No 20. līdz 22. aprīlim viesnīcā “SemaraH Hotel Lielupe” notiek starptautiskais deju festivāls “Baltijas uzlecošās zvaigznes 2018”.

image

Attēlā: Starptautiskā festivālā Jūrmalā ar paraugdemonstrējumiem uzstāsies

četrkārtējie Latvijas čempioni standartdejās Elīza Ancāne un Edgars Līnis.

 

Līdz ar festivāla norisēm gandrīz pēc 20 gadu pārtraukuma Jūrmalā atgriežas starptautiskas sporta deju sacensības, papildinot un ar jaunām norisēm bagātinot kūrortpilsētas pasākumu klāstu.

 

Festivālā norisinās sporta deju sacensības “Baltic Rising Stars”, bezmaksas deju meistarklases jaunajiem deju skolotājiem, kā arī apskatāma fotogrāfiju izstāde par Jūrmalas deju vēsturi.

 

Dejotāji no Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas, Izraēlas un citām valstīm sacenšas par Jūrmalas kausu un īpašajām balvām, savu balvu piešķirs arī “Līvu akvaparks”. Ar paraugdemonstrējumiem uzstāsies četrkārtējie Latvijas čempioni standartdejās Elīza Ancāne un Edgars Līnis.

 

21. aprīlī deju meistarklases vadīs starptautiskas klases tiesnese, deju skolotāja Agita Mironova. Dalībai bezmaksas meistarklasēs aicināti pieteikties izglītības iestāžu ritmikas, tautisko deju, fizkultūras un mūzikas skolotāji, rakstot uz e-pastu info@dcspektrs.lv vai aigar.s@inbox.lv.

 

Savukārt 22. aprīlī plkst. 18.30 festivāla deju noslēguma sacensības tiešraidē translēs “Sportacentrs.com” televīzija, tādējādi tās neklātienē varēs vērot ikviens interesents.

 

Festivāla laikā būs iespēja iepazīties ar Jūrmalas deju vēstures fotogrāfiju izstādi, kas veidota sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas muzeju.

 

Fakti par Jūrmalas deju vēsturi

Pirms 95 gadiem, 1923. gadā, pirmo reizi laikrakstos atrodama reklāma par deju apmācībām Jūrmalā. Tā laika populārais Rīgas deju skolotājs Morics Grebzde, sākoties peldu sezonai, aicināja visus interesentus apmeklēt moderno deju stundas Majoros.

 

Pagājušā gadsimta 20. un 30. gados apgūt jaunākās uzvedības kultūras un deju soļus Slokā, Ķemeros, Majoros, Dzintaros, Mellužos un Bulduros aicināja arī Augusts Neimanis, Sergejs Vachramejevs, Eiženija Sietniece un Miķelis Kolbergs.

 

1937. gada 14. jūlijā ikviens tika aicināts apmeklēt deju turnīru, kurā sacentās Latvijas un Igaunijas dejotāji restorāna “Korso” telpās Jomas ielā. Arī citur Jūrmalā tika rīkoti angļu valša, tango, čarlstona, rumbas u.c. deju turnīri, konkursi un sacensības.

 

Pēckara gados, sākot ar 70. gadiem, Jūrmalas skolās un kultūras namos deju kultūru attīstīja un pilnveidoja Latvijas PSR Republikānisko sarīkojumu deju konkursu uzvarētāji Gunivaldis un Tamāra Eisaki, Ernests Poreiters, Juris un Biruta Baumaņi, kā arī Andris Šteinbriks, Daina Vītola un Zinta Krumoviča. Nedaudz vēlāk un arī šodien deju mākslu Jūrmalas Mākslas skolā aicina apgūt Vito un Žanete Feldmaņi.

 

No 1967. gada sarīkojumu deju konkursi tika rīkoti Slokas Celulozes un papīra fabrikas kultūras namā, Bulduru sovhoztehnikumā, spēļu un atrakciju pilī “Daile”, Jaundubultu slēgtajā tenisa zālē, dziednīcā “Rīgas līcis”, Zinātņu akadēmijas pansionātā “Lielupe” un Lielupes tenisa kortos.

 

Starptautiskā deju festivāla rīkošanu projektu konkursā “Profesionālās mākslas pieejamība Jūrmalā” atbalsta Jūrmalas pilsētas pašvaldība. Biļešu iepriekšpārdošana uz festivāla noslēguma vakaru “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv līdz 18. aprīlim.