Jauniešus aicina uz tiešsaistes nodarbību par mentālo veselību
Publicēts: trešdiena, 14.aprīlis, 2021
Kategorija: Izglītība

Ceturtdien, 22. aprīlī, plkst. 18.00 notiks projekta "Kas slēpjas aiz “normāli” trešā  nodarbība “Dusmas, kauns un vainas izjūta. Kāda blusa Tev ir iekodusi?”, kuru vadīs RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas rezidents-psihoterapeits Romāns Beskrovnijs.

image

Nodarbībā tiks aplūkotas 3 sajūtas - dusmas, kauns un vainas izjūta, kas ir cieši saistītas savā starpā un nereti viena noved pie otras, kā arī ir vienas no stiprākajām negatīvajām sajūtām, ko cilvēks var piedzīvot. Tiks izskatīti tādi jautājumi kā: kas mūsos rada kauna sajūtu? Vai tā vienmēr ir pamatota? Cik liela ietekme uz mums ir šīm sajūtām? Ar šīs nodarbības palīdzību jaunieši aicina arī citus pievērt uzmanību savām emocijām un iemācīties tās identificēt un racionalizēt.

 

Šī būs jau trešā nodarbība ciklā “Emocijas...”, kuram sekos cikli par mentālajiem traucējumiem un attiecībām. Nodarbības sastāv no divām daļām - teorētiskās un praktiskās daļas, kurā tiek piedāvātas metodes un aktivitātes, ar kuru palīdzību dalībnieki arī turpmāk var izzināt sevi un savas emocijas. Dalībniekiem tiek arī dota iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus nozares speciālistiem.

 

Šī gada laikā tiks īstenotas 10 zinātnē balstītas nodarbības par dažādiem psihiskās veselības jautājumiem, kurās būs iespēja piedalīties jebkuram Jūrmalas jaunietim vecumā no 15 līdz 30 gadiem, bet dalība netiks atteikta arī citiem interesentiem.
Pieteikties trešajai nodarbībai var, izmantojot linku:  http://bit.ly/dusmaskauns

 

Pieteikšanās ar savu īsto vārdu vai tā uzrādīšana nodarbības laikā nav obligāta. Aicinām dalībniekus informēt, ja pēc pieteikšanās apmeklēt nodarbību tomēr nebūs iespējams, jo vietu skaits ir ierobežots, bet pieprasījums - liels.


Vairāk par projektu, gaidāmajām aktivitātēm un visu aktuālo var lasīt Facebook lapā “It’s ok to not be ok” (@projectitsoknottobeok) - https://www.facebook.com/projectitsoknottobeok.
 

It’s ok not to be ok (Kas slēpjas aiz “normāli”) ir Eiropas Solidaritātes korpusa projekts, kura mērķis ir sniegt uz zinātniskiem pētījumiem balstītu informāciju par garīgo veselību un piedāvāt praktiskus risinājumus. Ideja par projektu radās aktīvai jauniešu grupai Jūrmalā pēc tā, kad viņi novēroja, cik ļoti viņu vienaudžu vidū ir izplatīts depresīvs, nomākts garastāvoklis, bezpalīdzības, vientulības, bezcerības, netaisnības izjūtas, motivācijas zudums, agresija. Viņu vēstījums ir vienkāršs: “Tas ir normāli, ja viss nav normāli!”

Projektu realizē biedrība “RED- Radošo Efektu darbnīca” sadarbībā ar Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centru (JIC), koordinē Laura Lazdāne (JIC).
 

*Projekts It’s ok not to be ok tika finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2021
PILSĒTAS KARTE