Paziņoti konkursa izstādes „JĀ/NEatkarība-2018” laureāti
Publicēts: trešdiena, 14.novembris, 2018
Kategorija: Kultūra

Jūrmalas pilsētas muzeja filiālē Bulduru Izstāžu namā (iepriekš Jūrmalas Mākslinieku nams) atklāta konkursa izstāde „JĀ/NEatkarība-2018” un paziņoti konkursa laureāti, kuri ieguva naudas prēmijas, kā arī sveikti 12 atzinības ieguvušie autori.

image

Šogad galveno balvu 700 eiro saņēma Jānis Murovskis par darbu „Paši pūta, paši…” un „Laimes lācis”. Divas veicināšanas balvas 267 eiro apmērā saņēma Anda Munkevica par darbu „Liepas acs” un Atis Jurgenovskis par darbu „Iznirele”. Veicināšanas balvu 266 eiro apmērā saņēma Iveta Laure par darbu „Privāti.lv”.

 

Atzinības žūrija piešķīra: Veltai Esmeraldai Kalnozolai-Kalserei par darbu „Būsim patrioti!”, Olitai Gulbei pa darbu „Māja Jūrkalnē”, Ralfam Aizsilam par darbu „Ikara liktenis”, Gitai Palmai par darbu „Krastmala”, Ivaram Miķelsonam par darbu „Mūsu ceļš”, Līvai Teterovskai par darbu „Nē-atkarībai”, Kristīnei Nuķei-Panteļejevai par darbu „Atvasara”, Ievai Murānei-Grantiņai par darbu „Pienenes”, Svetlanai Korklai par darbu „Slapjš sniegs”, Annelei Slišānei par darbu „Konveijerā”, Helgai Jaksonei par darbu „Zāģeru mantojums” un Lienei Martinsonei par darbu „Metam kauliņus”.

 

Šogad izstāde un konkurss Jūrmalā notiek jau septīto gadu, un šo gadu laikā tā ir kļuvusi par vienu no Bulduru Izstāžu nama atpazīstamības zīmēm un arī apmeklētākajām izstādēm. Konkursa izstādes „JĀ/NEatkarība” ideja radās jau 2012. gada vasarā, Bulduru Izstāžu namam  sadarbojoties ar radoši darošo biedrību “RAD-DAR”. Konkursa izstāde veiksmīgi pārņēma toreizējā gadskārtējā pasākuma „Māksla vieno tautas” vietu un laiku kā jauns konkurss, kas aicināja māksliniekus piedalīties ar laikmetīgiem un sociāli aktīvi ievirzītiem mākslas darbiem par Latvijas neatkarības tēmu.

 

Konkursam tika pieteikti 82 darbi no visas Latvijas. Žūrija ekspozīcijā iekļāva 57 darbus. Žūrijas sastāvā strādāja: Aiga Dzalbe – mākslas zinātniece, Latvijas Mākslas akadēmijas docente; Kristīne Briede – dokumentālā kino režisore, kultūras un sociālu projektu producente, publiciste; Andrejs Grants – fotogrāfs, pedagogs; Normunds Kozlovs – filozofs un sociologs, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas studiju katedras docētājs un Patricija Brekte – māksliniece, “Art Studio Peahen” vadītāja.

 

Arī šogad konkursa izstāde notiek divās Jūrmalas vietās: Bulduru Izstāžu namā Muižas ielā 6 un Jūrmalas pilsētas domes vestibilā Jomas ielā 1/5. Izstāde Bulduru Izstāžu namā skatāma līdz 8. decembrim, Jūrmalas pilsētas domes vestibilā – līdz 7. decembrim.

 

Izstādes ekspozīcijā iekļauti mākslinieku – Māris Subačs, Ineta Greiža, HELE, Maija Purgaile, Olga Golubeva, Velta Esmeralda Kalnozola-Kalsere, Jānis Roberts Jansons, Atis Jurgenovskis, Pāvels Sagalajevs, Viktors Kozers, Valdis Baškirovs, Olita Gulbe, Andrejs Ģērmanis, Dagnija Čerevičņika, Linda Kozule, Ralfs Aizsils, Mārtiņš Krūklis, Gita Palma, Laima Steika, Rita Ļegčiļina-Broka, Ivonna Zīle, Iveta Laure, Agnese Apsīte, Jānis Murovskis, Ivars Miķelsons, Līva Teterovska, Aiva Žūriņa, Vilnis Raudseps, Līga Baņķiere, Krista Miltiņa, Kristīne Nuķe- Panteļejeva, Jānis Jēkabsons, Vadims Jēgers, Inga Jurova, Julija Jeresjko, Kate Seržāne, Eduards Dubrovskis, Undīnus, Ieva Murāne Grantiņa, Svetlana Korkla, Ieva Murāne-Grantiņa, Annele Slišāne, Helga Jaksone, Elīna Elere, Jevgenijs Pugins, Anda Munkevica, Liene Martinsone, Madara Gulbis un Egils Spuris – darbi.

 

Izstādes apmeklētāji aicināti aktīvi iesaistīties skatītāju balvas noteikšanā.

IESAKĀM APMEKLĒT
maijs 2019
PILSĒTAS KARTE