organizēti attālināti 2020. gada septembrī un oktobrī.

 

Lai konkursu pabeigtu, šī mācību gada sākumā LBS aicināja skolas atcerēties iepriekšējā mācību gadā sagatavotos priekšnesumus un iesniegt uzstāšanos videoierakstus, kurus žūrija arī vērtēja attālināti. Tiesa, daļa no pavasarī pieteiktajiem dalībniekiem attālinātajā noslēguma kārtā nepiedalījās – daļa jauniešu pabeigusi skolas 9. vai 12. klasi, daļā skolu bija daļēji attālinātas mācības vai nomainījušies skolotāji, vai bijuši kādi citi iemesli. Nācās arī pārdēvēt grupas, rēķinoties, ka konkrusanti tagad mācās klasi augstāk. Vērtēšanai tika saņemti 52 skolēnu dzejas lasījumi no 9 skolām.

 

LBS dibināta 1993. gadā un pašlaik apvieno 13 latviskas biedrības no Daugavpils, Dobeles, Ikšķiles, Jēkabpils, Jūrmalas, Lielvārdes, Ogres, Saldus, Smiltenes, Tērvetes un Ventspils. LBS mērķis ir kultūrvēsturiskā mantojuma un latviešu tautas tradīciju apguve un saglabāšana, bērnu un jauniešu iesaiste šajā procesā un labdarība. Pēdējos gados savienība pievērsusies mazākumtautību integrācijas jautājumiem un vēstures  vienotas izpratnes veicināšanai. Biedrībai ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Latviešu biedrību savienības organizētā 6. mazākumtautību skolu skatuves runas mākslas konkursa noslēgums notika Jūrmalas pilsētas pašvaldības atbalstītā Jūrmalas pilsētas domes iniciatīvas projekta “Es runāju latviski – 2020” Nr 20129-13SI ietvaros.

 

 

IESAKĀM APMEKLĒT
maijs 2021
PILSĒTAS KARTE