Miķeļa Fišera “Vainavas un noplicinājumi” Dubultos
Publicēts: otrdiena, 6.novembris, 2018
Kategorija: Kultūra

Mākslas stacijā “Dubulti” atklāta jauna laikmetīgās mākslas izstāde “Vainavas un noplicinājumi”, ko veidojis mākslinieks Miķelis Fišers.

image

Attēlā: Miķelis Fišers. 

“Ļaunā vēsts jeb Cīpslainā Gaļspārņa pēdējais sprediķis”. 

 

Tā ir mākslinieka pirmā personālizstāde, kas tapusi pēc dalības Venēcijas biennālē 2017. gadā. Visi izstādītie darbi ir pirmpublicējumi.

 

Izstāde ir monumentāls, asprātīgs, ironiskas paškritikas pārpilns darbu kopums, kura piesātināto stāstu aktualizē Latvijas simtgade. Miķelis Fišers veido darbus par mums – par cilvēkiem, par sabiedrību un tikumiem. Ainas, vainas un lielais kārdinājums dzīvi noplicināt līdz vienkāršībai, lai tā nebūtu tik grūta, raduši vielu Miķeļa Fišera tēliem, kas pārsteidz ar dažādu neoficiālu zināšanu iesaistīšanu pasaules attēlošanā.

 

Vērotājs itin viegli pamanīs ekstravaganci Miķeļa Fišera jaunāko darbu personālizstādē – lieli gleznojumi, jauni ezoteriski pavērsieni, jaunas sižetiskas līnijas un psiholoģiski absorbējoša vide. Salikti tehniskie risinājumi – glezniecība komplektā ar slīdošu LED burtu lasāmgabalu, sirreālistiski akmens virsmu pārnesumi uz papīra un audioinstalācija jeb Mazais Raudu mūris ar dadaistiskiem dziedājumiem autora izpildījumā (kopā ar ERROR).

 

Izstāde kopumā ir “lielās formas” darbs ar Miķelim Fišeram raksturīgu apokaliptisku tematiku.

 

Miķelis Fišers ieguvis Purvīša balvu par personālizstādi “Netaisnība” (2014), veidojis Latvijas paviljonu “Kas slikts var notikt” 57. Venēcijas mākslas biennālē (2017).

 

Personālizstāde “Vainavas un noplicinājumi” tapusi ar Jūrmalas pilsētas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. 

Jaunākās ziņas
IESAKĀM APMEKLĒT
jūlijs 2019
PILSĒTAS KARTE