Ances Gricmanes “Sakrālā abstrakcija”
Publicēts: otrdiena, 12.septembris, 2017
Kategorija: Kultūra
Autors: Guna Kalnača - Jūrmalas pilsētas muzeja izstāžu un ekspozīciju kuratore

Jūrmalas pilsētas muzejā atklāta mākslinieces Ances Gricmanes gleznu izstāde “Sakrālā abstrakcija”.

image
Attēla autors: Akvārijs. 2016.g. Audekls, eļļa, jaukta tehnika. 200 x 70 cm (diptihs)

Jaunās gleznotājas personālizstādē eksponēti pēdējo divu gadu laikā tapušie lielformāta darbi.

 

Autore iedvesmojusies no tādu latviešu komponistu darbiem kā Andrejs Selickis, Raimonds Tiguls, kā arī no igauņu komponista Arvo Perta mūzikas.

 

Māksliniece raksturo savus darbus kā mūzikas ritma un skaņas krāsu apvienojumu. Šāds koncepts ne tikai uzrunā mākslas mīļotājus, bet arī tuvina abstraktās mākslas izpratnei. Māksliniece skaidro: “Abstraktā glezniecība ir kā spogulis, kurā tu ieskaties savā dvēselē.”

 

Ance Gricmane Latvijas Mākslas akadēmijā studējusi glezniecību maģistra programmā pie profesoriem Alekseja Naumova un Kaspara Zariņa. Pašlaik studē mākslas zinātni Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūrā, bijusi viespētniece Greifsvaldes universitātē Vācijā un Tartu universitātē Igaunijā. Mācījusies arī Aristoteļa universitātē Salonikos Grieķijā un apmeklējusi atvērtās lekcijas laikmetīgajā mākslas skolā Staedelschule Frankfurtē pie Mainas Vācijā.

 

Kopš 2010. gada māksliniece piedalījusies gan vietēja, gan starptautiska mēroga izstādēs Eiropā un ASV. Viena no pēdējām personālizstādēm “Ego II” bija apskatāma “Rietumu bankas” galerijā (2015) un “Rigensis bankā” Rīgā (2017).

 

Izstādes atklāšanā piedalīsies komponisti Raimonds Tiguls un Andrejs Selickis. Izstāde apskatāma līdz 1. oktobrim. 

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2018
PILSĒTAS KARTE