Ar Gaismas ceļu, svētku koncertu un salūtu svinēsim valsts simtgadi
Publicēts: ceturtdiena, 1.novembris, 2018
Kategorija: Kultūra

Šogad valsts svētku mēnesis ir īpašs, jo svinam savas valsts simto dzimšanas dienu. Jūrmalā notiks daudzi svētkiem veltīti sarīkojumi, tiks atklātas jaunas izstādes, būs tikšanās ar cilvēkiem, kas piedalījušies Latvijas vēstures veidošanā vai tās dokumentēšanā. 

 

Valsts svētku dievkalpojums un Gaismas ceļš

18.novembra rīts Jūrmalā sāksies ar valsts svētku dievkalpojumu plkst.10.00 Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

 

Latvijas valsts dzimšanas dienā jūrmalnieki jau tradicionāli veido Gaismas ceļu. Gaismas ceļa tradīcija Jūrmalā pirmo reizi aizsākta 2002. gadā, kad, atceroties tradīciju Lāčplēša dienā iedegt svecītes, jūrmalnieki tās novietoja gar Raiņa ielas malu. Šogad tās iedegsim jau sešpadsmito gadu, lai radītu svētku noskaņu visā pilsētā. Cauri visai pilsētai – no Lielupes tilta (sākot no Viestura ielas) līdz pat Ķemeriem – vairāk nekā 20 kilometru garumā gar pilsētas galvenās ielas malu tiks iedegts vairāk nekā 8500 sveču. Ikviens ir aicināts nākt ar savu svecīti un pievienot to kopējā Gaismas ceļā.

 

Svētku turpinājumā plkst.19.00 pie Kauguru Kultūras nama Raiņa ielā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltīts koncerts ar speciāli veidotu programmu. Uzstāsies solisti Ginta Krievkalna, Nauris Puntulis un Roberts Memmēns, Jūrmalas apvienotais koris, Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis” un “MC Orķestris”. Svētku kulminācijā plkst.20.20 tiks atklāta otra skatuve ar iespaidīgu svētku torti vairākos stāvos un 100 svecītēm. Gandrīz vienlaikus sāksies arī krāšņa uguņošana, un pēc tās visi varēs nobaudīt Jūrmalas konditoru gatavoto torti.

 

Līdz plkst.22.00 turpat Raiņa ielā notiks balle, kurā spēlēs “MC Orķestris”, pūtēju kvartets “Jocker Horns”, dziedās Adrians Kukuvass, Ivo Grīsniņš-Grīslis, Karīna Tropa un Alise Kante.

 

“Cimdotā Latvija”. Nāciet rakstainos cimdos!

Ikviens aicināts doties svinēt svētkus, uzvelkot rokās rakstainus cimdus. Tā katram cimdu valkātājam ir iespēja demonstrēt savu piederību latviskajām vērtībām un vistiešāk un personiskāk iedzīvināt Latvijas simtgades vēstījumu “Es esmu Latvija”. 

 

Svētku koncerts

Par godu Latvijas simtgadei Jūrmalas promenādes ("Alus krodziņa") terasē Jomas ielā 64a 18.novembrī no plkst.16.30 līdz 18.00 notiks svētku koncerts, kurā uzstāsies pūtēju orķestris “Vecie jūrnieki”. Ieeja bez maksas.

Visi jūrmalnieki un Jūrmalas viesi laipni aicināti!

Jaunākās ziņas
IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2019
PILSĒTAS KARTE