Dubultu baznīcā skan eņģeļu balsis
Publicēts: otrdiena, 26.jūnijs, 2018
Kategorija: Kultūra

No 1. jūlija līdz 26. augustam Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā jau vienpadsmito gadu notiek starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “Vox angelica”*, katru svētdienu plkst. 18.00 aicinot uz muzikāli daudzveidīgiem koncertiem ar ērģelnieku, dziedātāju un instrumentālistu piedalīšanos, kā arī ērģeļu solo koncertiem.

 

Festivāla atklāšanas koncertā 1. jūlijā muzicēja trīs ērģelnieki no Brazīlijas – Žeanini Mundstoka (Jeanine Mundstock), Benedītu Roza (Benedito Rosa), Ališandre Fricens da Riša (Alexandre Fritzen da Richa). Savā koncertprogrammā viņi atskaņoja gan Eiropas ērģeļmūzikas komponistu darbus, gan arī sniedza ieskatu brazīļu komponistu mūzikā.

 

Citos koncertos kopā ar ērģelniekiem Jolantu Barinsku, Ilonu Birģeli, Larisu Bulavu, Vitu Kalnciemu, Aiju Zinģīti, Jāni Pelši un Edīti Alpi festivāla koncertos muzicēs spilgti solisti – dziedātāji Evija Martinsone, Krišjānis Norvelis, Juris Vizbulis, Laura Purena, kā arī instrumentālisti Jāzeps Jermolovs (vijole), Indris Egle (oboja), Edgars Saksons (sitaminstrumenti). 29. jūlijā ar ērģeļmūzikas solokoncertu festivālā piedalīsies profesors Geiss van Shonhovens (Gijs van Schoonhoven) no Holandes.

 

Festivāla tematiskais spektrs ir ļoti plašs un tas allaž piedāvā klausītājiem augsta līmeņa profesionālas mākslas baudījumu. Par vienu no ērģeļmūzikas festivāla “Vox angelica” vizītkartēm ir kļuvusi videoprojekcija uz ekrāna, kas ļauj vērot ērģelnieka, kā arī pārējo, balkonā esošo mūziķu spēli tuvplānā, sniedzot iespēju novērtēt šī bagātīgā instrumenta spēles nianses un ērģelnieku meistarību.

 

Ar savu regularitāti un augsto māksliniecisko kvalitāti festivāls savā pastāvēšanas gaitā ir iemantojis popularitāti jūrmalnieku un pilsētas viesu vidū, saņēmis Jūrmalas pilsētas Gada balvu kultūrā 2008 par izcila kultūras projekta realizāciju un Gada balvu kultūrā 2017 nominācijā “Skatītāju simpātija”.

 

Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla “Vox angelica” norisi atbalsta Jūrmalas pilsētas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

IESAKĀM APMEKLĒT
maijs 2019
PILSĒTAS KARTE